Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Туристическо газово котлонче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Туристическо газово котлонче

    Здравейте.
    Бих искал малко съвети за избор на туристическо газово котлонче. Да може да изпържи едни яйца с бекон и свари едно кафе/чай. Вероятно ще го ползвам с бутилка 220-230 гр. PINGUIN и VANGO стават ли или непременно трябва да е PRIMUS или Coleman?

  • #2
    Аз не съм срещал,такова, което да НЕ може да се справи с поставените задачи, така че дай и други критерии, за да получиш полезен съвет (примерно р-р, тегло, цена...)
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #3
      По принцип пържените яйца са за автомобилен туризъм, в планината котлоните се ползват за топла вода, аз съм с MSR PocketRocket Backpacking Stove лек е и ефективен, по документи го дават 4,2 киловата, сега гледах че е излязъл в по-нова версия MSR PocketRocket® 2 не се лъжи да вземаш китайски, два пъти по-бавно стопля водата.
      Mitsubishi Delica 4x4 / Renault Clio III

      Коментар


      • #4
        За кафе и яйца всички стават.

        Виж боб в тенджера да свариш и да ти стигне газта някои го не могат
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Тодор Тодоров (Тошко) Преглед на мнение
          По принцип пържените яйца са за автомобилен туризъм, в планината котлоните се ползват за топла вода, аз съм с MSR PocketRocket Backpacking Stove лек е и ефективен, по документи го дават 4,2 киловата, сега гледах че е излязъл в по-нова версия MSR PocketRocket® 2 не се лъжи да вземаш китайски, два пъти по-бавно стопля водата.
          Котлончето ще се използва точно за автомобилен туризъм (когато водя жената на уикенд сред природата) или на риба с преспиване. Оттам размер и тегло не са основни критерии (все пак предпочитам да е компактно). Цената също не е особено решаваща. Към момента съм се огледал в pinguin hiker при цена около 30 лв, но ако има смисъл бих дал х2 или х3. За простите задачи, за който ще се ползва би трябвало нещо среден клас да ми свърши работа. Давайте предложения.

          Коментар


          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            По-добре си вземи малка бутилка за газ и нормален котлон .

          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            По-добре си вземи малка бутилка за газ и нормален котлон .

          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            По-добре си вземи малка бутилка за газ и нормален котлон .

        • #6
          https://bulextreme.com/bg/kotloni-pe...n-outwell.html
          Щом си с кола, вземи си такъв. Няма да се притесняваш, че се обърне котлона или ще падне тигана. Абе удобен си е.

          Коментар


          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            А е това е - и на цена и на размер става,от тая серия прави кой ли не и по-просто и евтино трудно ше намериш,върши работа

        • #7
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8EC79861-E2D9-453A-80CC-D122E7AA0082.jpeg
Прегледи:193
Размер:684.2 КБ
ID:6717096
          Първоначално публикуван от градско чедо Преглед на мнение

          Котлончето ще се използва точно за автомобилен туризъм (когато водя жената на уикенд сред природата) или на риба с преспиване. Оттам размер и тегло не са основни критерии (все пак предпочитам да е компактно). Цената също не е особено решаваща. Към момента съм се огледал в pinguin hiker при цена около 30 лв, но ако има смисъл бих дал х2 или х3. За простите задачи, за който ще се ползва би трябвало нещо среден клас да ми свърши работа. Давайте предложения.
          Този който си посочил няма да стане, този който ти е предложил Иванов Иван ще ти свърши газта когато си обърнал рибата в тигана и ще стане сварена, вземи си една малка червена бутилка и котлон за нея и си готов.
          Mitsubishi Delica 4x4 / Renault Clio III

          Коментар


          • #8
            https://youtu.be/fztj7DMDqik
            Кеф ти риба, кеф ти паламуд.
            http://www.carpbg.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=37827
            Моя така съм го преработил, но за целите които е посочил колегата, флакона е пре достатъчен.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #9
              Бензинови както руските Шмель също биха ти свършили работа и си струва да ги погледнеш.
              Особено след като няма да го носиш на гръб а размерът все пак е от значение.
              По разните продавалници може да се намери но цената им в последно време взе да гони 100лв, което е неприемливо.
              Има модели дори с двойна горелка и масивна основа, води се модел 3.
              Модели 1,2 и 4 са супер компактни и непретенциозни!

              Има размира се нови, "корекомски", които освен на течни горива работят и на газ. Цените обаче са високи.
              Може да се каже, че са още по-компактни в разглобено състояние но това има смисъл само при трекинг.

              А дори шмела е значително по-компактен от обикновен котлон с конвенционални газови бутилки.
              Не знам жипката ти сажда пауър ли е но той конкретно гори дори мазна нафта!
              Което не значи някакво драматично чадене, просто по-добро подгряване със спирт е необходимо.
              Естествено за предпочитане е бензин, с един литър ще изкараш няколко разходки.

              Нямам идея колко киловата е но кипва ламаринена кофа с вода под 30мин - тествано е.
              Ако правех авто-турузъм и през ум нямаше да ми мине да разнасям конвенционални бутилки.
              И е добре да се има предвид, че особено за жена паленето на такъв тип котлон е загубена кауза.
              Вероятно има изключения но аз дори не съм чувал за такива та к'во остава да съм виждал
              Враг усраине

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X