Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    ЗДрАВЕЙТЕ колеги -колега така в посто си посочил полезна инф .
    Но аз искам да кажа че щил 660 е като цяло сериози пари даже бих казал доста .Мисълта ми е че аз нямам право на ескперименти взимам маслото за двигатела от щил магазина и се надявам поне на коректност от тяхна страна .За аскесоарите към машината иначе следва лоша репутация за марката като цяло.Между другото да се самопохваля машината комбинирана на щил пристигна вчера .Лошото е че няма превод на български -момента я разучавам --имам идея да преведа на компа за занитване и за разнитване страниците там сигурно казват как се удължава и скъсява верига .
    Поне да имам някаква основа

    Коментар


    • Re: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Да изтупам пепелта на темата, днес се сдобих с ей тва(не, че вкъщи няма 3 хускварни, ама й се радвам кат малко дете... ):
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12540180_10205608168995313_626296514_n.jpg
Прегледи:1
Размер:67.4 КБ
ID:5698474
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12516569_10205608168835309_1418913083_n.jpg
Прегледи:1
Размер:79.2 КБ
ID:5698475
      Модел от 19ХХ година(Made in West Germany), маспласата явно още не е била измислена, в очудващо добро здраве и само дето нещо не и стига гориво и тия дни ще има почистване...
      Някой да има представа колко кубика се води, на мен си се струва около 50...

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        http://www.acresinternet.com/cscc.ns...b?OpenDocument
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • Re: От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
          Жив и здрав!
          Само с това "
          NUMBER OF CYLINDERS:
          11" какво искат да кажат?

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Малко ми мяза на печатна грешка, май са имали предвид брой цилиндри -1, че с 11 цилиндъра баФ я в резачката [emoji1]
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
              че с 11 цилиндъра баФ я в резачката [emoji1]
              Ами малко по-слаба от тази(тя е с 12 цилиндъра):

              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Коле тая от клипа пише че е V8
                Па и кюнците са по 4 от страна, та на колегата ще дойде малко по-мощна даже [emoji1]
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Моя грешка, ама то дето 8 там и 12...
                  Има и други подобни клипове, много им се кефя. Нищо, че са "състезателни" машини, а не за работа.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Само за състезателна резачка не бях чувал. И мен ме изкефи клипа
                    Ама ще ни бият, че оспамихме темата. Я ти ми дай на ЛС най-близкия ти офис на еконт имена и телефон, че имам един календар за тебе, докато ти го пратя ще мине годината...
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      https://www.youtube.com/watch?v=5T0VAgmCvao
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                        Само за състезателна резачка не бях чувал.
                        Ето-не само да чуеш, ами и да видиш:



                        Имат си хората състезания и с брадви, и с джаги...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Първоначално публикуван от Цепачка Преглед на мнение
                          Здр колеги. Добра вечер ви пожелавам. Огромно благодаря на колегите които се отзоваха на моя въпрос .Оценявам го може би ще доиде момент когато и аз ще помогна с нещо .Въпреки че вие сте доста навътре в занаята с много стаж и опит.Изглежда аз не съм се изразил правилно -става въпрос за комбинираната машина на щил разнитваща и занитвата --- която още чакам беше за една седмица доставка то минаха 4 и още я няма . Но огромно благодаря за инфото колеги --между впрочем днес бях на проверка за машината още я няма имам щил 660 стъпка 3/ 8 дебелина 1.6 72 звена днес един продаваше 2 вериги
                          Да използваш евтина верига на хубава машина е като да купиш модерен дизел и да го караш с олио. Намаляваш производителност, съответно ще харчиш повече гориво и време при работа, разтяга се от мощната машина и лесно се къса.

                          А ако още не си взимал инструмент за ремонт на вериги, вземи си отделна нитачка и отделна разнитвачка, по-удобно е за работа
                          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            здр КОЛЕГИ . До колегата ПАВЕЛ ВИКТОРОВ --да колега напълно си прав. И вече имах инцидент с една от веригите. На зелено дърво сравнително не голямо се скъса веригата . В последствие видях че е нита за първи път ми се случва подобно нещо и то на зелено. А за машината да звзех я и е комбинирана . Моята я занитих но чакам да мине време от случката и ще я използвам за полети само. В момента работя с нея даже сега имам една верига за скъсяване . В книгата не обяснават нищо за скъсяване . От старите резачи в селота --ми казват че е наи добре да я скъсявам по желание на клиента .Колкото звена иска или другия начин е по дъската или на чивт . Да тук има логика но аз съм точил вериги и на тек. По мое мнение трябва да видя тия в щил как го правят и да ме насочат ако желаят.Иначе д изказването ви по горе има много смисъл и да си кажа честно не се бях замислил.А за комбинираната машина още нямам мнение не роботя много за да добия представа .Дали е удобна то сега е и зима мъртав сезон поне при нас.

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Това дали са на чифт или тек водещите звена не е никак важно, на щил 260 са 67 бр. пише го и на шината. На 192-ката си сложих 25см.шина предназначена за друга марка ,но поради разликата в монтажа полезната дължина се оказва 23см. върнах обтягането до края и после 1/3 от хода напред, наложих веригата и я скъсих по този размер сега като се разтегна вече обтегача е почти в средно положение. Та ако клиента не знае колко звена му е веригата или не носи старата ,това е начина за определяне на дължината или поне най близкия до верния. Много често ми се случва да докарват машини с неоригинални шини (заменени с каквото има от такива умници като мене) и от там нататък колкото и каталози да има човек вероятността да уцели е малко като на тото. А от ефтина китайска верига имам един гащеризон зимен с вентилиран крачол около 25см.разпран при скъсването на веригата, добре че ватата ме опази. За тая година съм се замислил за защитен панталон ,че следващия път може и да няма прошка, нищо че гледам да ползвам маркови вериги.

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Скъсяване на верига е винаги с едно звено. Т.е. разнитват се два нита /едно свързващо звено и едно режещо/ и се слага един нит - свързващ. Особено новите Хускварни /562 примерно/ лесно разтягат веригите си със стъпка от ,325. И при 80% от случаите, в процеса на работата се налага скъсяването й с едно звено.
                                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X