Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове змии в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Видове змии в България

    Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
    Пост,231,232 и 233
    Бо голям съм шмергел... не съм прочел.
    Спомням си преди години, бяхме в едно селче не му помня името, намира се в Родопите. Имаше човек спрял с микробуса и търсеше змии, да им взима отровата, забравих какви хапчета правили от нея... Това да е било, преди 2 - 3 години.

    Коментар


    • От: Видове змии в България

      Първоначално публикуван от Димитър Насков Преглед на мнение
      Бо голям съм шмергел... не съм прочел.
      Спомням си преди години, бяхме в едно селче не му помня името, намира се в Родопите. Имаше човек спрял с микробуса и търсеше змии, да им взима отровата, забравих какви хапчета правили от нея... Това да е било, преди 2 - 3 години.
      И почни съм сигурен че човека си продължава,ако е жив и здрав разбира се.
      HONDA DOMINATOR 650
      ОРЕЛ ASTRA
      РСПБЗН-Приморско

      Коментар


      • От: Видове змии в България

        Е това ме изуми ,в реката до стената на дряновския манастир преди 2 дни,понеже имаше пастърва и то едра ,се загледах и по едно време забелязвам змията да плува под вода и да се завира под каманите,стоя под вода повече от 2-3 минути преди да се покаже като за снимка,малкия обаче не се е справил с ръчните настройки и снимката не е добра !На първата снимка на педя от змията се вижда парче пастърва !



        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Видове змии в България

          Наскоро докато ловях риба на барата на село хванах едно змийче 20-тина см което излезе от водата до мен- кафяво с оранжева глава отгоре. Това черноврата стрелушка ли ще да е?

          Коментар


          • От: Видове змии в България

            Обикновена водна змия (жълтоушка) - безобидна.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Видове змии в България

              Това е най-обикновен змиегущер или както още се нарича "слепок " на латински се пише " Аnguis fragilis" спада към раздел гущери.На дължина (след втората година " може да стигне до 50-60 см.Храни се със мухи скакалци водни кончета рядко гризачи .Видът не е отровен за човека ,но и за животните ,убива плячката си със мускулите си.От 1993 година видът е защитен.Този вид гущер е и в полза на фермерите тъй като с голяма лакомия унищожава инсекти като колорадски бръмбар,листни въшки,гъсеници ,и всички вредители по овощните дръвчета.Има документирани случаи (особенно в размножителният период) когато се чува свиренето на вида с цел търсене на брачен партньор.За повече инфо ако имаш желание намери ме на Plamen Lilov в фейсбук.

              Коментар


              • От: Видове змии в България

                Koe?
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • От: Видове змии в България

                  тази среща е от вчера - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-05-18 09.14.09.jpg
Прегледи:1
Размер:60.0 КБ
ID:5482661 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-05-18 09.14.23.jpg
Прегледи:1
Размер:175.9 КБ
ID:5482662

                  Коментар


                  • От: Видове змии в България

                    Първоначално публикуван от PlamPet Преглед на мнение
                    тази среща е от вчера - [ATTACH=CONFIG]584266[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]584267[/ATTACH]
                    Смок????
                    MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                    (А1+)
                    О877ООО98О

                    Коментар


                    • От: Видове змии в България

                      "Смок????"

                      Да, ама хапеше, като куче.

                      Коментар


                      • От: Видове змии в България

                        Първоначално публикуван от PlamPet Преглед на мнение
                        "Смок????"

                        Да, ама хапеше, като куче.
                        ЕГати и дзверо.
                        MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                        (А1+)
                        О877ООО98О

                        Коментар


                        • От: Видове змии в България

                          Че те смоците си хапят Ако няма накъде да избяга, или го хванеш се пробва. Обикновено усещат отдалече като идваш и се евакуират.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Видове змии в България

                            Аз преди няколко дни отървах един смок от дечурлига които се опитваха да го утрепат с камъни. Толкова се беше уплашил че даже не се и опитваше да бяга. Като се нави около ръката ми всички дойдоха да го пипнат а най-смел беше сина на Жоро суходолският
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • От: Видове змии в България

                              Това на снимката по-горе е мишкар. Хапе, и още как...че и не пуска. Трябва да го топнеш под вода.
                              Животът е харизан кон според мен...

                              Теди

                              Коментар


                              • От: Видове змии в България

                                Онзи ден един приятел ми разказваше как видял смок, тръгнал да го хваща, а той се наежил като кобра и тръгнал да го напада. Не му повярвах много, защото преди имах смок в къщата и го хванах без никакви проблеми и го изкарах извън къщата. Но сега прочетох какво сте написали и вече му вярвам.
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                0878 23 58 34- Радо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X