Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оцеляване в Амазонската джунгла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оцеляване в Амазонската джунгла

    Здавейте колеги,

    Края на тази седмица заминавам на малко приключение в Амазонската джунгла на Перу.
    Отивам сам, без организирана екскурзия от туроператор като намерението ми е да се слея с местните хора.
    Предполагаемата дата на завръщане (ако съм жив ) е 27ми Февруари.

    Във връзка с това, реших да пусна и тази тема.
    Ще съм благодарен ако тези от вас, които имат опит в тропиците го споделят тук.

    Също така - миналата седмица на лов колега ми счупи GPS-а и сега съм поставен пред избора на ново устройство.
    Ще ви бъда благодарен за вашите мнения и съвети относно марка, модел. Скромните ми изисквания са той да бъде с ниска консумация, водоустойчив и удароустойчив и освен фабричните литиеви презареждащи батерии да може да ползва и стандарните АА или ААА или пък да се предлагат за него допълнителни литиеви батерии (които понякога е трудно да се намерят дори при най-голямо желание).

    След завръщането ми, а както и от място, ако имам възможност ще публикувам новини и снимков материал за живота в джунглата и как хората (местните) живеят и оцеляват в тези условия.

    Пътеписи има много, но според мен личното преживяване и опит са най-ценни. За това ще ви бъда и благодарен, ако някой вече се е сблъсквал с тази действителност и би могъл - да сподели личен опит или даде съвети, който да са от реална полза.

    Благодаря ви предварително и ви желая крепко здраве и пълна с хубави емоции и успехи 2012
    The Knowledge is Power, The Knowledge is NOT a Crime!
    LZ1LZZ

  • #2
    От: Оцеляване в Амазонската джунгла

    Здравей Колега.
    Може малко да ти поспамя темата, щото освен в Европа на друг континент не съм стъпвал.
    Начинанието ти е похвално и малко ти завиждам. (ама малко)
    Първото което се сещам е да отидеш до Вирусологията при Доц. Вутова, да и кажеш къде отиваш и да ти нахака ваксините, а и съвет ще ти даде.

    УСПЕХ !! ще чакам да разгледам снимки, а и да разкажеш.

    Коментар


    • #3
      От: Оцеляване в Амазонската джунгла

      Хайде и аз да се включа че четири пъти съм бил там в Амазония и все още съм жив даже пиша тук. Не точно в перуанската но в аналогична на нея, няма разлика, или пък е много малка. Та- няма задължителни имунизации за разлика от трип в Африка. Ако те надупчат ще е само да ти вземат париците. Това че искаш да се слееш с хората живеещи вътре е добре и зле. Зле е от гледна точка на това че тези от тях които са по-близо до цивилизацията гледат на теб като пристигащ им на крак портфейл, предполагам ти е ясно какво следва от това, а тези които са по-далеч от същата не изгарят от желание да приемат не само чужденци но и непознати. Като цяло обаче са добронамерени ако видят че си в нужда или безизходица. Няма да те изядат и ще ти помогнат. Сблъсках се с това но е друга тема. Ако искаш и приемаш съвети-питай.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • #4
        От: Оцеляване в Амазонската джунгла

        Успех и от мен, а относно ГПС-а няма ли нещо в подраздела.
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • #5
          От: Оцеляване в Амазонската джунгла

          За ваксини вече е късно но ако ще се вреш в същинската джунгла можеше и да ти помогнат. Ако имаш късмет и внимаваш може и да се разминеш с нещо екзотично.Бил съм веднъж в същинска джунгла в Малайзия но джунглите и пустините си приличат.Заминах без нужните ваксини но нещата който видях там ме накараха да се замисля.Едва ли бих отишал още веднъж без имунизация.


          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=22291


          Ето и един репортаж от там а ако те интересува още нещо пиши на лично за да ти дам телефон за връзка.Задължително щом не си в организация някои трябва да знае предполагаемия ти маршрут.И да имате план за комуникация всеки ден по едно и също време.Ще се радвам ако мога да ти помогна със съвет.

          Коментар


          • #6
            От: Оцеляване в Амазонската джунгла

            Колега,

            Успех в авантюрата!
            Сигурен съм че ще е уникално.

            P.S. Много сериозно се надявам да говориш испански (поне).

            Коментар


            • #7
              От: Оцеляване в Амазонската джунгла

              Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
              Колега,

              Успех в авантюрата!
              Сигурен съм че ще е уникално.

              P.S. Много сериозно се надявам да говориш испански (поне).
              В цивилизацията испанският му е много необходим но ако се напъха по-навътре По посещаемите места-испански и кичуа, последният е някаква невъзможна смесица от испански и местни наречия, за мен напълно невъзможен за употреба поради специфични звуци Колкото по-навътре се напъхва толкова повече да разчита на жестомимичният език. Хубаво е поне в началото да е с водач, ако не друго ще го научи как да се предпазва от комарите, най-голямата напаст по Амазония. Да му покаже естествената аптека там поне на елементарно ниво защото си е много необходимо. Ориентацията за посоки е изключително трудна в зеленият"карфиол", рядко виждаш небето. Трябват си и някои умения за набавяне на храна, има я в изобилие но тряба да знаеш как да си я вземеш, особено що се отнася до месо,то е и най-трудно за набавяне. Риба и банани колкото ти душа иска а пиранята е една от най-вкусните.
              Дълго е а пък гледам че питащият май няма много интерес.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • #8
                От: Оцеляване в Амазонската джунгла

                Някои има ли новини от колегата?

                Дали се е върнал или са го изяли канибалите

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X