Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове змии в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Видове змии в България

    Там точно бъка от водни змии. Има и сиви и жълтоушки. Стана интересно, когато кучето почна да ми ги носи))
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #92
      От: Видове змии в България

      Сива водна змия (Natrix tesselata). Напълно безопасна. Дори не хапе. Храни се основно с риба. Влиза и в морето, където цветът й изглежда по-тъмен. Тъй че, ако видите змия в нашето море, няма никакъв повод за притеснение и страх.

      Коментар


      • #93
        От: Видове змии в България

        Сивата апи Обикновената дори не се опитва. Само смърдят
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #94
          От: Видове змии в България

          Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
          ...благодаря! това е точното описание,на тази гадинката,която ми беше в двора!
          Ето малко снимки на слепок, глатуш. Снимкте са от вчера в иглолистна гора.
          http://www.vbox7.com/play:b663ce01eb

          Коментар


          • #95
            От: Видове змии в България

            Благодаря Колега! ...Точно така изглеждат тези,които аз смятам за слепоци и ги пазя!
            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

            Коментар


            • #96
              От: Видове змии в България

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:004221143.jpg
Прегледи:1
Размер:65.4 КБ
ID:5290588
              А това влечуго - за малко да го настъпя при Белоградчишките скали.Мислех си , че е смок но моля специалистите да се изкажат...
              животът е магия !
              X5 3.0d

              Коментар


              • #97
                От: Видове змии в България

                Първоначално публикуван от manQK78 Преглед на мнение
                [ATTACH=CONFIG]346699[/ATTACH]
                А това влечуго - за малко да го настъпя при Белоградчишките скали.Мислех си , че е смок но моля специалистите да се изкажат...
                Прилича на медянка-тоест пак вид смок.
                Румен Николов

                0888 358 572

                Коментар


                • #98
                  От: Видове змии в България

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Сивата апи Обикновената дори не се опитва. Само смърдят
                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Сивата апи Обикновената дори не се опитва. Само смърдят
                  И двата вида хапят по голямо изключение. Това не е четено, а проверено в над 25 годишен опит. Наистина обаче се преструват на отровни и хапещи. Сплескват си главата, така че да изглежда като триъгълната глава на отровниците (семейството, към което принадлежат пепелянката и усойницата), заемат подобна поза като за хапане и правят стрелкащи лъжливи нападения с глава, като съскат, но без действително да хапят. И двете при улавяне смърдят, защото отделят защитен зловонен секрет от клоаката си. Един приятел казваше, че като отвори някои видове бира и веднага помирише (май за Загорка ставаше въпрос тогава), е така мирише Разбира се много по-слабо.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Видове змии в България

                    Мене ме е хапала водна змия ама то хапане ли еСамо ти одраска кожата зъбите са и като на скумрия даже по малки.
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • От: Видове змии в България

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Ето малко снимки на слепок, глатуш. Снимкте са от вчера в иглолистна гора.
                      http://www.vbox7.com/play:b663ce01eb
                      Това е точно слепок (Anguis fragilis). Глатуш е някакво местно наименование. Впрочем, откъде е?
                      Друго име е крехар (понеже като го удариш се "чупи"), а в Монтанско - стоманярка, понеже е сив и лъскав, като стомана. Вероятно има и други местни имена. Това не е змия, а безкрак гущер. В Югоизточна България и по морето се среща и другият вид безкрак гущер у нас - жълтокоремник или коравец. Той е много по-едър от слепока. Външно безкраките гущери най-лесно се отличават от змиите по това, че имат клепачи на очите, опашката (т.е.от клоаката назад) е по-дълга от тялото (от кл.напред) и имат ушни отвори, докато змиите нямат и са глухи. Само част от слепоците нямат уши, но това е изключение от правилото. И двата вида са безвредни спрямо човека и дори не правят опит да хапят при улавяне. Дори са полезни - по градините ядат голите охлюви и др.вредители.

                      Коментар


                      • От: Видове змии в България

                        Първоначално публикуван от manQK78 Преглед на мнение
                        [ATTACH=CONFIG]346699[/ATTACH]
                        А това влечуго - за малко да го настъпя при Белоградчишките скали.Мислех си , че е смок но моля специалистите да се изкажат...
                        И аз имах предположение за медянка, но като се вгледах, по-скоро ще е млад смок-мишкар, защото шарката е равномерно разпределена по тялото. Трябва да се науча да качвам снимки за онагледяване. И в двата случая е смок, т.е.напълно безопасен.
                        Последно редактирано от Stanchev; 13-07-11, 14:38. Причина: правопис

                        Коментар


                        • От: Видове змии в България

                          Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]343700[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]343699[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]343698[/ATTACH]

                          Пак се сблъсках с едно влечуго на вилата! Ако някой може да го познае,какво е от тези снимка,ще съм му благодарен да сподели!
                          На мен от тая снимка ми прилича на червейница.
                          http://bg.wikipedia.org/wiki/Typhlops_vermicularis

                          Коментар


                          • От: Видове змии в България

                            Мерси колега!И аз за такива ги смятам,аз затова казвам,че е малко объркано понятието....някои,точно на тях им викат слепоци! ....Важното е,че разбрах,че са безобидни и няма повод за притеснение!
                            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                            Коментар


                            • От: Видове змии в България

                              Много пъти съм се натъквал на змии- и отровни, и други. Те се раздвижват рязко, за да ни предупредят да не ги настъпим. Веднъж оттеглих краха в последния момент под въздействието на някакво изписукване отдолу. За малко настъпвах пепелянка, която бавно се сви под камъка до нея. Можеше да ме ухапе. Ако беше човек и аз току настъпвах, щеше да го стори, си мисля и сега. Змиите са най-плахите и отстъпчиви твари- нападат само в краен случай. Двайсетина пъти съм бил близо да настъпя някоя- човек, ако не е някой хахо, винаги ще забележи предупредителните им сигнали. Съжалявам като си спомня в детството, че заедно с други съм убивал змии. Говорих и с лекари, които ми казаха, че нашите змии не са смъртно отровни- опасно е само отровата им да не задейства някоя алергия. Тези, които се страхуват могат да се обезопасят просто с едни ботуши.

                              Коментар


                              • От: Видове змии в България

                                Да, а носенето на гети, освен, че пази от ухапване е много полезно и срещу трънчета, които биха влезли през обувките, пазят от росата сутрин също... Много удобно нещо!
                                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X