Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се отърва от стършели ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Абе в горичката в Приморско е пълно със стършели и жилят без повод. Мен два пъти, без абсолютно с нищо да съм ги предизвикал. Както си седим и пием каквото си пием-клац...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Ти дори и да не съзнаваш всички дразниш, тебе и богомолка ще те нападне като ръкомахаш на няколко бирени коктейла.
      П.П. Не ми се впрягай, ноо... разбирам стършелите.

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Всъщност богомолката е баси хищника ръйш ли...
      А втория път като ме гризна си седях съвсем спокойно, вдън горичката, кротко до масата, сам-самичък.
      То и първия път така де, вече беше късно вечерта и със Стефан си бъбрим спокойно и даже вече не пиех нищо.

      Ъъъъ, какво е бирен коктейл?

  • #62
    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Абе в горичката в Приморско е пълно със стършели и жилят без повод. Както си седим и пием каквото си пием-клац...
    Хем си в "дома" ИМ ,че и се взимаш на сериозно -"сам" си хапваш и пийваш................ де така.....
    (Наблизо има питейна вода ,поне така е в гората -вода и на 20-50м. гнездо на стършели.)

    Коментар


    • #63
      Убиецът на стършели Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:724
Размер:248.8 КБ
ID:6543064
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        Като ловци на духове.

    • #64
      Спрея е специален , фърля яка струя на 4 метра и всичко лятящо пада на земята.
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #65
        После гнездото в една торба и ... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22.jpg
Прегледи:734
Размер:464.8 КБ
ID:6543067
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #66
          Аз си взех едно изкуствено гнездо .
          Идеяа била че стършелите не навлизали в чужди територии .
          След като сложих гнездото, да са се мяркали 1-2 , най-много. Обаче вече беше края на септември-началото на октомври и може да е от времто.
          На пролет ще видим
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • Самодържец
            Самодържец коментира
            Редактиране на коментар
            Имам го това американско изобретение - нашите оси хич не му се впечатляват. Трета година го закачам да виси лятото без видим резултат, вече прогоря от слънцето и започва да се разпада, а гадините са все там, особено като им замирише на мръвки, салата и ракия.

        • #67
          С това изкуствено гнездо,при стършелите няма да има никакъв ефект,големи гадове са.
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • #68
            Гнездото с горелка, ловджийско дебнене. В близката зона разтвор от мед, оцет и вода в шише с широко гърло, висящо.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #69
              Не си играйте с огъня, особено ако гнездото е около покрив. Със спрей е малко по-скъпо, но точно толкова ефикасно и съвсем безопасно. От личен опит.

              Коментар


              • Самодържец
                Самодържец коментира
                Редактиране на коментар
                На покрива ги паля вече два пъти в контролирана среда, но това не е решение. За момента облицовах пролуките от където се пъхат (стрехите са затворени и вътре им е добре) и пръскам с някакъв препарат, който се разрежда с вода, безопасен за хора.

            • #70
              Спрея помага. За години напред...
              HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

              Коментар


              • #71
                Аз имах на вилата в мазето огромно гнездо. Вечер след стъмване изпръсквах по 1 спрей от тия в магазина против оси и затварях вратата. След 2 вечери бяха изчезнали, просто ги нямаше. Не бяха измрели, просто се изнесоха.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #72
                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  В близката зона разтвор от мед, оцет и вода в шише с широко гърло, висящо.
                  И аз правя такива капани само че с шише с тънко и дълго гурло и широк "корем". От коняк стават идеално. Разтвора е от оцет вода и захар, стършелите и осите много му налитат и си остават в шишето. За пчели е напълно безопасен защото оцета не ги привлича.

                  Коментар


                  • #73
                    Като стана дума за капани - някой знае ли ефикасна мухоловка? Най ме мъчат, когато чистя риба...
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #74
                      Какъв е този спрей за който споменавате,марка?
                      Yamaha Yz450F
                      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                      Всичко с ''рошави''гуми!

                      Коментар


                      • #75
                        Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                        Какъв е този спрей за който споменавате,марка?
                        Ползвал съм преди години български, торнадо се казваше и не знам дали го има още, сега си вземам райд че е по-голяма бутилка. Винаги имам под ръка такъв. Предполагам че и другите на пазара вършат същата работа, просто е въпрос на цена и наличности наоколо.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X