Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

    упил ли си е вече някой дозиметър. Ако има такъв, моля кажете ми как бих могъл и аз да купя такъв.

    Коментар


    • #47
      До: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

      Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
      Доставих 2 броя за Венци Петров, ако има интерес за още свиркайте че е малко по-сложна ситуацията.
      Quadra, аз също имам интерес да закупя един брой дозиметър за радиация - Радиометр РКС-107.

      Ако имаш възможност да ми доставиш, моля те, свържи се с мене на e-mail davasko@abv.bg

      Коментар


      • #48
        До: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

        Quadra, и аз искам да закупя един брой Радиометр РКС-107, прати ми координати на пощата, за да се свържа с теб за подробностите или аз да върна писмо с моите. Предварително благодаря

        Коментар


        • #49
          До: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

          Продавам чисто нов брояч от най-съвременните модели, остават му още 17 месеца гаранция от производителя. Пуснал съм тема в подфорума "Купувам-Продавам":
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=41601

          Коментар


          • #50
            До: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

            Здравейте,

            И аз се интересувам живо от къде мога да си купя сравнително евтин дозиметър.
            Всъщност ДОЗИМЕТР-РАДИОМЕТР РКС-107 би ми свършил чудесна работа, ако колегата по-горе обаче все още може да ни снабди.

            Благодаря предварително!

            P.S. Пък и малко да UP-на темата, че от доста време не е писано...

            Коментар


            • #51
              До: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

              Първоначално публикуван от didoriginal Преглед на мнение
              Здравейте,

              И аз се интересувам живо от къде мога да си купя сравнително евтин дозиметър.
              Всъщност ДОЗИМЕТР-РАДИОМЕТР РКС-107 би ми свършил чудесна работа, ако колегата по-горе обаче все още може да ни снабди.

              Благодаря предварително!

              P.S. Пък и малко да UP-на темата, че от доста време не е писано...
              Продавам всякакви видове дозиметри, и радиометри. За повече инфо:
              Тел:0888886247 или e-mail:manev@gbg.bg

              Коментар


              • #52
                До: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                А имаш ли просто индикатори? Навремето май в Плевен правеха един ГИ-111. Нещо такова. И колко струва.

                Коментар


                • #53
                  До: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                  Куадра , аз имам интерес да си купя един чрез тебе (ако ти се занимава де) трябва ми за любителски цели а това което си намерил е брилянтно .

                  Коментар


                  • #54
                    До: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                    Ако може да задам един въпрос - какво им е практическото (битово) приложение?
                    За разходка до Чернобил? Експериментални цели? Просто статистика колко радиация има по зеленчуците? Или превантивно - в случай на авария...
                    Чисто любопитство.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Re: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Те не са флуидни прибори. Вакуумни са си. Между стената и централната нишка прескача искра. По-скоро работи като кондензатор.
                      Става нещо с физиката за десети клас...

                      Не съществува вакуумен детектор на йонизиращите лъчения!
                      За да бъдат регистрирани йонизиращите лъчения трябва да взаимодействат с някаква материя, а вакуумът не е такава.
                      Гайгеровите броячи са една от разновидностите на газонапълнените броячи. При тях се използва смес от инертен газ и органика. Налягането и пропорциите зависят от целта, енергии, вид лъчение, мощност и т.н. Работят в режим на пробив, т.е. една бета частица или гама квант са в състояние да предизвикат лавинно йонооразуване. На това се дължи голямото самоусилване на сигнала. За да се върне в изходно сътояние детектора, се прилага вътрешно гасене (органиката), външно - електроника или комбинирано.
                      Характеризират се с ниска цена, дуракоустойчивост и ниска ефективност, обикновенно под 1% за гама и твърда бета. Поради конструкционни особенности немогат да регистрират алфа, а поради механизма на взаимодейстие с материята не регистрират и неутрони. Приборите с гайгерови броячи намират приложение за контрол на гама и от части бета радиация в професионална среда където се работи с активности далеко над фоновите стойности, т.е. не са достатъчно чувствителни за мерене на слаби отклонения от фона.

                      П.С. Като кондензатор работят т.н. електроскопи и за тях освен око и светлина да прочетеш дозата, електроника не ти трябва.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                        Здравейте! Аз продавам преносим унгарски дозиметър. Който се интересува да посети http://auction.bg/item.php?id=213721 за подробности.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                          Първоначално публикуван от zafo_tza Преглед на мнение
                          ... http://auction.bg/item.php?id=213721 за подробности.
                          Oписанието ти е грешно! На дясната снимка отдолу пише какъв е детектора - сцинтилатор, предполагам NaI. Колко е диаметъра на алуминиевия детайл с табелката? Изглежда може да прави и дискриминиране по енергии има и интегратор. Ако работи, за 99 пари е направо без пари, само дето не ми трябва

                          П.С. Надявам не си развивал гривната с накатка да видиш какво има вътре!

                          Коментар


                          • #58
                            До: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                            Скоро ми попадна един каталог на "Conrad".Там видях такъв уред цената беше около 280-300 евро.В големите градове имат магазини и може да се направи заявка.Относно качеството ...имам няколко неща закупени така,доволен съм!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                              Здравейте,

                              тук ми попаднаха производител и дистрибутор

                              за България:

                              http://www.polimaster.com/products/e...ic_dosimeters/

                              http://www.ecoprog.hit.bg/


                              мадсат

                              Коментар


                              • #60
                                От: Дозиметър за радиация. Откъде може да се купи и какъв модел. ТТ Данни...

                                темата е стара, но имам нужда да си купя Дозиметър - Гайгеров брояч.. ил икакто му е името да измерва радиацията.. портативен малък
                                ако някой знае откъде или продава да се свърже с мен от София съм amoun@abv.bg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X