Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде продават резервни части за моторни резачки McCulloch?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Къде продават резервни части за моторни резачки McCulloch?

    Абцолютно е прав Майстора. То изобщо при резачките среден клас, сменяваш само бутала, а на третото директно амортизираш цялата резачка. Понеже не е рентабилно купуването на цилиндър к-т. Ама да, кеф цена няма.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #62
      От: Къде продават резервни части за моторни резачки McCulloch?

      Ми, прав съм, нищо не ми разбира тиквата от резачки, само ви спамя, да набирам бройка.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #63
        От: Къде продават резервни части за моторни резачки McCulloch?

        Уж взех едни размери както колегата по назад ми е описал,направих поръчката пак ще видим дали ще станат

        Коментар


        • #64
          От: Къде продават резервни части за моторни резачки McCulloch?

          Объркал съм размера Но и да бях го взел правилно пак нямаше да си намеря сегменти.Фирмата не предлага....Трябват ми
          36mm x 1.2mm , а аз съм дал 36мм х 1.5мм....Иначе мога ли да сваля този размер от 1.5мм до 1.2 примерно с шлайф машина
          или да уголемя улеите в самото бутало до 1.5мм ?

          Коментар


          • #65
            От: Къде продават резервни части за моторни резачки McCulloch?

            Канала на сегмента може да го разшириш на струг (ама тоя дето го прави трябва да знае какво прави) чопа ще трябва да се извади ако е възможно,ако не ще се наложи да разпробиете останките от него и да монтирате нов.А по моторджийските магазини съм сигурен,че има такива сегменти,понеже лятото за един скутер търсих 36х1.5 ,а се опитаха да ми дадат 1.2мм с управданието ами само такива се произвеждат.

            Коментар


            • #66
              От: Къде продават резервни части за моторни резачки McCulloch?

              Извинявам се много, но ако някой колега ми помогне в избора на моторна резачка, ще съм много благодарен.
              Двоумя се между - Partner P340S или McCULOCH CS340.
              Ще се ползва за домашни нужди, 15-20 куб. на година.
              Поздрави.

              Коментар


              • #67
                От: Къде продават резервни части за моторни резачки McCulloch?

                Едно и също е, гледай да купиш от магазин със сервиз.

                Коментар


                • #68
                  От: Къде продават резервни части за моторни резачки McCulloch?

                  И двете са ееда и съща машина ,и на двете обслужването се извършва от сервизи на хускварна .Само гледай да не е с "безключово" обтягане на веригата.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Къде продават резервни части за моторни резачки McCulloch?

                    Няма проблем с бързото обтягане на тези машини. CS 340 не е с такова, CS 380 има.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Къде продават резервни части за моторни резачки McCulloch?

                      Ще съм благодарен ако някой погледне и каже дали това колело е за смяна ?
                      https://www.dropbox.com/s/4pxmoxj8dq...10009.jpg?dl=0
                      https://www.dropbox.com/s/l9lq23anq5...10008.jpg?dl=0
                      https://www.dropbox.com/s/p8oldb2ex4...10010.jpg?dl=0
                      God Got'a Glock

                      Коментар


                      • #71
                        От: Къде продават резервни части за моторни резачки McCulloch?

                        Откъм зъбите още си е ОК.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #72
                          От: Къде продават резервни части за моторни резачки McCulloch?

                          Благодаря и друго ли трябва ли да се гледа? От към съединителя изглежда добре, но като се има предвид че не разбирам
                          https://www.dropbox.com/s/6sl5it7jds...15538.jpg?dl=0
                          Последно редактирано от GunGod; 24-11-14, 20:57.
                          God Got'a Glock

                          Коментар


                          • #73
                            От: Къде продават резервни части за моторни резачки McCulloch?

                            Първоначално публикуван от GunGod Преглед на мнение
                            Благодаря и друго ли трябва ли да се гледа? От към съединителя изглежда добре, но като се има предвид че не разбирам
                            https://www.dropbox.com/s/6sl5it7jds...15538.jpg?dl=0
                            ------------------------------------------------------------------
                            Че той идеален бре.
                            Прегледай свещта, въздушния филтър (изтупай/изпери /смени) , веригата и шината(едвали ще и има нещо с неразбрало от работа колело),но един по-щателен оглед няма да навреди.
                            Да не забравиш да почистиш триците,няма да е лошо да огледаш в ребрата на цилиндъра дали не са се набили трици ,ако има може да ги продухаш с компресор.
                            Засега това се сещам.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Къде продават резервни части за моторни резачки McCulloch?

                              Благодаря за съветите, оценявам го. Питах ви за колелото защото ме вкараха в един филм.....
                              Отидох за нова верига и шина в магазина на Хуск в Люлин с моя Partner 400 набор '85. Там момчето рови, прави, струва, сменява, вади, сглобява, разглобява,(около 15 мин) и накрая ми каза че водещото колело е за смяна да дойда другата седмица понеже веригата прескачала леко (последва демонстрация с движение на веригата) и наистина не ми хареса звука. После сглоби и запали резачката (в магазина ) и вика "готов си може да бачкаш, мини вторник за колелото". Платих си шината McCulloch Universal и верига Хуск и си тръгнах. В къщи ми направи впечатление че веригата е щатска а шината китайска ама викам то това едва ли е проблем понеже режа много малко. Направи ми обаче впечатление че машината ми я няма в списъка със съвместимите с тази шина. И тук почна филма разглобих и се оказа че тази дъска запушва отвора за масло на 100% и по точно липсва резултата ако бях я ползвал щеше да е трагичен. Започна се справка в нета ... оказа се че машината ми е за питч .325 шина и верига а "пича" от магазина ми беше дал 3/8! И сега си спомних че баща ми каза че е сменявал веднъж водещата ролка и не е оригинална. Това породи в мен съмнение че затова и веригата не върви добре и има някакво странно приплъзване. Тъй като вече беше неделя реших да отида с тази информация в магазина, където "пича" видимо учуден пак почна да сменява шини и вериги и накрая се обади на някой по телефона и след разговора извади някаква дълга шина .325 и тръгна да слага верига 3/8 запазих отново спокойствие и му казах че не искам толкова дълга чина и 3/8 верига а такава каквато си отговаря по машината .325 . Последваха безумни обяснения как такива шини и вериги нямало (а вече бях проверил в Хуск и имаше ) и накрая почти извън равновесие ми тикна парите в ръцете и ми каза "Отивай в Италия да си търсиш шина и верига, твоята резачка е менте, няма нищо общо с Хуск.", събрах си нещата и си тръгнах удивен.
                              Вчера порових в нета изгледах няколко клипа разглобих машината и свалих колелото за да проверя дали наистина е .325 и за да го снимам, естествено се издъних и понеже нямах болт за блокиране на буталото ползвах въже което обаче влезна и в части в ауспуха и въжето се отряза от буталото при отвиване на съединителя .... цирка беше пълен. Последва и разглобяване на ауспуха вътре имаше парче от въжето, почистих триците от ребрата и всичко наоколо и сглобих обратно. Оказа се че колелото си е точно .325 със 7 зъба оригинално шведско и според вас и мен в добро състояние .

                              Последва ново търсене в нета сега съм намерил и верига и шина, спрял съм се на 2 комплекта PRO-AM шина с MICRO LITE верига на Oregon и PIXEL верига и шина на Хуск.
                              И двата комплекта са 13",52 части, 1.3мм и са една и съща цена. Кажете моля какво да взема понеже си нямам идея. Машината се ползва само за кастрене и рязане на вече отрязани малки трупи метровки в двора и много рядко се бутат дървета или ако се наложи са с малък диаметър

                              п.п. Пиша всичко това за да си имат хората едно на ум какви хора работят по различните магазини и колко са компетентни, не съм длъжен да разбирам от всичко ама явно се налага.
                              God Got'a Glock

                              Коментар


                              • #75
                                От: Къде продават резервни части за моторни резачки McCulloch?

                                Аз бих взел веригата на Орегон, шината каквато има, разбира се всичко трябва да е .325
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X