Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Koe Casio?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Koe Casio?

    Здравейте, колеги,
    Изправен пред дилемата за практичен ежедневен часовник се спрях на два от моделите на Casio и тук вече се раздвоих - кой от двата
    1. CASIO PRO TREK PRW-5100-1ER
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:casio-pro-teck.jpg
Прегледи:1
Размер:72.2 КБ
ID:6027907

    2. CASIO PRO TREK PRW-5000T-7ER
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PRW-5000T-7ER_1-700x700.jpg
Прегледи:1
Размер:121.4 КБ
ID:6027908
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

  • #2
    От: Koe Casio?

    Опиши с две-три думи какво ти ежедневието, че тези часовници не са баш за ежедневието на градски жител, така да се каже.

    Коментар


    • #3
      От: Koe Casio?

      Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
      Опиши с две-три думи какво ти ежедневието, че тези часовници не са баш за ежедневието на градски жител, така да се каже.
      Никак няма да ми е лесно да си опиша ежедневието с две-три думи, а и не мисля, че е необходимо. Не ходя с костюм (вече) а едиственото, което се отнася до носенето на часовници е, че въобще не ги пазя. Другото е, че когато ми се изпоти китката разказва играта на каишката, ако е кожена, както и долната част от тялото на часовника. Дори и гумена, полиуретанова, пластмасова и т.н. Ходя и по строителни обекти. Събота и неделя (а понякога и през седмицата, защото няма хора по водоемите) практикувам риболов. Почти постоянно мокрене. Проверка на атмосферното налягане е задължителна. Понеже не искам вниманието ми да е ангажирано с часовника - зареждането от слънцето и сверяване с радиомаяк също вършат чудесна работа. Просто не разбирам от часовници и не мога да хвана разликите между двата, затова и питам...
      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

      Коментар


      • #4
        От: Koe Casio?

        Ами тогава виж ги и двата наживо и просто решавай, кой ти харесва повече. Аз вече дезертирах от Касио към Суунто, и нито съжалявам, нито се радвам. Все е същото.

        Коментар


        • #5
          От: Koe Casio?

          Избери този,който ти допада повече,предполагам като функции са еднакви,но втория е по-скъп заради титаниевата каишка.
          Аз бих взел него.Ползвам Pro Trek PRG 80T 7VER (също с титаниева каишка) и съм много доволен.
          Моделите със стрелки ми допадат,но са една идея по-неудобни понеже стрелките показват това,което дисплея в другите модели изписва.Ако си ги виждал на живо сигурно си отбелязал,че са доста големи,затова си направи сметка как би седял на твоята ръка.
          Cherokee WJ 4.0L- NP242
          Honda Africa Twin XRV 750

          Коментар


          • #6
            От: Koe Casio?

            Имам втория модел, с титаниевата каишка. До преди това почти не понасях часовници, но този ми пасна. Удобен е и въпреки, че е голям, лесно се свиква. Недостатък е, че сравнително лесно се надрасква каишката, но не съм забелязал повреди по самия корпус. Стрелките му са тип "скелетон" и не закриват цифрите, прминавайки през тях. Относно точността нямам забележки, освен нормалните отклонения на алтиметъра. Има и по-нов модел, с подобрена точност на алтиметъра и покзания през метър, а не през пет, като на тези.
            Hyundai Santa Fe, 2.0 CRDi, 4WD, 2005
            Toyota HJ 60, 4.0 Diesel, 1983
            0886500886
            LZ2TDK

            Коментар


            • #7
              От: Koe Casio?

              Привет,

              Аз съм с първия (мигрирах от Suunto), с пластмасовата каишка. Мога да кажа само хубави неща, но по-конкретно по нещата споменати по-горе:
              - и на мен ми се поти китката, и се цапа; решението - и китката, и часовника - под чешмата със сапун и топла (не вряла) вода, измива се добре; "веднъж на високосна" го измивам по-подробно със сапун и стара четка за зъби;
              - имал съм часовници с метална (сегментна) каишка, епилират ми китката, понякога доста агресивно; с гумената нямам такъв проблем
              - според мен гумената каишка е доста здрава -- на други часовници съм подменял всяка година, тази за 2 не е мръднала
              - макар да е черен, не стои добре на костюм; ако ми се наложи да сложа костюм, свалям часовника
              - по отношение големината на самия часовник, мисля, че за мъжка ръка е идеален, без да прилича на "солница"

              Като функции, използвам главно дуракоустойчивостта

              Успех!

              Коментар


              • #8
                От: Koe Casio?

                Първоначално публикуван от sdg Преглед на мнение
                Привет,

                - имал съм часовници с метална (сегментна) каишка, епилират ми китката, понякога доста агресивно; с гумената нямам такъв проблем

                - според мен гумената каишка е доста здрава -- на други часовници съм подменял всяка година, тази за 2 не е мръднала
                И аз се опасявах от това, но, учудващо, този не епилира.
                Гумената каишка, според мен, запарва доста повече от металната.
                Hyundai Santa Fe, 2.0 CRDi, 4WD, 2005
                Toyota HJ 60, 4.0 Diesel, 1983
                0886500886
                LZ2TDK

                Коментар


                • #9
                  От: Koe Casio?

                  И аз съм за метална верижка, вече 5 години нося подобен с метална и няма епилации и други много съм доволен но наистина им се драскат много стъклата, трябва си малко пазене. Взимай който ти допада, Успех
                  По добре късно от колкото никога .
                  Нула89781нула019

                  Коментар


                  • #10
                    От: Koe Casio?

                    Първоначално публикуван от aptt Преглед на мнение
                    ... но наистина им се драскат много стъклата...
                    И аз си помислих, че само сапфирено стъкло му липсва, ама на ...
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Koe Casio?

                      Твърдо "за" първия. Изчистен тъмен циферблат със светли стрелки е несъизмеримо по-практичен във всякаква ситуация.
                      Пък и има повече "фосфоресциращо" покритие ( не,че при касио не е разочароващо де) и при ситуация - от светло на тъмно изведнъж и за кратко ще е много по "четлив". А това се случва ежедневно..... Верижка - аз обичам метални (всички "пластмасови" се късат доста бързо всъщност).
                      Доста добре познавам касио часовниците ( джи шок фен съм де) и винаги бих избрал първия без колебание.
                      Който и да избереш - със здраве да си го носиш и много да те радва.
                      висете отпуснато

                      Коментар


                      • #12
                        От: Koe Casio?

                        За какво да си купуваш безмислени функции? Губиш се често и ти трябва компас и алтиметър? Не познаваш България и релефа? Не работиш с карта?
                        Аз нося Casio Г Шок единствено и само защото е здраво! И аз се цапам - много ходя за риба! Каишката - здрава /полимерна/, лесно се почиства, не запарва. Не съм успял да надраскам корпус или стъкло за почти 2 години. Ако си запален по риболова имат модели с приложение за "кълве или не рибата". На база на атмосферното налягане и лунния календар ти мигат едни рибки. Като цяло, тази марка е за: мода, здравина, малко повече суета!
                        0885600006 - Чичо Коце

                        Коментар


                        • #13
                          От: Koe Casio?

                          Ако ти харесват натруфените Casio няма да сбъркаш с нито един от двата.

                          Suunto e дооста по-изчистено.

                          Ако искаш нещо дето е здраво, има барометър, компас, алтиметър, термометър и подобни дивотии като Касио и Суунто без да е на такива маркови пари - задължително прегледай Highgear https://highgear.com/.
                          Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

                          UaZ 469B

                          Коментар


                          • #14
                            От: Koe Casio?

                            Аз ползвам PRW-1300T и съм много доволен. Вече има 7 години.
                            Стъклото няма никаква драскотина, а иначе съм го удрял много. Едва ли Г-шок ще е по-здрав.
                            Титаниевата верижка е голяма екстра - лека и много здрава. Препоръчвам втория вариант.
                            Функциите се ползват съвсем нормално. Не е кой знае каква точността на висотомера, но дава ориентир.
                            ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                            СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                            Коментар


                            • #15
                              От: Koe Casio?

                              Първоначално публикуван от alex_r Преглед на мнение
                              .. задължително прегледай Highgear https://highgear.com/.
                              Наживо има ли къде да се видят от любопитство?
                              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X