Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове змии в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Видове змии в България

    Баш по темата е

    Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
    0894328706

    Коментар


    • От: Видове змии в България

      И аз съм на мнение че всичко в природата е въпрос на оцеляване,или по скоро на съвместимост.В двора ми според мен тези влечуги нямат място,по добре някоя мишка .То е ясно че в природата празно място няма,но трябва да се избере по малкото зло,че някакси е кофти да отида да отпусна,и всъщото време да съм на щрек къде ще стъпя аз или семейството ми.Иначе в природата не ми пречат,всеки си лови пътя и не си пречим.Дори наскоро съседката беше леко затиснала един слепок,и ме извика да го убия,но аз и обясних че е по скоро полезен и го оставихме на свобода.Сега е късно,но напролет трябва да потърся някой таралеж или костенурка.

      Коментар


      • От: Видове змии в България

        Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
        И.....Сега е късно,но напролет трябва да потърся някой таралеж или костенурка.
        Бягат мамицата им. Освен ако двора ти не е уплътнен идеално. Опитах с един ежко-бежко, който спеше на пътя и за малко да го смачкам. Много му се зарадвах, занесох го на вилата, пуснах го в двора, той се шмугна в едни малки храсти и повече не го видяхме. Как мога да го накарам да остане-не знам, А съм склонен да си го/ги гледам като дом. любимци, но явно, дивото зове.....
        LZ1PER

        Коментар


        • От: Видове змии в България

          Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
          Бягат мамицата им. Освен ако двора ти не е уплътнен идеално. Опитах с един ежко-бежко, който спеше на пътя и за малко да го смачкам. Много му се зарадвах, занесох го на вилата, пуснах го в двора, той се шмугна в едни малки храсти и повече не го видяхме. Как мога да го накарам да остане-не знам, А съм склонен да си го/ги гледам като дом. любимци, но явно, дивото зове.....
          Единственото което искат - тишина през нощта и .... паничка с прясно мляко.
          Те са нощни хищници, рядко се срещат и почти съм сигурен , че твоя е някъде наоколо.
          Освен това , ако има змии ТОЙ ще остане там за да ловува.
          Ако го няма (аз мисля, че си е там) значи нямаш змии наоколо.
          Така си мисля.
          Бяхме взели един преди години. Цяла година не сме го срещали и мислехме , че се е изнесъл.
          Но по някое време се появи . Просто си е потаен.

          Коментар


          • От: Видове змии в България

            То двора хич не е уплътнен,ама трябва нещо да измисля за да ги задържа.Ще поръчам на "братята" неколко бройки,па дано некое се задържи да ги плаши поне.

            Коментар


            • От: Видове змии в България

              Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
              То двора хич не е уплътнен,ама трябва нещо да измисля за да ги задържа.Ще поръчам на "братята" неколко бройки,па дано некое се задържи да ги плаши поне.
              Колеги таралежите са интересни животни! ...И аз миналата година го разбрах!
              Хванах два таралежа,като се прибирах от провинцията,но бях уморен,а вилата ми е на 100км в друга посока! ...Имах кашон в колата и ги затворих в него...сложих им трева и ябълки,които намерих край пътя! ....Стигнах си вкъщи и ми дожаля да ги оставя в кашона!....Взех кашони от мазето...оградих терасата...накъсах им трева,събрах им ябълки и сложих вода в купичка!
              Пуснах таралежите и ахнах....взеха да си правят нещо като иглу(от трева) и да търчат по балкона....гледах ги и им се възхищавах...ядоха ябълки,пиха вода,направиха си хралупа и се смушиха вътре!....много се изкефих и си легнах!
              Сутринта ставам и първата ми работа да ги проверя как са....отивам...никой!!!...Живея на третия етаж,а бях заградил на 1,5метра височина!....питам чичо гугъл .....и се оказа,че таралежите са едни от най-добрите катерачи! ...направо паднах!
              ....Почувствах се губещ и изигран....купих 2метра висока телена ограда и тръби,които ползвах за "таралежник"!
              Хванах си нов таралеж и го сложих там....на първата нощ се зарови във земята!...Реших,че ако иска ще остане,ако ли НЕ,ми е писано да се боря със пепелянки и осойници! .......е таралежа се настани и сега си живее при мен! ....изчезва за месец,но знае къде е домът му и се връща! ...даже вече идва до мен и му давам да яде от ръката ми!....Много се кефя и да ви кажа....направо си го чувствам,като домашен любимец!
              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

              Коментар


              • От: Видове змии в България

                Възпитал си го този таралеж и му е харесал новия дом. Като можеш го щракни да го видим този вагабонтин как изглежда.

                Коментар


                • От: Видове змии в България

                  Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                  Бягат мамицата им. Освен ако двора ти не е уплътнен идеално. Опитах с един ежко-бежко, който спеше на пътя и за малко да го смачкам. Много му се зарадвах, занесох го на вилата, пуснах го в двора, той се шмугна в едни малки храсти и повече не го видяхме. Как мога да го накарам да остане-не знам, А съм склонен да си го/ги гледам като дом. любимци, но явно, дивото зове.....
                  СПАМ: В една друга тема препоръчваха таралежа да се върже с верига
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • От: Видове змии в България

                    Аз преди бях хванал една костенурка,която беше на пътя и колите можеха да сгазят.Пуснах я в двора,но следващият път вече я нямаше,явно избяга някъде,макар че ходя там два пъти в месеца и няма друго човешко присъствие което да я стресира,дори зарад нея оставих чешмата да тече,та да има вода за пиене,но уви.

                    Коментар


                    • От: Видове змии в България

                      Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                      ..... зарад нея оставих чешмата да тече,та да има вода за пиене,но уви.
                      Трябало е да оставиш отворен хладилника за да може да си прави сандвичи
                      О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                      Коментар


                      • От: Видове змии в България

                        Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                        Трябало е да оставиш отворен хладилника за да може да си прави сандвичи
                        Благодаря колага че ме подсети,а аз се чудех защо избяга,добре че има умни колеги да ме светнат,другият път ще оставя хладилника отворен с две палки салам вътре,и половин хляб нарязан на филийки,та да е по лесно.Затова го уважавам този форум ,защото е пълен с гений който могат да ти дадат нестандартни идей!!!!!!

                        Коментар


                        • От: Видове змии в България

                          Аналогичен случей и при мен с таралежи. Ем съм в Бистрица.
                          Вече поне трето поколение в двора. А той не е голям. Идва под масата докато седим. Ходи с малките около нас, и те вече пораснаха, някои изчезнаха и така вече 15-16г. Голям смях е като имам гости, гледат като ударени. Ядът ми от ръката.
                          Яде всичко, не трябва да се пипа, а ако имаш куче абсурд да стой. Ако не живееш постоянно не вярвам да се задържи. Помня, че много отдавна като го видяхме, че е в двора, му хвърлихме парченца пържена риба. След време пак го мернахме и пак нещо му дадохме и полека лека взе да минава все по често с годините. Под масата влиза между краката ни. Малките му пораснаха, а те воупще не се плашат вече от нас.
                          Пийте червено вино! Дава здраве.
                          А то ни трябва за да пием ракия!

                          Коментар


                          • От: Видове змии в България

                            И при мен има доста таралежи, включително из двора се мотат. Не правя каквото и да е да ги задържа - просто са си тук
                            Понякога ставаше скандал с кучето, но то свикна и не ги закача - Научи се по трудния начин
                            Виждам и един възголемичък мишкар понякога, но не го закачам. Мисля, че срещу него таралежите са безсилни - да са мислели, докато е малък. Във водните площи съм виждал и водни змии, макар и рядко. Интересното е, че котките ги ловят.
                            Мишки категорично си нямам
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • От: Видове змии в България

                              Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                              И аз съм на мнение че всичко в природата е въпрос на оцеляване,или по скоро на съвместимост.В двора ми според мен тези влечуги нямат място,по добре някоя мишка .То е ясно че в природата празно място няма,но трябва да се избере по малкото зло,че някакси е кофти да отида да отпусна,и всъщото време да съм на щрек къде ще стъпя аз или семейството ми.Иначе в природата не ми пречат,всеки си лови пътя и не си пречим.Дори наскоро съседката беше леко затиснала един слепок,и ме извика да го убия,но аз и обясних че е по скоро полезен и го оставихме на свобода.Сега е късно,но напролет трябва да потърся някой таралеж или костенурка.
                              Развъди котки помагат!
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • От: Видове змии в България

                                Момчета, да ви обърна внимание, че улова и т.н. на защитени видове, в т.ч. на таралежи, костенурки и т.н. са забранени от законите на ЕО и БГ. Ей, умната, да не ви носим банани и цигари през решетките... Въдете напр. белки, вълци и лисици - още не са защитени.
                                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X