Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за верига

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за верига

    Привет!
    Машината е Хускварна 136. Въпросът е, защо ми износва веригата така? Само десните зъби, ми ги прави на остри триъгълници. Естествено, че не аз я заточвам така.
    Купих нова верига, Тази е стара, но не проумявам, защо всички зъби отдясно са с тази форма. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:129849604_174966804320778_7439281715787469343_n.jpg
Прегледи:189
Размер:253.9 КБ
ID:6680181Натиснете снимката за да я уголемите

Име:129917294_196348672032825_8934422687159711099_n.jpg
Прегледи:175
Размер:212.8 КБ
ID:6680182Натиснете снимката за да я уголемите

Име:130145498_886257198844725_9150239027733217919_n.jpg
Прегледи:177
Размер:234.7 КБ
ID:6680183
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    Май във точиларо е проблема . Къде ги точиш ?
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #3
      Аз си ги точа, адаш. С пиличката. А преди мен, Сотката ги точеше, Бог да го прости. Ма и двамата не сме толкова замузани да точим под такъв ъгъл. А и само отдясно е така. Отляво си е нормален ъгъла.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Докато реже, не тегли ли на някъде? ляво/дясно

    • #4
      Тая верига ще трябва да мине през шмиргела да се изравни. Иначе ми хареса тоя метод на точене https://www.youtube.com/watch?v=gDLd9cJV-4Y
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #5
        От тая верига нищо не става, адаш. А това с винтоверта съм го гледал, но не се сещам да го приложа. Изглежда много добре.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #6
          Саше, я виж шината да не е фира.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • TigerHunter
            TigerHunter коментира
            Редактиране на коментар
            Уж няма много страничен луфт, Петьо. Вчера я причуках малко. Имам лек луфт на водещото колело, та се чудех дали може да е от него, но пък, никъде не виждам веригата да е опирала, та едва ли. Трябва да я почистя и да огледам хубаво.

        • #7
          Е то или си лемав или нещо я води на криво
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • petkov_bb
            petkov_bb коментира
            Редактиране на коментар
            Нищо не Я води на криво- виж заточването на зъбите-проблема е в ръката!

        • #8
          Вземете си една китайска машинка за 30-50лв. и си ги точете. Колкото и да е технически "схванат " човек ,веригата няма да изглежда по този начин след машинката.

          А с пиличката става (има и показан "ъгъл" върху зъба за спазване при точене) ,но трябва някой да покаже......чалъмите (писани в стари теми за който му се чете).

          Коментар


          • #9
            Хах! Много добре знам за белезите на зъбите и че трябва да се спазват. Не точа верига от сега, а от години. Резачката я имам от 11 години. Само че, никога не ми се е износвала така, а гарантирам че аз не съм я заточвал под такъв ъгъл.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • petkov_bb
              petkov_bb коментира
              Редактиране на коментар
              Режещият зъб може да се захаби,да се подбие,да се счупи,но тази форма добива само от точенето.

            • TigerHunter
              TigerHunter коментира
              Редактиране на коментар
              Явно говорим различни езици. Карай...
              Явно аз съм балък и я точа така, при това САМО от едната страна...

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X