Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Палатка с дзвЕра

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Палатка с дзвЕра

    Жената ще ме води на палатка или по-точно аз нея,синовете на 5 и 8 годинки идват с нас или още по-точно ние тримата трьгваме,а жената идва от няма на кьде.Отиваме с дзвЕра,на грьб няма да влача нищо.

    Трябва ми списьк кой какво влачи за 3-4 дни в гората до реката на температури около 10 до 25 градуса,тьрсих такьв списьк и не намерих та ако на някой му е попадало такова нещо да го плесне за общото благо.

    Размера на оборудването не ме интересува,палатката се разпьва на 5-10 метра от колата та все ще го завлека до там.Искам по-вьзможност да е и близко до цивилизацията това приключение за нея та да не ми избяга жената из дивото.

    Давайте идеи кой какво носи та да не пропусна нещо / да бе аз няма да пропусна /.




    Палатката е 4.5 на 2.5 метра с 2 стаи ако има значение,но ще взема и децката за резерва и да сьбирам багажа в нея.Колата има барове на тавана дьржащи 100 кила по спецификации,но и повечко ще дьржи ако трябва,тавана няма да хльтне щом аз се разхождам по него.


    До момента:

    Палатка и тарп за основа
    Матраци
    Спални чували и вьзглавници
    Хамак
    Газова печка
    Печка на дьрва и запалки
    Секири,брадви,инструменти,ножове
    Фенери и лампа за палатката
    Хладилен куфар
    Скара и дьрвени вьглища
    Вьдици
    Химия против комари
    Голям чугунен тиган
    Посуда и торби за боклук




    Вие сте
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: Палатка с дзвЕра

    Най-важното си пропуснал.
    Ракия,бира....

    Коментар


    • #3
      От: Палатка с дзвЕра

      Мойте 5 ст.: Преди да тръгнете си направете примерно меню за престоя /закуски,обяд и вечери/,така знаеш какво да пазаруваш и няма да купуваш излишна храна.Дъждобрани,гумени ботуши/най-удобни и практични са за децата/,сгъваеми маса и столове,ако имаш възможност земи и някаква шатра,в която да се храните и се занимавате с дечурлигата вечер/земи им и някакви игри,щото ако се уцели дъжд-да се данимават с нещо в шатрата/.Осигури на жената течаща вода-дали с някаква туба с чучурче или с някакво мини хидрофорче/кат на лодките и караваните/,за да може мие спокойно посуда,а и за елементарна лична хигиена,като миене на ръце и сутрешен тоалет/зъби,мъби и т.н./.Един хладилник ще ти е малко-един за яденето и още един за пиеньето.Ако се сетя друго ще пиша.

      п.п.И после дай некое фото на лагера.
      Последно редактирано от gimax; 02-12-16, 06:40.

      Коментар


      • #4
        От: Палатка с дзвЕра

        Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
        Най-важното си пропуснал.
        Ракия,бира....

        А не сьм аз,обоза уж друг му е шефа ма аз ще наблегна на жизнено важните неща за оцеляване в гората с жената.

        Кажи друго,пиенето с луканките сьм го измислил даже кьде ще го нахакам в багажника.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #5
          От: Палатка с дзвЕра

          И от мен!
          Най-важното е желязото-късо,дълго и средно!
          Приятно прекарване!
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            От: Палатка с дзвЕра

            То едно си стои в колата зад моята седалка с 2 заредени,най-много да взема още няколко кутии патрони.

            Кажете някой гьдел за жени,че аз сьм свикнал на такива условия,но на нея ще и дойде напреки.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              От: Палатка с дзвЕра

              Питай Брато, той чат-пат ходи далеч от цивилизацията

              Каквото и да помъкнеш, 80% от нещата няма да ги пипнеш.


              п.с. Нещо за махмурлук... това най-често се ползва по такива места.

              Коментар


              • #8
                От: Палатка с дзвЕра

                Челниците са много удобни и за вас и за децата. Малки радия за комуникация между групите.
                I get High by going Down

                Коментар


                • #9
                  От: Палатка с дзвЕра

                  Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
                  Челниците са много удобни и за вас и за децата. Малки радия за комуникация между групите.
                  Аз и у Вегас ходя сьс сака за напускане на кораба и работната раница та това няма как да го забравя,най-много децата да ползват моите ако забравя техните тук ма моя няма как.

                  Радиостанции морски Стандарт на 6 вата,това е винаги с мен.........само как ще ги опазя от децата ма майка им да го мисли това.



                  Венцо няма се напивам аз много,можеш ли да си ме представиш аз пиян по гащи в гората сьс сигналния огьн се опитвам кафе да правя..........мани ти,ще сьрбам по малко и вече каквото има по аптечките или в на жената чантата.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Палатка с дзвЕра

                    Сетих се още нещо и не е смешно.Историята знае случай с дзвЕр,дето не ще по никакъв начин да ходи по каквато и да е нужда в гората,та мъЖо и и купи химическа тоалетна /огражда с 4 колеца,едно платнище и кенеф та дрънка/.И сега ходят по горите и дзвЕро е доволен,а това е най-важно за добрата почивка.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Палатка с дзвЕра

                      Това е моят списак. За първи път е ползван преди над 10 години и след тава основно са добавяни неща. Просто при събиране на багажа всеки път си задрасквам необходимото според ситуацията.


                      палатка чиниики
                      спални чували чаши
                      възглавници нож
                      матрак вилици, лъжици
                      дюшек + помпа хладилна чанта
                      столове и маса термос чаша
                      чадър (плажен) тенджера
                      постелка за плаж/гора купа
                      хамак джезве
                      гъба за чинии + веро
                      скара
                      лаптоп + зарядно
                      колонки
                      четка и паста за зъби книга
                      сапун камера
                      клечки за уши фотоапарат
                      самобръсначка
                      нокторезачка резервоар за вода
                      хавлии чешма
                      плажни млека сандъка с палатаджийските партакеши:
                      аптечка батерии, лампи, челници, фенери
                      нещо за комари
                      тоалетна хартия запалка
                      китара
                      бански настолни игри
                      шапка карти
                      тениски
                      суитчер учебен кайт
                      гащи бинокъл
                      Чорапи
                      дебели дрехи торби за боклук
                      дъждобран
                      бански да полея цветята
                      джапанки или сандали
                      очила за плуване, шнорхел, плавници
                      И има някой неща които няма как да се забравят, защото са част от палаткаджииската кола. Примерно вграденият проточен бойлер - попма, пластинчат топлообменник и термостатичен вентил. Това се закача за резервоара на колата и се къпеш в гората без притеснения. Ако почнете да ходите по-редовно мога да дам по-детайлни указания как да си събереш едно такова .

                      Иначе списъка съдържа всичко необходимо да тръгна на палатки в дивото за повече от седмица. Храната само трябва да се подсигури, ама някак си тя е нещо което няма как да пропуснеш .

                      В сандъка с палаткаджииските партакеши има следните неща:
                      * батерии (презареждащи се)
                      * зарядно на 12V (imax b6)
                      * няколко челника и фенери
                      * спирали на Райд против комари
                      * обикновенна запалка, кибрит и магнезиева запалка
                      * плажно мляко
                      * сгъваем трион за дърва (че с брадвата е по-скоро мъка...)

                      И ти си с колата, но все пак - подсигури си една добре заредена аптечка. По нашите ширини няма много отровни гадинки, но не знам как е при теб.

                      Чадъра по-горе е вместо тента. То е един специален рибарски чадър дето вода не пуска. Покрива идеално сгъваемата маса и 3ма души насядали около нея. А за тия моменти са настолните игри. Ако е просторна палатка може да е по-удобна за тези цели в неприятно време.
                      Последно редактирано от brum; 02-12-16, 07:33.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Палатка с дзвЕра

                        Моята мрънка само за пикаенето и топлата вода ,не че имат нещо общо.......все ми липсва по някоя подправка за манджорното,съдовете за готвене колкото повече -толкова повече!С капаци!Същото важи и за връхните дрехи...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Палатка с дзвЕра

                          Да, няма пийньие.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Палатка с дзвЕра

                            Тоя списьк горе е добьр - карти не бях се сетил и е на,сега и карти и табла па кой падне изхвьрля боклука.

                            Имаме договор с жената,един вид клекнах малко - ще се ходи на места с течаща вода и нормални бани па ако ще с колата да се стига до тях та номерата с пикане на суха шумка май няма да има.От сега се хиля като си представя каква ще са картинка тримата

                            Влиза в спалния чувал е така за проба и Ма аз така нали знаеш,че не спя,не мога като мумия.........Е па ако искаш двоен ще ти взема,да си правиш шпагатите самичка в него............



                            Няма да е за снимки,това си е за 5 сериен документален екшьн и пьрвата проба ще е в джунглата на Мексико,ако там оцелеят сьбирам по списьк и да става каквото ще,хващам гората.


                            Трион за чий ми е,имам 2 брадвички - Фискарс и Шарад и няколко ножа с които мога да цепя малки дьрвета ма ако толкова е лесно ще нарамя и трион.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Палатка с дзвЕра

                              До колкото си спомням, в Калифорния имаше забрана да се събират дърва от гората.
                              Та ще си ги купиш нацепени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X