Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
    Ти не си ли купи вече, бре?
    Имам две, но не виждам връзката?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Никой ли не ги е виждал тия Деута?
      Че се правят във Великата Китайска Страна е ясно.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Преди седмица ми донесоха една в кашон да я сглобя и да обясня на момчето кое как и т.н.
        Откровен китаец, с променена цветова схема. 52 куб. 50см.(20") шина 2.1 kw. , нова верига (tri link) , още неупотребявана странично провисна до почти 45* не ми се мисли след 20 кубика ако изобщо изкара толкова.
        Препоръчват смес 25:1 ( 40 мл. масло на литър бензин)
        И това на цена от 250лв. от някакъв онлайн магазин(не български) с уж гаранция 2г. ,ама при проблем трябвало да се праща до индонезия или малайзия май (не запомних ,ама се посмяхме добре) .
        Не съм се интересувал тук имат ли представител в БГ и дали ще уважи гаранционна карта от оня край на земята, ама от ТТ данните и визията съдя ,че ще е загуба на време .
        Последно редактирано от keymaker; 14-08-17, 09:07.

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Момчето не внимава явно - 190 лв в Бриколажа го има чудото.

          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            А ти защо се занимаваш с глупости?

            Впрочем колко голяма резачка ти трябва? нещо за в джипа, или ще ставаш дървосекач?
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              А стана ми интересно.
              Щото Деу уж са сериозна фирма. Т.е. ако не е проектирано да се разпадне на второто рязане може и да става.

              ПП Отделно виж кво убаво представителство имат в рашка
              http://daewoo-power.ru/
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                То добре ,че има ,а и щом в българия се предлага значи и сервиз има. Ама това ме притеснява ,защо дават толкова много масло за бензина като съотношение. С това обикновенно се тушират проблеми с качеството на използваните материали или липсващи покрития по бутала и цилиндри. За малко повечко пари се намират на промоция машини от водещи марки, които без проблеми изкарват доста дълго време при домашно ползване. Тоя чурук тежи колкото щил 661, да не говорим за разликата в мощността 2.1 срещу 5.4 Кв.

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Готово, деу-то гръмна. Маховика се разхлабил и шпонката освен него е повредила, коляновия вал, протрита е и бобината. Всичко е идентично с китайците и пак работи. Остава въпроса, до кога? В общи линии 100-тина лв. горница за надпис и шина орегон ама от най лабавия клас.

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Здравейте, днес се сдобих с Stihl MS271 . Взех я втора ръка и изникнаха няколко въпроса. Старото китайче беше с дунапренче за въздушен филтър, тази си е с филтър, но не мога да го разбера консуматив ли е или се пере/чисти. Или пък се сменя само филтърния му слой без пластмасовата част ? Второто ми питане е , ще имам ли проблем ако смазвам веригата със старо работило масло ? До сега старата машина вървеше само с такова /само за веригата, естествено/ но тази Щилка дали не си изисква от специалното масло за веригата. Не съм наясно с маслената помпа и не ми се иска да я прецакам заради маслото. Благодаря ви за отговорите !

                    p.s. Ето как изглежда филтърчето
                    https://www.google.bg/url?sa=i&rct=j...07461242708397
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • Re: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      За вилтърчето немога да видя по-скоро си се пере, а за маслото, ако няма твърди частици си карай с него на помпичката нищо няма да й стане.

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        С отработено масло рано или късно ще се запуши. Литър наливно масло е 3.50. Не си струва икономията.
                        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Филтъра се пере ,е като го попереш достатъчно пъти и започне да оредява ще се наложи и нов да се вземе 10-12лв.е.
                          По въпроса за отработеното масло ,е може и с него . Аз съм си направил една "ситемка" с основен играч горивен филтър, наливам маслото в импровизирана фуния от шише за масло с изрязано дъно на чиято капачка съм монтирал накрайник с подходящ размер за горивен маркуч ,който свързва "фунията" с филтъра ,прецеденото масло се събира в друго шише и освен гадния цвят други гадости ,които да навредят на помпичката не остават. Масло от дизели избягвам ,че много цапа.
                          Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                          С отработено масло рано или късно ще се запуши. Литър наливно масло е 3.50. Не си струва икономията.
                          За почти 3000 куб.м. дърва минали под ножа не успях да запуша нищо ,ползвайки гореописания метод, а икономията реализирана от това упажнение се равнява като пари на: 3 нови шини и 15 вериги. Вече съм и за водещо колело . Това на щил 260.
                          Последно редактирано от keymaker; 09-10-17, 08:57.

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Аз режа малко. Скоро купих 4-та верига едва. Нямам толкова опит, но отработеното масло е помогнало за износването на 3-те шини и водещото колело.
                            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Определено маслото не е навредило на едната шина, понеже един орех реши да и отмъсти, сгъна я на 45* и съответно точковите заварки се скъсаха. А третата още не съм я сложил. Все пак по 1500 кубика.м. на шина не е малко даже са изкарали малко повече от необходимото.

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                                С отработено масло рано или късно ще се запуши. Литър наливно масло е 3.50. Не си струва икономията.
                                В нашият край, литър наливно м10д е 2.40лв. И наистина да се работи с отработено масло не си заслужава.

                                Вносителят на ДЕУ за България е Евромаркет /на околовръстното шосе/, съответно и гаранционният сервиз е при тях. Резачката е в пъти по-добра от китайците по 80лв - мек стартер, помпа за подкачване на гориво, съответно и по-добър карбуратор с автоматично връщаш се смукач. 3 конски сили двигател, реален гаранционен срок. Естествено е, че не става за профи работа, въпреки, че някои са вече на по 500-600 кубика от наблюдаваните от мен. Шината и веригата са съвместими с Хускварна 325 стъпка.
                                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X