Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Хъм, аз преди десетина години си взех една Танака 45 кубикова, щото беше на оферта от 600+ кинта на 150. Мостра, липсваха и кашона и инструментите. Всъщнпст бях тръгнал да си търся мачете или нещо подобно да сека къпините в двора. Та тогава дружно ме оплюха, че било някакво менте и нам си кво. Обаче тая гад толкова усилия положих да я скапя докато се учих (даже я оставях без масло и веригата затегна в шината веднъж) и още е с оригиналната шина и верига. И пали от раз ако не съм я оставил празна дълго време. Та ако все още ги има на пазара, горещо ги препоръчвам ...
    Tanaka са много хубави машини, в момента са собственист на Hitachi или HiKoki, както ще е новото им име. Преди десетина години вкарахме няколко палета от Гърция с резачки и моторни коси от тази марка. Каквото сме продали не се е върнало за сервиз. Изглеждаха малко дървени, но бяха много здрави, дори най-ниския клас резачки имаха регулиране на подаването на маслото, екстра, която при двете марки я имаше при машини за 800+ лева.

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      Напоследък марковото е само на цена. Визирам компютри, смартфони и коли. От това са ми впечатленията.
      При машинките за рязане не е така.
      След като ми се скапа предната машинка(Спарки) си купих Юил. Най-малкия модел-MS170, че не ми се даваха повече пари.
      Същата есен с колегите си режем дървата един до друг. Едната от другите машинки беше на една година, а другата кото мояъа-нова.
      Една Mcculock, другата нещо подобно. Уж по лиценз на добрите марки, ама...
      Единия колега постоянно се нервеше и псуваше машинката(тази-новата), и като си нарязах моите дърва му предложих да пробва Щил-а.
      Беше цяло удоволствие да му гледаш усмивката...
      И после пак се ядоса, че си купил "този боклук". Ако не бил дал пари-щял и той да си вземе Щил...
      Та разлика определено има.

      Нали знаеш-като си купуваш хубав инструмент плачеш веднъж-като го плащаш, а се нрадваш много пъти-всеки път когато го ползваш.
      КАто си купуваш смотан инструмент се радваш веднъж-когато го плащаш, и после само ревеш...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Евтините модели Мак, както и Хуск 236 са мнооооого капризни резачки, да евтини са, особено когато излязат в промоция с отстъпка и бонуси, но са капризни - четири маркуча, капризен карбуратор, капризна въздушна система. Определено избора тук трябва да се насочи към Штил 170 или 180 - малко по скъпи, но конструктивно опростени и ремонтопригодни.

        Под чист китаец, за ДЕУто се има предвид, че конструкцията на Деу за 230лева и на евтина от 85 лева е една и съща. Т.е. частите, корпусите, водещите, помпите за масло, съединители, карбуратори са едни и същи, разликата е само визуална във формата на капаците и цвета. НО при една и съща кубатура, без принадлежности, качени на кантар, ДЕУто тежи повече. Т.е. се предполага, че има малко по-качествен материал в нея - по-дебели картери, не е изтънен коляновият вал, по дебели ребра на цилиндъра.

        Китайци са минали стотици през ръцете ми и има такива екземпляри, които са нарязали по над 100 каруци дърва, основните им купувачи са основно те.

        За разлика от моторните коси, където китайските модели, са хубави и безпроблемни, тук трябва да знаете, че:

        - веригата и шината, общо взето не стават, хубавите, с които резачката не се товари и реже леко са 60лв комплект
        - винаги ще тече масло от нея и ще мирише на бензин, каквото и да правите
        - поради говнолин, който се използва при направата й, ползвайте само скъпо масло, за предпочитание ЛС+ на хускварна, не й слагайте штил масло, или такова от по 6-7лв незнайно-двутактово.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Шината и веригата на китайците няма как да стават, маркови и хубави такива струват колкото китайска резачка

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
            Шината и веригата на китайците няма как да стават, маркови и хубави такива струват колкото китайска резачка
            За цената на шина и верига с карбидни зъби -два броя китайчета.......".в.пост 358 съм онагледил"

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
              Шината и веригата на китайците няма как да стават, маркови и хубави такива струват колкото китайска резачка
              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
              ...

              - веригата и шината, общо взето не стават, хубавите, с които резачката не се товари и реже леко са 60лв комплект

              ...
              Електрически Райдер с Орегонска верига ми дойде на 114 лв. с ДДС. Не знам колко е Орегон, щото чувам и там качеството е според зависи. Ама тия 60 лв. за верига не струват на китаеца 60 лв. На едро дали и на 20 лв. му стъпва...
              Някой беше споменал,че сравнявал Орегонска и Щил-ска верига. Щилската била много по мека. Аз лично се ужасих колко лесно се точи с пилата.

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                Ама тия 60 лв. за верига не струват на китаеца 60 лв. На едро дали и на 20 лв. му стъпва...

                Преведи сега, какво си искал да кажеш? Орегон Шина 38см, стандартно изпълнение, която става и на китайски трион е 33.00лв и верига още 26.00лв сам може да сметнеш, колко излиза.

                Орегон и Штил вериги, няма как да са лоши, меки, корави, прави, криви .... затова има избор и на профил на режещия зъб, и дебелини и стъпки - за всеки вкус.

                А иначе, те и педерасите вече не стават, а едно време какви имашеееееееее. И мерцедеса съсипаха и шоколада, преди ядеш един ииии цяла нощ, а сега ......
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Орегонското качество е доста колебливо в последните години без да давам примери, защото имам много. Една шина "15 от новите на Хускварна е около 50 лв, веригата е 25+ лв. Вярно, че малко се поизхвърлят с цените, но тенденцията с цените е нагоре, от седмица се занимавам с новата ценова листа. Обикновената верига на Stihl е достатъчно добра, трябва да знаете, че е консуматив и се точи или сменя. Дуро веригите на Stihl никой няма да ви ги наточи и имат недостатъци за ежедневна работа.

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Орегон са си перфектни с качеството - веригите са си на ниво, новата верига 325-1.3мм е на още по-добро ниво. Шините са свалили цената на масовият модел, съответно и нормално е да е с по-нсиско качество, но пък крайният потребител е доволен. Съответно за профи използване имат перфектна линия алуминиеви шини, които се държат много по-добре, отколкото старата Pro-am, при съпоставима цена.

                    Дуро веригата Штил си се точи перфектно. Штил си имат диамантен диск за тази цел, който се поставя на стандартният точилен апарат. В техническото описание си има настройки и техническите ъгли.
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                      Преведи сега, какво си искал да кажеш? Орегон Шина 38см, стандартно изпълнение, която става и на китайски трион е 33.00лв и верига още 26.00лв сам може да сметнеш, колко излиза.
                      Исках да кажа, че в мойта резачка за 114 лева с ДДС веригата не струва на Бай Китай 60 лева баш. Може би си я купува от съседната фабрика за 20-тина лева примерно.
                      Има много сгодни руски предложения за Дружба и Лесник. По 90 лева, че и надолу. Някой да е тествал? Само за старите кютюци намирам отзиви, за новите нищо. Че няма да взема Щил/Хуск няма, просто не си струва за няколко храстчета. Дори ми мина през акъла да си намеря бензинов генератор за електрическата, ама засега се ослушвам.
                      Все нещо ще съществува да устиска по 2 кубика годишно за до 200 кинта цена, не може да няма. Нещо между откровен боклук и профи инструмент. Тука само за двете крайности пишете.

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Хората си пишат ама няма кой да ги чете ......

                        с резачка от 85лева, доста хора са нарязали / демек откраднали/ по над 40 каруци дърва, в рамките на един отопителен сезон, всичко зависи от човека - как работи, как се грижи, с каква верига и масло работи.

                        85лв- българските бор - руските дружба - тайга - урал - минск - райдър- раптер - деу - метровската акита - ВСИЧКО това е едно и също нещо. С различни капаци, някои с двойна пружина в стартера, някои с помпичка за подкачване на гориво, но конструктивно е едно и също нещо. Може да нарежеш и много с тях, а може и малко, има и известна доза късмет, какво ти се пада. А това, че ги карат руските резачки в самовари директно от Сибир, не знам кой може да повярва. Сигурно такъв тип хора, които купуват "оригинални" бошове перфоратори и ДеВалти, по 100лв,/ с които е заринат пазара/ с надеждата, че най-после удариха кьоравото в живота си.

                        Твоята електрическа резачка с китайската верига с надпис орегон, няма нищо общо, ама наистина нищо общо с оригиналната такава, еле, че бензиновите триони от "евтиният тип" ползват вериги с 325 стъпка.
                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                          ...
                          Твоята електрическа резачка с китайската верига с надпис орегон, няма нищо общо, ама наистина нищо общо с оригиналната такава, еле, че бензиновите триони от "евтиният тип" ползват вериги с 325 стъпка.
                          Т.е. Райдер имитират чужда марка, ако правилно разбрах. Щото преди малко каза
                          Орегон са си перфектни с качеството

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Колега Терзиев,
                            Вие сте достатъчно интелигентен и примера на Викторов е ясен за всички............

                            Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                            Сигурно такъв тип хора, които купуват "оригинални" бошове перфоратори и ДеВалти, по 100лв,/ с които е заринат пазара/ с надеждата, че най-после удариха кьоравото в живота си.
                            .
                            Отделно,за това което споделяте като "цел" сте прав,взели сте решението,действайте и споделете резултата.
                            Другото дето правим е- раздумка в темата...........

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Koлега Петков, изказвам се категорично само по теми, в които съм спец. Тука ми пишат хора, дето само с резачки се занимават, а аз дори не съм имал собствена такава. Нито споря с тях, нито внушавам каквото и да е.
                              Просто търся златната среда, липсващото звено и т.н. Нагледах се на прехвалена маркова техника, обзавел съм се с най-евтините ел. инструменти, вкл. споменатата бензинова косачка Райдер на 1/4 от цената на аналогична маркова. Засега съм предоволен от всички тях. Само едно зеге стопих от изброените, щото не разбрах. че му се мажат ролките.
                              Стана ми странно как в едно мнение съфорумникът хвали Орегон, и в следващото разправя, че мойто няма общо с Орегон. Явно сме свидетели на откровено копиране на фирмено лого. Друго обяснение нямам. Райдер може да са всякакви, ама са голяма фирма от доста години на пазара. Как им се разминава такова нещо?
                              Просто се опитвам да се ориентирам в обстановката.
                              Да не рече някой, че хваля гореспоменатите китайци като марка. Другите ми играчки са Agoyoma, Ferros Tools, Bavaria, Ainhell. Аgoyoma изкара зверска експлоатация, флексчето за 15 лева от Метро наряза 100 кила винкели и 5 см. тръби, и ми направи банята. Като се разпадна само защото трябвало да му се маже редуктора. Иначе още върти.
                              Другото дето правим е- раздумка в темата
                              То не е ли за това всеки форум? Надявам се, че не е за рекламна агитация.
                              Последно редактирано от Ivan Terziev; 26-02-19, 12:07.

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                При много неща китайските стоки вършат работа. При бензиновите резачки - не.
                                Купи си Щил за 500.
                                Те ти моите пет стотинки.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X