Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запалки, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Запалки, марки и мнения за тях...

    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
    Аз в гората ходя с това http://shop.oragie.com/product_info....roducts_id=944
    Сори за линка към магазин
    Един познат я има същата.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • #47
      До: Запалки, марки и мнения за тях...

      И аз ползвам същото,но без памук е доста трудно паленето на огън,апропо най-добре се възпламенява памука от разкъсан дамски тампон,освен това е запечатан добре,за да не се мокри.

      Коментар


      • #48
        До: Запалки, марки и мнения за тях...

        Става лесно, ако настържеш вътрешна част от дървесна кора плюс малко стърготини от "магнезия". И после с 1-2 по-резки движения на китката и си готов. Недостатък е късата верижка. Трябва да се свмени с нещо по-дълго.
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • #49
          До: Запалки, марки и мнения за тях...

          За Иво Дианов:
          Чистят се, ако ти провърви - може да минеш и само с телче.
          За германски не се сещам, някога имаше главно български, от "Хром", Русе, и по-рядко съветски. По-новите съветски бяха железни, не месингови, те обикновено са със заварени тръбички, и не са хубави, понеже не се разглобяват достатъчно, пък ръждясват отвътре.
          Почни ги отвънка, сега има всякакви химикали за сваляне на гнусотии и нагар. Докато видиш кое е за разглобяване. Не пресилвай дюзичките. Може да имаш ядове с разглобяването на помпите. На дъното им има възвратен клапан със съчмичка.
          Между другото - задължителен за джиповете инструмент през зимата. Това е неимоверно по-мощно от всякакви газови горелки, и то и спасява живота в голям студ, когато джипа се счупи, и трябва да се прави дълго. С него се размразяват картерите и мостовете, ако е стоял дълго без да работи.
          Пък има едни, които не са стомничка с човка, ами приличат на великански поялник. Като малък толкова мечтаех да имам такова, че съм ги сънувал години. Макар че изобщо не знаех какво е, и за какво служи
          Още нямам

          Коментар


          • #50
            До: Запалки, марки и мнения за тях...

            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
            Става лесно, ако настържеш вътрешна част от дървесна кора плюс малко стърготини от "магнезия". И после с 1-2 по-резки движения на китката и си готов. Недостатък е късата верижка. Трябва да се свмени с нещо по-дълго.
            Прав си,аз ползвам обратната страна на ножа.

            Коментар


            • #51
              До: Запалки, марки и мнения за тях...

              Подариха ми такова Зипо:

              http://www.levbg.com/product_info.php?products_id=2297

              Готина играчка е и отначало с кеф си го зареждах през 2-3 дена но няколко пъти забравям и след 3-тия ден ми прави чалъми. И май ми мина мерака и карам със запалки от по 20 стинки

              Коментар


              • #52
                До: Запалки, марки и мнения за тях...

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                За Иво Дианов:
                Чистят се, ако ти провърви - може да минеш и само с телче.
                За германски не се сещам, някога имаше главно български, от "Хром", Русе, и по-рядко съветски. По-новите съветски бяха железни, не месингови, те обикновено са със заварени тръбички, и не са хубави, понеже не се разглобяват достатъчно, пък ръждясват отвътре.
                Почни ги отвънка, сега има всякакви химикали за сваляне на гнусотии и нагар. Докато видиш кое е за разглобяване. Не пресилвай дюзичките. Може да имаш ядове с разглобяването на помпите. На дъното им има възвратен клапан със съчмичка.
                Между другото - задължителен за джиповете инструмент през зимата. Това е неимоверно по-мощно от всякакви газови горелки, и то и спасява живота в голям студ, когато джипа се счупи, и трябва да се прави дълго. С него се размразяват картерите и мостовете, ако е стоял дълго без да работи.
                Пък има едни, които не са стомничка с човка, ами приличат на великански поялник. Като малък толкова мечтаех да имам такова, че съм ги сънувал години. Макар че изобщо не знаех какво е, и за какво служи
                Още нямам
                Аха, значи едната със сигурност е българска, резервоара е месингов, а тръбичките не се вижда от нагара, сигурно и те са месингови. А нагара с какво да го сваля - Balistol или WD-40 ще стане ли. А относно телчетата от тънките струни на китара става. В къщи имам струни.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #53
                  До: Запалки, марки и мнения за тях...

                  Първоначално публикуван от Estranged Преглед на мнение
                  Подариха ми такова Зипо:

                  http://www.levbg.com/product_info.php?products_id=2297

                  Готина играчка е и отначало с кеф си го зареждах през 2-3 дена но няколко пъти забравям и след 3-тия ден ми прави чалъми. И май ми мина мерака и карам със запалки от по 20 стинки
                  Трябва да държи пълно при нормална употреба поне 7-8 дни.
                  Аз на бензина "Zippo",който продават тук в България не вярвам,затова ползвам австрийски "IMKO",много съм доволен.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Запалки, марки и мнения за тях...

                    Първоначално публикуван от jashi1 Преглед на мнение
                    Трябва да държи пълно при нормална употреба поне 7-8 дни.
                    Аз на бензина "Zippo",който продават тук в България не вярвам,затова ползвам австрийски "IMKO",много съм доволен.
                    В България намира ли се този австрийски аналог?Много наточиха брадвите продавачите на горивото Зипо и успоредно с това качествата му заминаха...еди къде си.
                    Еднакви контейнерчета на вид,цвят и печат-едното от UK,другото от тук-ми те на мирис нямат нищо общо,на летливост и запалимост-още по-малко.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Запалки, марки и мнения за тях...

                      Ако Зипото ви не пали и си мислите че е от него, проверете си бензина. Уж оригиналния зипо флуид дето го дават за използване бил пълна скръп. Аз лично съм си зареждал запалка по пътя, тези хорица които са си разпънали масичка и поправят и пълнят запалки. Човека ми напълни Зипото с някаква синя тубичка беше бензина, марката не я видях, но беше синя. Отначало си помислих, че ме е метнал нещо, но в последствие с това зареждане изкара доста повече отколкото аз си я зареждам с уж оригиналния Зипо флуид. из форуми четих, че за нищо не ставал, на Ronson - бил по - евтин и много по - добър. Незнам кажете и вие. И да попитам, нали като си купиш ново Зипо и колелцето, което се търка в камъчето |flint wheel| мисля, че се казваше се заглажда с времето и дава по - малка изкра. И въпроса ми е това колелце сменя ли се, защото е занитено...
                      Последно редактирано от ivodianov1992; 16-12-09, 19:10.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • #56
                        До: Запалки, марки и мнения за тях...

                        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                        Ако Зипото ви не пали и си мислите че е от него, проверете си бензина. Уж оригиналния зипо флуид дето го дават за използване бил пълна скръп. Аз лично съм си зареждал запалка по пътя, тези хорица които са си разпънали масичка и поправят и пълнят запалки. Човека ми напълни Зипото с някаква синя тубичка беше бензина, марката не я видях, но беше синя. Отначало си помислих, че ме е метнал нещо, но в последствие с това зареждане изкара доста повече отколкото аз си я зареждам с уж оригиналния Зипо флуид. из форуми четих, че за нищо не ставал, на Romson - бил по - евтин и много по - добър. Незнам кажете и вие. И да попитам, нали като си купиш ново Зипо и колелцето, което се търка в камъчето |flint wheel| мисля, че се казваше се заглажда с времето и дава по - малка изкра. И въпроса ми е това колелце сменя ли се, защото е занитено...
                        Сменя се колелцето,остава въпроса след колко време и защо плащаш бадева пари,ако не изкарва година дори.
                        А че тук в тубичките се продава неизвестна горивна смес с нулеви показатели-спор няма.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Запалки, марки и мнения за тях...

                          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                          Сменя се колелцето,остава въпроса след колко време и защо плащаш бадева пари,ако не изкарва година дори.
                          А че тук в тубичките се продава неизвестна горивна смес с нулеви показатели-спор няма.
                          Че то тук и по бензиностанциите е същата работа
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #58
                            До: Запалки, марки и мнения за тях...

                            И аз си мислих, че е от флуида. А уж купих по-скъпия с релефни надписи зипо на кутийката и незнам си какво "щот така се познавал, че е истински"

                            Коментар


                            • #59
                              До: Запалки, марки и мнения за тях...

                              Абе флуида добре, но колелца от къде, и как се сменя това нещо. Тука по Стара загора съм виждал да продават калъфчета за запалки, камъчета, фитили, говоря за Зипо. Виждал съм и също кристали ли как се казва за зипо - едни топченца фини и малки. Това за по - старите Зипота, които са без камъче, а са със тези кристали. Но колелца никъде несъм виждал, ако някой знае къде има нека си каже.
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • #60
                                До: Запалки, марки и мнения за тях...

                                Не се занимавайте с глупости и буклуци. Идете в кой да е нормален магазин за реактиви, и си купете петролев етер. По-високотемпературен за лятото, и нискотемпературен за зимата. Обичайното му име по английската номенклатура е "лигроин", по нашата и руската си е петролев етер, ако гъските - продавачки не знаят. Каталози имат, от тях и ще изберете. Литъра е двайсетина лева, държи се в хладилника. Че от топлото може да изплюе тапата, а се пали от нищо.
                                Зипо флуид ... Гайка М 10 за БМВ, произведено през април 2003 ... Повръща ми се.
                                Не знам за панспермията, но панчалгата вече е факт(((


                                Ууу ... от струните стават па баш най-хубавите телчета за бърникане на разни места. Особено ако им направиш халкички в единия край, за да са удобни за хващане. Хубава стомана, и точно калибрирана. Няма по-добро. Даже ако имаш много накъсани струни, направо смятай че вече ти мрънкам за парчета от разните дебелини. Па аз ще ти покажа ква бира имаме тука в съседното магазинче. Или кво вино прави Ясен, по избор
                                Почни го с някъв обезмаслител. Скоро ме светнаха за някво Миролио ли, как беше. Верно много чисти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X