Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Верижка за Citizen

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Верижка за Citizen

    Здравейте. Имам проблем с намирането на верижка/каишка за стар модел Citizen. Размера на колчето е 12 мм, а широчината на верижката към часовника е 20 мм. Не знам стана ли ясно за какво става въпрос, захвата на колчето е по-тесен от самата каишка. Не намирам нищо на 12 мм, или намирам, но тесни за дамски часовници. Моля за насока къде да търся, а и да е на нормална цена, часовника е на 15 години в не много добър вид, но си работи и не искам да го хвърлям заради една верижка.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

  • #2
    От: Верижка за Citizen

    Питай тук - http://www.strelki.info/ Със сигурност ще ти помогнат

    Коментар


    • #3
      От: Верижка за Citizen

      Знам за сайта, но не ми се регистрира само за това. Ако не се намери решение, там ще е...
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        От: Верижка за Citizen

        Е то много сложно една регистрация да си направиш. Все пак шанса да намериш решение е много по-голям, но ти си знаеш.

        Коментар


        • #5
          От: Верижка за Citizen

          Не е сложно, но питам тук, защото има много хора, които помагат. Ако някой може да сподели, ако не ще си търся други варианти. Просто не обичам да се регистрирам само за "здрасти, имам проблем" и после да се загубя след решаването му. Часовниците не са ми някаква страст, просто нужна за мен вещ. Там са маняци, и не искам да им задавам тъпи въпроси има ли верижки до 20 лева, че моя часовник скоро ще е абитюрент и не си заслужава повече. Но пък знам как съм събирал пари за него навремето и си го уважавам. Та така...
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #6
            От: Верижка за Citizen

            Асене, ако не забрявя, довечера ще проверя в къщи от един друг сахат от Средната земя дали е такова колчето и верижката.

            Ако излезе така- на 24-и съм в Габрово и ти ги нося.
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • #7
              От: Верижка за Citizen

              ОК, чакам резултат
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #8
                От: Верижка за Citizen

                Извинявам се за забавянето.
                Уви, отговорът е отрицателен.
                Най малкото колче, което имам може да влезе в 14мм.
                А верижките са стандартни.
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • #9
                  От: Верижка за Citizen

                  1-ви вариант-с кож. каишка.Намираш си 20-мм каишка,разчертаваш я от опаката страна лекичко,и изрязваш с остро макетно ножче отстрани по 4 мм.Ако не бързаш,може да стане доста добре.2-ри вариант-с метална верижка 20 мм.Ако нямаш,намираш си хубава малка пиличка,около 6-8 мм,и парченце много тънка и здрава ламаринка,която огъваш U образно и подпъхваш под предпоследното звено,за да не го драскаш.Следва пилене по 4мм от двете страни-докато стане 12 мм и започне да влиза свободно.Ако не искаш проблеми при последващо сваляне на патентите,с ножовка,или по друг начин правиш прорез отдолу отстрани около 2-3 мм.за да може да се подхване патента открая за демонтаж.Иначе-монтажа е лесен,но после не можеш да свалиш верижката.Ако нещо не е ясно-питай

                  Коментар


                  • #10
                    От: Верижка за Citizen

                    Ако не намеря, за 1-ви вариант по-мога да се заиграя, че другия много творчество ще трябва
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Верижка за Citizen

                      Благодарение на dedoKoko вече съм с нова верижка. Благодаря много за съдействието! Остава да почерпя, че вчера се видяхме много набързо
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X