Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запалки, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Запалки, марки и мнения за тях...

    Дясната ми я купиха скоро за 12лв,за това имам съмнения.Работи си перфектно иначе и "харчи" по-малко от Zippo.
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

    Коментар


    • #92
      От: Запалки, марки и мнения за тях...

      Да се включа и аз. Още от дете съм нагоре - надолу по поля и гори ии винаги когато сме ходили нанякаде с дядо ми или с баща ми винаги най-важното нещо беше взе ли ножа, да не забравиш кибрита и връхната дреха. Винаги с недоумение съм си мислил защо е толкова важно да имаш сух кибрит докато не ни свари една адска буря по ПИРИНСКИТЕ върхове с моя дядо. Тога ви ни спаси магнезиевата запалка - наричана от дядо менте за сумати пари. Стига толко приказки че някой ще вземе да заспи . Ето снимки с описание:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01605.jpg
Прегледи:1
Размер:96.3 КБ
ID:5295244 1. Това са трите запалки без които не мърдам от вкъщи.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01607.jpg
Прегледи:1
Размер:77.4 КБ
ID:52952452. Китайче за стотинки, вършещо добра работа за дреболиики.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01608.jpg
Прегледи:1
Размер:85.6 КБ
ID:52952463. Оригинална запалка PRIMUS - говореща сама за себе си. Предимствата са че има здрав метален корпус и надеждна изработка. Недостатъци резервоара не е толко голям колкото би ми се искало да бъде , доста си харчи колкото V8 осмак че и повече. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01610.jpg
Прегледи:1
Размер:76.4 КБ
ID:5295248 4.PRIMUS - в действие Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01611.jpg
Прегледи:1
Размер:77.0 КБ
ID:5295249 5. Подобна на PRIMUS горелка но китайче - лично мнение ДОСТА сполочливо при това. 2 горелки и резервоар за цяла околосветска експедиция . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01612.jpg
Прегледи:1
Размер:77.8 КБ
ID:5295250 6.- в действие. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01615.jpg
Прегледи:1
Размер:103.5 КБ
ID:52952517. Двете верни дружки една до друга. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01616.jpg
Прегледи:1
Размер:109.4 КБ
ID:52952528. Когато нищо друго не помага и надеждата все още не е умряла .


      Поздрави !!!
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #93
        От: Запалки, марки и мнения за тях...

        Гледам, че отдавна не се е писало по темата със запалките та реших да ви покажа и аз нещо. Доста са тематични, а?





        Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

        Коментар


        • #94
          От: Запалки, марки и мнения за тях...

          Първоначално публикуван от akraba1 Преглед на мнение
          Гледам, че отдавна не се е писало по темата със запалките та реших да ви покажа и аз нещо. Доста са тематични, а?





          Страхотна запалка, много ми харесва, би ли споделил откъде мога да купя такава

          Коментар


          • #95
            От: Запалки, марки и мнения за тях...

            Я каква тема имало...

            Като страстен пушач, работещ по летища, ми се налага да залагам на сигурно...

            http://zenga-lighter.co.za/resources...=1369304269243

            От един колега видях ЗЛ-1 и си намерих с известни усилия от ЗЛ-3, която ми се струва по-удобна, понеже е по-малка и квадратна. Вади хубав и силен пламък и е пробвана по магистралата на отворени джамове със 120 - пак пали без проблем.

            П.С. за всеки случай си трябва някое и друго БИК-че или КЛИПЪР-че...

            П.П.С. Преди години ми се наложи да се занимавам със Зипо-та в щатите и бях силно разочарован. Купих едно и то си работеше няколко месеца добре, а после се изхаби колелцето. Помня че бяха 10$ цялата карантия отвътре сглобена - с памука, колелото, фитила и всичко, но ме бяха загубили като клиент вече - мисля си че запалката трябва да ти служи, а не да й се занимаваш и да я обгрижваш
            "That is not dead which can eternal lie,
            And with strange aeons even death may die."
            ~H. P. Lovecraft

            Коментар


            • #96
              От: Запалки, марки и мнения за тях...

              Първоначално публикуван от Stan40_San Преглед на мнение
              Я каква тема имало...

              Като страстен пушач, работещ по летища, ми се налага да залагам на сигурно...

              http://zenga-lighter.co.za/resources...=1369304269243

              От един колега видях ЗЛ-1 и си намерих с известни усилия от ЗЛ-3, която ми се струва по-удобна, понеже е по-малка и квадратна. Вади хубав и силен пламък и е пробвана по магистралата на отворени джамове със 120 - пак пали без проблем.

              П.С. за всеки случай си трябва някое и друго БИК-че или КЛИПЪР-че...

              П.П.С. Преди години ми се наложи да се занимавам със Зипо-та в щатите и бях силно разочарован. Купих едно и то си работеше няколко месеца добре, а после се изхаби колелцето. Помня че бяха 10$ цялата карантия отвътре сглобена - с памука, колелото, фитила и всичко, но ме бяха загубили като клиент вече - мисля си че запалката трябва да ти служи, а не да й се занимаваш и да я обгрижваш
              В действителност са много читави тия запалки . Моята ми попадна случайно единична бройка в магазина на приятел и вече половин година и 5-6 зареждания работи безотказно . Поне на това което е оцеляло и успявам да прочета пише ZL 10 ама не съм много сигурен. На зипото освен всичко много бързо му изветрява бензина процес който няма как да следиш и като ти потрябва може да се окаже че няма . Иначе предпочитам запалките на Dieep заради голямото задържащо палче което не може да ти избяга като са ти мазни ръцете а тези на Kliper заради хитрата система за смяна на камъчето без инструменти . Освен това гледам да са прозрачни за да виждам колко газ ми остава . Единственото което им развалиха е че махнаха реглажа на пламъка и като заредиш с друга газ става по голям . В работните дрехи гледам винаги да имам запалка с фенерче много полезно нещо е като ти се наложи нещо да погледнеш по машините.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0232.jpg
Прегледи:1
Размер:221.7 КБ
ID:5713785Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0235.JPG
Прегледи:1
Размер:148.7 КБ
ID:5713784Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0237.jpg
Прегледи:1
Размер:251.4 КБ
ID:5713787
              Последно редактирано от sek.1; 02-05-16, 06:18.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #97
                От: Запалки, марки и мнения за тях...

                Зипо е най-тъпата запалка на света.
                Типично хамерикански стил - разточителство, непрактичност и яко маркетинг.
                Бензина за седмица а аут, независимо дали я ползвам или не.
                За надежност не мога да коментирам, защото горните неща изобщо не предразполагат към акцент на този параметър1!
                Имко е 2 пъти по-лека, компактна и с едно зареждане работи 2 седмици при същите условия.
                Много по-практична на по-ниска цена. Ако намеря нова бих си купил 2 без замисляне.
                Враг усраине

                Коментар


                • #98
                  От: Запалки, марки и мнения за тях...

                  Аз не съм пушач, но когато ми се наложи ползвам ето това чудо на китайския гений.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:-2755416252015281106.jpg
Прегледи:1
Размер:68.2 КБ
ID:5720634

                  Коментар


                  • #99
                    От: Запалки, марки и мнения за тях...

                    Ползвам това
                    https://cloud.mail.ru/public/Cn3c/q8hMbLafF
                    https://cloud.mail.ru/public/MfLd/maKTFYnWY
                    Прикачени файлове
                    Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                    Коментар


                    • От: Запалки, марки и мнения за тях...

                      "...Страхотна запалка, много ми харесва, би ли споделил откъде мога да купя такава ..."
                      E "споделиха" ли ти ?

                      Коментар


                      • От: Запалки, марки и мнения за тях...

                        Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                        "...Страхотна запалка, много ми харесва, би ли споделил откъде мога да купя такава ..."
                        E "споделиха" ли ти ?
                        https://lightershop.bg/brand/8/wenger.html
                        Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                        Коментар


                        • От: Запалки, марки и мнения за тях...

                          Аз ...имах на идея това ;
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...53#post2411653
                          за това
                          https://lightershop.bg/brand/8/wenger.html
                          нямам интерес .
                          Извинявам се за възникналото недоразумение.

                          Коментар


                          • От: Запалки, марки и мнения за тях...

                            Моята джобна горелка/запалка за всякакви ситуации е Rothenberger Turbo. Ето я:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170827_094535.jpg
Прегледи:1
Размер:434.4 КБ
ID:5765065

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170827_094524.jpg
Прегледи:1
Размер:362.7 КБ
ID:5765066


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170827_094551.jpg
Прегледи:1
Размер:319.1 КБ
ID:5765067

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170827_094548.jpg
Прегледи:1
Размер:252.6 КБ
ID:5765068
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170827_094546.jpg
Прегледи:1
Размер:274.9 КБ
ID:5765069
                            https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X