Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресиране на багаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Компресиране на багаж

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Аз пък си мисля, че колегата кент гледтвърде много реклами
    Всички сме гледали онази реклама с прахосмукачката и найлоновият плик, не мисля, че е възможно на практика, а още повече савтомобилен прахояд.
    Виж, идеята за ползване на вакуума от колектора ми се видя работеща, но после, като се замислих-за колко такта двигателя ще изсмуче въздуха от торбата, и нали никой не може да "хване" 2-3 такта, и да раздели тръбата от мотора.
    Идейка: торбата се свързва с колектора при неработещ двигател, и със стартера се превърта докато се вдигнат оборотите-това е признак за постигане на максимално възможното разреждане, остава да се разкачи маркуча от колекторите, и воала.
    Остава да се пробва на практика.
    Признакът за разреждане ти е грешен.

    От друга страна, вакуумът на сервото (бил той в колектори или от помпа) пак става. Само да не остане някъде пробойна, че спирачките...

    Коментар


    • #17
      До: Компресиране на багаж

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Аз пък си мисля, че колегата кент гледтвърде много реклами
      Не съм гледал, или поне не много А, има ли начин да се използва ауспухът за целта. Всички помним водната вакуум помпа от уроците по физика в средното училище.../използва се чешма и налягането на струя вода/. Вчера мой познат, водач на трактор, каза че имали някакви преходници /с тръбовидна форма/ за ауспух за трактор, за целта... Утре ше го питам за подробности, де... В интерес на истината не съм много сведущ от УА за разлика от повечето колеги тук, но смея да твърдя че не съм на последно място по скиторене, отчасти и с децата, затова питах.

      Коментар


      • #18
        До: Компресиране на багаж

        Ами аз да ти отговоря като тракторист(истински)-наистина има такова устройство, казва се "ежектор", наистина някои му викат инжектор, но нали така е по-лесно за изговаряне... Та въпросното устройство работи на принципа на Бернули-има дифузьор в който газовете увеличават скоростта си, и по Бернули в този участък пада налягането. Именно там е направен отвор свързан с маркуч с обема в който се търси да се създаде подналягане. На пръв поглед не е нищо особено, но се използва за пълнене на 3 тонна цистерна от водоем, вече не си спомням от колко метра дълбочина. Но определено върши работа. Разбира се, че уплътняването на целия изпускателен тракт и после на вакуумната част е от първостепенна важност.
        Желая ти успех!
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          До: Компресиране на багаж

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Признакът за разреждане ти е грешен.
          Не знам, може и да е грешен, но това е моят опит.
          Пояснявам: На двигателя на тракторите "Болгар", "МТЗ", и на много други машини, а именно "Д-240" няма декомпресор, а само някакъв неработещ подгревател в колектора. И когато стане малко по-студено, този двигател няма палене на стартер, и тогава идва на помощ метода на запушването на смукателния колектор с ръка. По този начин се "забранява" влизането на въздух в цилиндрите, и двигателя неизпитвайки затрудненията създавани от голямата компресия започва да увеличава оборотите си. В този момент се дава малко въздух за да има кислород за възпламеняването на горивото, прави се първият работен ход, и после е лесно. Правил съм го много пъти, пробвано е.
          Та по темата-при запушен колектор оборотите се увеличават може би два пъти, и това е максимумът който може да се постигне по този начин, естествено винаги може да се намери неплътност, да се сложи по-мощен стартер, и т.н., но практическото приложени е това. Поне така си мисля Просто се опитвах да дам някакъв акъл на колегата.

          (То, не че имам за раздаване, той на мен не ми стига)
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #20
            До: Компресиране на багаж

            Въпрос на избор колега, можа да си компресираш багажа у дома, може да позлваш всякакви източници на вакуум както предлагат колегите - обаче... обаче най-добре си хубаво прилегнат е добре и правилно сгънатия багаж. Ако женати не може да сгъва и подрежда я прати на курс при мен. Това което жена ми събира в два куфара - аз го събирам в сак с размерите на 1/2 от единия куфар.

            Освен това много е важен фактора кат оизвадиж багажа - визирам дрехи - да стават и за обличане с минимум гладене- нали.

            Та не потренира жена ти, а не да измисляш всякакви ненужни приспособления.
            Изгладени дрехи сгънати по подобаващ начин в повечето случаи дори и ръбове не оставят. Освен това си има схема на редене на багажа. В повечето случаи в саковете и куфарите има толкова празно място, че като ги натиснеш и се деформират. От тук трябва да си направиш извода как е подреден багажа.
            Аз от майка си научих как се глади риза и панталон, как се реди куфар и сак и как да не стоя гладен и да гледам печката и хладилника с очакване. За съжаление баща ми не успя да ме научи, как се връзва вратовръзка.
            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

            Коментар


            • #21
              До: Компресиране на багаж

              Въпрос на избор колега, можа да си компресираш багажа у дома, може да позлваш всякакви източници на вакуум както предлагат колегите - обаче...
              да въпрос на избор, да сгъвам и да подреждам аз мога, , какво остава пък за Жената...
              ставаше дума за багаж от рода на примерно 4 Ajungilak-а, пет шест хавлии за плаж и по някой пуловер/полар...как ще го сгънеш спалния чувал а?..... освен с компресиране или с компресионните сакове дето Стефан ги посочи. Не че не може и без чували, много се разглезихме май
              Поздрави

              Коментар


              • #22
                До: Компресиране на багаж

                Първоначално публикуван от Kent Преглед на мнение
                да въпрос на избор, да сгъвам и да подреждам аз мога, , какво остава пък за Жената...
                ставаше дума за багаж от рода на примерно 4 Ajungilak-а, пет шест хавлии за плаж и по някой пуловер/полар...как ще го сгънеш спалния чувал а?..... освен с компресиране или с компресионните сакове дето Стефан ги посочи. Не че не може и без чували, много се разглезихме май
                Поздрави
                В крайна сметка минаваш с джипа през сака, или го напъваш с крика
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X