Обява

Свий
Няма добавени обяви.

наръчник по оцеляване-дискавъри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • наръчник по оцеляване-дискавъри

    преди имаше няколко предавания по дискавърито за оцеляване в екстремни усовия.ако не сте ги гледали-потърсете ги
    наръчник по оцеляване с рей миърс
    bushcraft(превеждат го като"сред природата") пак с рей миърс

  • #2
    Re: наръчник по оцеляване-дискавъри

    аз имам 2 книги по оцеляване 1-ва и 2-ра част. Има много свежи идеи и съвети за:

    палене на огън от подръчни материали, поддъжане на огъня, печки, камини, огнища - видове
    готвене с подръчни материали
    правене на съдове за готвене
    оцеляване при студ
    в пустиня
    в море, океан (остров)
    ловуване, капани, примки
    въжета - връзване, възли
    необходима екипировка - 2 варианта - възможен минимум (колкото циг. кутия) и препоръчителен минимум (чанта за оцеляване)

    начин на използване на медикаменти и най необходимите за съответните условия

    и още много други неща и съвети, това го цитирам по спомен, скоро не съм ги препрочитал

    книгита са бая дебелшки по около 300-400 страници всяка
    като неспециалист обаче не мога да дам мнение за съветите в тях.

    Пише че човека е бил 20-30 години инструктор на SAS в областта на оцеляване в екстремни условия.

    Ако има някой интерес ще проверя как се казва книгате и кой е автора.
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

    Коментар


    • #3
      Re: наръчник по оцеляване-дискавъри

      Мда Тези книги от кога ги издирвам по книжарниците Казаха ми, че сега имало и трета част Веднъж бях намерил една и я поразгледах, но тогава нямах парите. Добри са.
      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

      Коментар


      • #4
        Re: наръчник по оцеляване-дискавъри

        Първоначално публикуван от георги велев(g1994pk) Преглед на мнение
        преди имаше няколко предавания по дискавърито за оцеляване в екстремни усовия.ако не сте ги гледали-потърсете ги
        наръчник по оцеляване с рей миърс
        bushcraft(превеждат го като"сред природата") пак с рей миърс
        Imam vsi4kite filmi, ako ima jelanie i miasto moga da gi ka4a.

        sorry za majmunicata....win vista...

        Коментар


        • #5
          Re: наръчник по оцеляване-дискавъри

          Качвай !!!

          Коментар


          • #6
            Re: наръчник по оцеляване-дискавъри

            много ще сам ти благодарен ако ги качиш.Мене лично много ми харесват но неуспявам да ги гледам

            Предварително благодаря

            Коментар


            • #7
              Re: наръчник по оцеляване-дискавъри

              Ето две книги за оцеляване -на Питър Дармън и на Джон Уайзман :
              http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=9465
              http://www.books.bg/book.php3?ISBN=9546260673
              Има много полезни неща

              Коментар


              • #8
                Re: наръчник по оцеляване-дискавъри

                Имам Книгата на Питър Дармън много добра е взех я преди 4 години от книжарница Писменна която са намира в малкото НДК изчел съм я няколко пъти и ми допада
                ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                тел.088четири 9едно9 4нула4
                -------------------------------------------------------

                Коментар


                • #9
                  Re: наръчник по оцеляване-дискавъри

                  Тези на Уаизман не са лоши определено. но по скоро са сдинствените издадени на Български, отколкото най-добрите. Поразгледайте в amazon.com за camping and wilderness survival и ще намерите много интересни неща.
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #10
                    Re: наръчник по оцеляване-дискавъри

                    имаше много интересни идеи.като например как да си запалиш огън със "индианска цигулка".много ще съм ви благодарен ако ако ги качите фолмчетата.заслужава си

                    Коментар


                    • #11
                      Re: наръчник по оцеляване-дискавъри

                      Първоначално публикуван от георги велев(g1994pk) Преглед на мнение
                      преди имаше няколко предавания по дискавърито за оцеляване в екстремни усовия.ако не сте ги гледали-потърсете ги
                      наръчник по оцеляване с рей миърс
                      bushcraft(превеждат го като"сред природата") пак с рей миърс
                      искам да добавя че има ново предаване наречено"как оцеляват по света"водещият вече го знаете

                      Коментар


                      • #12
                        Re: наръчник по оцеляване-дискавъри

                        http://www.mininova.org/search/?search=ray+mears

                        Аз съм ги свалял от тук, има всичко с въпросният Ray Mears. Теглете...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Re: наръчник по оцеляване-дискавъри

                          Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                          аз имам 2 книги по оцеляване 1-ва и 2-ра част. Има много свежи идеи и съвети за:

                          ......
                          Книгата се казва Ръководство по оцеляване на SAS - комплект от 2 тома! http://www.pe-bg.com/?cid=9&pid=4308
                          пише даже как се прави лък "еднодневка"
                          За съжаление като си ги взех миналия месец от Полиграфически комбинат (борсата ) - ми казаха че това са последните екземпляри Наистина е ценна книга . В момента по Viasat Explorer върви една поредеица за оцеляването в няколко епизода. Ultimate survival по Дискавъри също е много добро !

                          Доста от пособията се намират на пазара ни , дори и бета светлина само таблетки за пречистване на вода не съм намерил и още някои неща ,които сега не мога да се сетя ...
                          Брат ми е видял един магазин на бул. България до ПИБ (Несторов) , "Магазин за оцеляване" ,аз обаче не го открих ,някой влизал ли е в него и къде точно е ?
                          Препоръчайте магазини в София,в които могат да се закупят подобни пронадлежности

                          Коментар


                          • #14
                            До: наръчник по оцеляване-дискавъри

                            Чета си аз ръководството на SAS , изпитвам затруднения с намирането на тези таблетки за очистване на водата от биозамърсители ?!
                            БЕта-светлината - използва се за разчитане на карта например. Пише че е "вечно" . Продават се едни пръчки които се чупят и светят няколко часа ,но те са за еднократна употреба доколкото знам!?

                            Гледам да се оборудвам с по-леки неща и качествени !

                            Искам да си купя добър газов котлон - какъв ще ми препоръчате?Спрял съм се на тези модели : http://stenata.com/?itemID=482&group...=&search_word=
                            http://stenata.com/index.php?itemID=...=&search_word=
                            Мисля да си взема такъв ,който като да може да му се монтира бутилка с резба ,за да може да се демонтира бутилката дори и да има газ вътре.
                            Колко време издържа (то зависи и от времето но..) една 220г бутилка ? 2200W за 3мин завира (поне така го дават);

                            Ето и това мисля че е доста добро нещо, става и за ръкавици (ръцете) и за бутилки...зимата. http://stenata.com/?itemID=2101&grou...=&search_word=

                            челник : http://stenata.com/?itemID=1495&grou...=&search_word=

                            Термос ?

                            Коментар


                            • #15
                              До: наръчник по оцеляване-дискавъри

                              Двата тома-"Ръководство по оцеляване на SAS"от Джон Уайзман,
                              са преиздадени ,и се продават по книжарниците.
                              Миналата година ги търсих,но бяха свършили,и чак сега успях да си ги
                              закупя.
                              Има доста интересни идеи,но стила на писане е като
                              за към хора които имат някакъв опит.
                              Някои няма да разберат нищо...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X