Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми със Щил 261

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми със Щил 261

    Здравейте, последните две години постоянно имам проблем с въпросния модел. Сега се е пръснал лагера на коляновия вал. Казаха ми, че е капсулован и че трябва да се поръчва нов вал. 260лв. Отделно било хубаво да се сменят и двата странични лагера, нищо, че били здрави. Всеки е по 40лв. бройката. Какво е вашето мнение има ли някаква възможност за ремонт само на лагера и струва ли си въобще ремонта при условие, че за 360лв. може да се вземе нова читава резачка?

  • #2
    Първоначално публикуван от Владо М Преглед на мнение
    за 360лв. може да се вземе нова читава резачка?
    Дърводобива трябва да е генерирал остатъчни финанси,така че остави "габровското" и действай!
    Ремонта се предшества от компетентно анализиране на причините. Всичко може да се смени,но..........

    И два безплатни съвета (приемам, че левият лагер откъм вентилатора е сдал багажа)
    1- не упражнявай натиск при рязане, а заточвай веригата по често.
    2-. след работа (на изтинала шина) проверявай натегнатоста на веригата.
    Последно редактирано от petkov_bb; 04-11-20, 12:46.

    Коментар


    • Владо М
      Владо М коментира
      Редактиране на коментар
      Причините са множество вибрации, нехарактерни за класическия дърводобив, които обаче няма как да се избегнат.

    • Владо М
      Владо М коментира
      Редактиране на коментар
      Не средния лагер, левия и десния са здрави и не са капсуловани - просто ме навиват и тях да сменям, за да не се отваряла резачката пак, което ми се стори малко странен довод.

    • petkov_bb
      petkov_bb коментира
      Редактиране на коментар
      Казли са ВИ какво е правилното и работещо решение.
      А първопричините може да търсите и в наслагването от стари "проблеми с модела".

  • #3
    Упорито пускате Теми с въпроси ,но не приемате това което ВИ се казва.
    При този подход, не очаквайте голяма съпричастност към проблемите и "супер" техниката.

    Коментар


    • Владо М
      Владо М коментира
      Редактиране на коментар
      Не напротив сега си си препрочитам темата за ГАЗ 24 и виждам, че много колеги са били прави. Просто някои мнения се оценяват с практиката. Без нужния опит няма как да ги оцениш.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X