Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разглобяема печка на дърва спирт и други + тест

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разглобяема печка на дърва спирт и други + тест

    Трябва да погледна дали имам копия някъде, защото оригиналите ги зарязах във фирмата където рязаха.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

    Коментар


    • #17
      От: Разглобяема печка на дърва спирт и други + тест

      Аз се спрях ето на този модел

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160905_230637.jpg
Прегледи:1
Размер:114.2 КБ
ID:5734778 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160905_230144.jpg
Прегледи:1
Размер:108.6 КБ
ID:5734780
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • #18
        От: Разглобяема печка на дърва спирт и други + тест

        Solo имаха разпродажба по Коледа - купуваш големия модел и взимаш средния без пари та няма да се изненадам ако има евтинки на ибей да речем.

        Аз имам от трите най-бабанестия,много добре изработено нещо,но сериозните тестове тепърва предстоят.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Разглобяема печка на дърва спирт и други + тест

          Кви цени са при вас?
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • #20
            От: Разглобяема печка на дърва спирт и други + тест

            Стария виц за стоте долара знаеш ли го?

            Е те толкова - и преди и сега 100 долара са си 100 долара,130 с тенджерката комплект.

            Говоря за Камп. модела,не го нося на гръб и ми трябваше да държи чугунен тиган 2 педи
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: Разглобяема печка на дърва спирт и други + тест

              https://www.kickstarter.com/projects...k-camp-survive Гуглето ми плюе само такива.
              Така ли изглежда?
              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

              Коментар


              • #22
                От: Разглобяема печка на дърва спирт и други + тест

                Точно

                имат 3 модела за къмпинг и един полуварел за у вас на терасата пред масата

                най-големия къмпингов се намира за около стотина кинта тук
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: Разглобяема печка на дърва спирт и други + тест

                  Благодаря, ма то туй неудобно за раница пеша- много място заема. Иначе като технология е добро, икономично и няма начин да останеш без гориво.
                  Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разглобяема печка на дърва спирт и други + тест

                    Верно не става на 5 тенекийки като го прибираш,но виж комплекта с най-малкия модел -влизат един в друг с тенджерката и не е чак толкова голямо.

                    За мен е върха,аз на гръб само деца нося
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разглобяема печка на дърва спирт и други + тест

                      Отдавна не съм влизал във форума и сега чак видях темата.
                      Първо адмирации към труда на колегата. ...За желанието и усилията които е вложил. Обикновено хората срещат проблем с нагласяването на заключването. Колкото е по-точно толкова ще е и конструкцията по-стабилна и ще може да носи тежест. Прекалената точност обаче пречи на лесното и бързо сглобяване и разглобяване.
                      Искам да споделя само няколко дребни неща, които ми направиха впечатление.
                      Относно формата: Мисля си, че печката е малко по-гола от колкото трябва да бъде и това я прави по-тежичка. Струва ми се, че е и малко по-широка от колкото трябва да бъде. Идеята на печката е бъде по-висока за да има по-добър коминен ефект на горене. Повече да се доближава до тъй наречените ракетни печки /rocket stove/
                      Другото, което ми направи впечатление е прекалено големият отвор за зареждане с дърва. За да се получи същият този коминен ефект на горене отвора не трябва да е прекалено голям. Въздуха трябва да влиза възможно от най-ниската точка за да се нагрява и увлича по-силно нагоре. Поне до това заключение стигнах аз със моите разработки и гледането на стотици клипове.
                      И нещо последно, прекалено много остри ръбове са оставени в контурите на всяка форма. Това създава голямо неудобство при миенето на печката след използване. Прочетох по-назад в темата, че някой сподели, че фирмите за лазерно рязане взимали "на точка" и затова трябвало да се правят такива форми. ГРЕШКА!!!! Няма такова нещо!!! Фирмите за лазерно рязане взима допълнителни пари освен на линеен метър рязане и за пробив. Пробива вдига цената. Един пробив на един контур в момента е към 20-30 стотинки за неръждаема стомана и 7-10 стотинки за пластмаса. Тоест не избягвайте закръглянията и не се опитвайте да чистите точките от векторните си файлове, а сведете пробивите /отворите/ до минимум. ....а тук в този модел има доста отвори в основата. Няколко продълговати елипсовидни отвора ще ви осигурят същият дебит въздух, колкото много малки кръгли отвори.
                      Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

                      Коментар


                      • #26
                        От: Разглобяема печка на дърва спирт и други + тест

                        Първоначално публикуван от akraba1 Преглед на мнение
                        Отдавна не съм влизал във форума и сега чак видях темата.
                        Първо адмирации към труда на колегата. ...За желанието и усилията които е вложил. Обикновено хората срещат проблем с нагласяването на заключването. Колкото е по-точно толкова ще е и конструкцията по-стабилна и ще може да носи тежест. Прекалената точност обаче пречи на лесното и бързо сглобяване и разглобяване.
                        Искам да споделя само няколко дребни неща, които ми направиха впечатление.
                        Относно формата: Мисля си, че печката е малко по-гола от колкото трябва да бъде и това я прави по-тежичка. Струва ми се, че е и малко по-широка от колкото трябва да бъде. Идеята на печката е бъде по-висока за да има по-добър коминен ефект на горене. Повече да се доближава до тъй наречените ракетни печки /rocket stove/
                        Другото, което ми направи впечатление е прекалено големият отвор за зареждане с дърва. За да се получи същият този коминен ефект на горене отвора не трябва да е прекалено голям. Въздуха трябва да влиза възможно от най-ниската точка за да се нагрява и увлича по-силно нагоре. Поне до това заключение стигнах аз със моите разработки и гледането на стотици клипове.
                        И нещо последно, прекалено много остри ръбове са оставени в контурите на всяка форма. Това създава голямо неудобство при миенето на печката след използване. Прочетох по-назад в темата, че някой сподели, че фирмите за лазерно рязане взимали "на точка" и затова трябвало да се правят такива форми. ГРЕШКА!!!! Няма такова нещо!!! Фирмите за лазерно рязане взима допълнителни пари освен на линеен метър рязане и за пробив. Пробива вдига цената. Един пробив на един контур в момента е към 20-30 стотинки за неръждаема стомана и 7-10 стотинки за пластмаса. Тоест не избягвайте закръглянията и не се опитвайте да чистите точките от векторните си файлове, а сведете пробивите /отворите/ до минимум. ....а тук в този модел има доста отвори в основата. Няколко продълговати елипсовидни отвора ще ви осигурят същият дебит въздух, колкото много малки кръгли отвори.
                        Идеята до голяма степен е взаимствана от твоите модели за което благодаря.
                        При мен основните проблеми в конструктивно отношение възникнаха от неумението ми да изготвя самите файлове както и да ги коригирам после за това ми се наложи да чертая на хартия с забравени познания от 6-7 клас и триъгълник и транспортир от комплекта на детето за училище. Абсолютно ТНТМ- добре, че хората с лазера успяха да ме разберат!
                        Отвора за гориво нарочно го направих по голям за да могат да се ползват по дебели клони за повече огън и жар и по рядко дозареждане (също опит почерпен от теб).
                        Модела търпи много корекции и оптимизации, но за съжаление напоследък нямам никакво време за нищо.
                        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Разглобяема печка на дърва спирт и други + тест

                          Първоначално публикуван от akraba1 Преглед на мнение
                          Отдавна не съм влизал във форума и сега чак видях темата.
                          Първо адмирации към труда на колегата. ...За желанието и усилията които е вложил. Обикновено хората срещат проблем с нагласяването на заключването. Колкото е по-точно толкова ще е и конструкцията по-стабилна и ще може да носи тежест. Прекалената точност обаче пречи на лесното и бързо сглобяване и разглобяване.
                          Искам да споделя само няколко дребни неща, които ми направиха впечатление.
                          Относно формата: Мисля си, че печката е малко по-гола от колкото трябва да бъде и това я прави по-тежичка. Струва ми се, че е и малко по-широка от колкото трябва да бъде. Идеята на печката е бъде по-висока за да има по-добър коминен ефект на горене. Повече да се доближава до тъй наречените ракетни печки /rocket stove/
                          Другото, което ми направи впечатление е прекалено големият отвор за зареждане с дърва. За да се получи същият този коминен ефект на горене отвора не трябва да е прекалено голям. Въздуха трябва да влиза възможно от най-ниската точка за да се нагрява и увлича по-силно нагоре. Поне до това заключение стигнах аз със моите разработки и гледането на стотици клипове.
                          И нещо последно, прекалено много остри ръбове са оставени в контурите на всяка форма. Това създава голямо неудобство при миенето на печката след използване. Прочетох по-назад в темата, че някой сподели, че фирмите за лазерно рязане взимали "на точка" и затова трябвало да се правят такива форми. ГРЕШКА!!!! Няма такова нещо!!! Фирмите за лазерно рязане взима допълнителни пари освен на линеен метър рязане и за пробив. Пробива вдига цената. Един пробив на един контур в момента е към 20-30 стотинки за неръждаема стомана и 7-10 стотинки за пластмаса. Тоест не избягвайте закръглянията и не се опитвайте да чистите точките от векторните си файлове, а сведете пробивите /отворите/ до минимум. ....а тук в този модел има доста отвори в основата. Няколко продълговати елипсовидни отвора ще ви осигурят същият дебит въздух, колкото много малки кръгли отвори.

                          Според теб , пробива не ли точка ?
                          На мен ми вземат по 2 стотинки на точка. Контура ти може да е от правИ ( образувана от3-4 точки) или крива ( образувана от много точки) , няма как да има цена за фигура. Но все пак фирми много и цени различни
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • #28
                            От: Разглобяема печка на дърва спирт и други + тест

                            Нямате ли копири - носиш си чертежа и от него директно режат?
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • #29
                              От: Разглобяема печка на дърва спирт и други + тест

                              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                              Според теб , пробива не ли точка ?
                              На мен ми вземат по 2 стотинки на точка. Контура ти може да е от правИ ( образувана от3-4 точки) или крива ( образувана от много точки) , няма как да има цена за фигура. Но все пак фирми много и цени различни
                              Във векторните файлове "пробив" и "точка" са нещо съвсем различно! А тези машини за лазерно рязане работят по векторни файлове.
                              Цента се формира на базата- 1) подготовка, 2) линеен метър рязане, 3) брой пробиви /контури/
                              Подготовката обикновено е в рамките на 15 лева. Тя включва подготовка на машината и материала за рязане, а не изготвяне на файловете.
                              Линейният метър е виж тук: http://www.10x.bg/cutting/Quotation.html ....Съответно всяка форма има различна линейна обиколка и тя е определяща за цената.
                              Пробивите, както казах са от 7 до 30 стотинки в зависимост от дебелината на материала и видът на материала. Цената варира защото за различните материали и различните дебелини изразходваният газ е различно количество. А и цените на газовете са различни, въпреки, че вече всички режат с аргон. Кислорода прояжда материала и се използва само за черни и едри метали където не е фатално образуването на лека капка и черен срез. Докато аргона се използва предимно при неръждаемата стомана защото при него среза е бял и без следи от потичане. Изглежда като, че сте срязали материала със щанца, но без мустака.
                              Хобито ми https://www.facebook.com/bgengraving

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X