Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дозиметър в София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дозиметър в София

    Здравейте, има ли някой от София с дозиметър, защото искам да проверя един стар обектив. Знам че според много източници радиацията от лантановото стъкло е минимална, но все пак искам да съм сигурен. Благодаря!
    Александър

  • #2
    От: Дозиметър в София

    Имам един който мери гама-лъчение. Но не може алфа и бета. Ако мислиш че ще ти свърши работа - пиши
    slivizasmet.blogspot.bg

    Коментар


    • #3
      От: Дозиметър в София

      Черпя бира?
      Александър

      Коментар


      • #4
        От: Дозиметър в София

        Ела утре до офиса, ще ти дам.
        Ама няма да я хванеш.

        ПП. Ей ама как се появи мнението ми веднага след бирата .... въпреки че реално не е така....
        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

        Коментар


        • #5
          От: Дозиметър в София

          Ехее Радо, с удовоствие ще почерпя как. То по-лесно е аз да го донеса. Аз също смятам, че няма да е над фоновата, но все пак да съм с чиста съвест, че не облъчвам малкия. Утре може да се дръпна ама преди обяд, че след обяд имам работа. Иначе през седмицата ако си там. Абе ще се чуем да се разберем.
          Александър

          Коментар


          • #6
            От: Дозиметър в София

            Всякакви радиоактивни обективи приемам с удоволствие и не вземам пари..., за да ги приема де... радиацията си е моя грижа...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              От: Дозиметър в София

              Не мисля да си го давам толкова лесно

              IMG_9223-1 by a.petlichkov, on Flickr
              Александър

              Коментар


              • #8
                От: Дозиметър в София

                VPetrov.photography

                Коментар


                • #9
                  От: Дозиметър в София

                  Забравил съм да пиша след проведените полеви тестове и замервания.

                  Обективите със светлосила по-голяма от 1.8 (1.7, 1.6, 1.4 и т.н.) независимо от монтажа са турбо активни.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1_6b941b343dca3325223803c9abbb2cff.jpg
Прегледи:1
Размер:96.4 КБ
ID:5710362 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1_748a63bc9135cca4f99bbc27c60a4293.jpg
Прегледи:1
Размер:82.9 КБ
ID:5710363Натиснете снимката за да я уголемите

Име:b6c7030250823f26ff7142aca0fc0b410bd4a1a5.jpg
Прегледи:1
Размер:78.9 КБ
ID:5710364 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img18237671.jpg
Прегледи:1
Размер:25.4 КБ
ID:5710365
                  За депонирането им - пращайте ги на мен, аз имам съответната защита (бял чаршаф и очила)

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9-3.jpg
Прегледи:1
Размер:41.3 КБ
ID:5710366 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29299_ochila3_big.jpg
Прегледи:1
Размер:45.2 КБ
ID:5710367

                  и живея близо до хранилището за РАО (радио активни отпадъци) в Нови хан,

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:RAO.JPG
Прегледи:1
Размер:20.2 КБ
ID:5710368

                  където ги нося да ги депонират. Таксата я плащам аз, за общото благо.

                  Пренасянето им се извършва посредством специализирана военна тъкан образец 1965 г., замаскирана като обикновена мешка.
                  Тя обаче не е никак обикновена, защото памука, от който се произвежда е оловен (да предпазва от радиация) - по време на цъфтежа е поливан с отпадна вода от оловно-цинковия комбинат в Кърджали богата на тежки метали (най вече олово).
                  От тази технология (на военните) идва и привидно простия въпрос - кое е по-тежко: 1 кг. памук или 1 кг. желязо. Е вече знаете - оловния памук е по-тежък от желязото.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:imag2909.jpg
Прегледи:1
Размер:19.7 КБ
ID:5710369

                  Докато пренасяте обективите до мен, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ги увийте в специалната оловно-восъчна хартия, за да се предпазите (тъй като вече знаете че излъчват). Оловно-восъчна е, защото пчелните продукти (мед, восък, клей, прашец, пчелно млечице) са събирани от инсталираните в двора на оловно-цинковия комбинат кошери в непосредстввна близост до плантацията с оловен памук.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pe-papiere5.jpg
Прегледи:1
Размер:282.1 КБ
ID:5710371

                  Другите пчелни продукти (оловен мед, оловен клей, оловен прашец и оловно пчелно млечице) се явяват отпадък от военната технология и са пуснати на пазара на безценица.
                  Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                  LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                  Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дозиметър в София

                    Аз, като представил на Чернобилското поколение и имайки известна придобита резистентност към радиация също се включвам в благородната мисия да събирам и обезопасявам подобни опасни обективи!
                    Александър

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X