Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    И аз го знам това. Един приятел ми я докара от германия, купил я от някаква разпродажба на мостри,нова само е сглобена и така е хартисала . Аз и сипах за прърви път бензин толкова е нова. А може в различните държави да се оборудват по някакви стандарти например у щатско мс 260 е с 20" (50 см) шина.

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Първоначално публикуван от keymaker Преглед на мнение
      Момчета, да се похваля днес заприходих едно щилче 192Т,ами първите ми впечатления са ,че е доста добре изпипана
      Да ВИ е честита и с кеф да си я ползвате кастрачката. Това е една от най добрите машинки в тоя клас .(За оформянето на "корони" закупих същия модел, но със задна дръжка-192 С и се представи отлично).
      Малките резачки са по чуствителни към качеството на заточване на веригата . За "маняците" на тази "тема" предлагам заточване в "три стъпки".
      На машинка -подравняване и "калибриране" на ъгъла, с пила оформяне на дъгата от окръжност (машината не може да го постигне) и накрая с прав шлаиф "полиране" на режещите зъби.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020669.jpg
Прегледи:1
Размер:131.1 КБ
ID:5613520Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020672.jpg
Прегледи:1
Размер:110.9 КБ
ID:5613521Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020670.jpg
Прегледи:2
Размер:117.7 КБ
ID:5613522 Следва кефа от рязането!!!
      Снимките са с лошо качество и в обратен ред(толкова мога),но идеята е по "ценна".

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Не съм пробвал да полирам зъбите,но с промяна на предния ъгъл на заточване(от 65* на 55*) резултатите са много добри ,а рязането доста по бързо.

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Първоначално публикуван от keymaker Преглед на мнение
          Не съм пробвал да полирам зъбите,но с промяна на предния ъгъл на заточване(от 65* на 55*) резултатите са много добри ,а рязането доста по бързо.
          Логично е, че по малкия "преден" ъгъл подобрява рязането(по малко съпротивление при рязане). На различните вериги този ъгъл варира в широки граници (60-85)градуса.
          По малкия ъгъл при машинното заточване е ограничен от "чистача" (не може да се наклони диска),затова най-добре е заточването с пилата (оформя се дъга от окръжност и режещия ъгъл е много "остър")
          Вероятно сте забелязали,че новата верига реже по добре след едно,две заточвания с пила.

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            След доста опити се уверих ,че от машината по добре и бързо няма.Имам вериги от най различни марки ,най ми допадат carlton,но вече не ги призвеждат и освен залежали бройки други няма, Сега спряха и орегона с облия зъб 0.325 вече няма има само 3/8,та останаха тези на щил малко са по меки от изброените,но без особени ядове изкарват по 10-12 куб/м. с едно заточване,за windzor от година насам добро немога да кажа,но за сметка на това старите бяха на нвото на carlton . На всички изброени съм пробвал да ги заточа на 25*(ъгъл на заточване) и 55* (преден ъгъл) ,а резултатите са почти идентични с пренебрежими разлики.

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Първоначално публикуван от keymaker Преглед на мнение
              След доста опити се уверих ,че от машината по добре и бързо няма. На всички изброени съм пробвал да ги заточа на 25*(ъгъл на заточване) и 55* (преден ъгъл) ,а резултатите са почти идентични с пренебрежими разлики.
              Професионално изпълнените заточни машинки позволяват ъглови корекции на предния ъгъл в широк диапазон (до чистача ограничител), а хоби играчките са с зададен ъгъл при нов диск между 70 и 80 градуса.Затова с пилата оформям тредния ъгъл-бавно и трудоемко.
              Снощи ме захапаха"щъркелите" да преработя "Райдерчето" и вече новата "конструкция" работи.Преден ъгъл от 50 до 100 градуса (10 градуса обратен за ограничителя). Заточих и пробвах една верига с 30-55 градуса и е много по добре от 70 те градуса на "играчките".
              Ето как изглежда след преработката.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020670.jpg
Прегледи:2
Размер:117.7 КБ
ID:5613641Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020678.jpg
Прегледи:1
Размер:133.6 КБ
ID:5613642Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020675.jpg
Прегледи:1
Размер:113.1 КБ
ID:5613643 Остана да предам малко "търговски" вид на ТНТМ изделието.

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Точил ли е някой Дуро веригата на Штил, и ако е точил, как са резултатите и с какво се точи?
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                  Точил ли е някой Дуро веригата на Штил, и ако е точил, как са резултатите и с какво се точи?
                  --------------------------------------
                  Точи се с универсанен диамантен диск за мокро рязане(от тези без прорези) също и с диск за флекс за рязане на керамика обикновенно са със зелена маркировка, натиска се на тласъци по 0.5 сек. с паузи от поне 1-2 сек. Ако се приспособи и водно охлаждане ще е доста по бързо,ама на обикновена машина е доста опасно с водни експерименти,щото 220в. и вода са предпоставка за летален изход.Правил съм опит с едно приспособление за заточване на което се монтира бармашина(прилича на райдерската машинка от горните постове,но няма мотор а легло за монтаж на бормашината),та там прикрепих прав пневмошлайф и с кранче за въздуха му ''давах газ'' щото се развърта до +20к об/мин. и от подаваната вода ефекта беше никакъв.
                  А повъпроса за мс 192-ката в инструкцията са си написали хората ,че за различните пазари излиза с 30-35-40см.шина 3/8 х 1.3 или1.1мм. както и с 25-30-35см. на 1/4 х 1.1мм.като тези са carving .
                  Последно редактирано от keymaker; 01-10-14, 20:48.

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Поредно заточващо приспособление ,но този път с прав шлайф и движение в друга "равнина", което дава разнобразни възможности за използване.Заложих и на по масивна конструкция (да "поема" евентуални вибрации) и "реглаж" във всички равнини. Правия шлайф позволява ползването на голямо разнообразие от абразивни "инструменти" в това число дискове и чашки от зелен силициев карбид. Вече не проблем заточването на "видирани" вериги и каквото друго ми хрумне....
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020683.jpg
Прегледи:1
Размер:136.9 КБ
ID:5615498Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020689.jpg
Прегледи:1
Размер:126.6 КБ
ID:5615499Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020690.jpg
Прегледи:1
Размер:111.3 КБ
ID:5615500
                    Друго предимство е свободата в оборотния режим(периферната скорост). С малко подръчни "отпадъци" и желание -нещата се случват.

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Да Ви кажа честно понеже съм хобист с по 20- ина кубика " квот дойде" на година финното заточване го правя с пилата в патронника на винтоверта или дрелката на ниски обороти, а отвреме на време слагам диска на малкия шлайф и бой. Ако се изяде веригата много отивам и си купувам нова на метър- 20лв.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                        Да Ви кажа честно понеже съм хобист с по 20- ина кубика " квот дойде" на година финното заточване го правя с пилата в патронника на винтоверта или дрелката на ниски обороти, а отвреме на време слагам диска на малкия шлайф и бой. Ако се изяде веригата много отивам и си купувам нова на метър- 20лв.
                        Аз съм "чувал", че във Варна е "топло"? - Спомням си дядо как ги режеше дървата, на магарето с лъка или жагата.
                        -Номера с пилата и винтоверта е "проблемен" заради винтовата "накатка" на пилата.(има подходящи райбери)

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                          Аз съм "чувал", че във Варна е "топло"? - Спомням си дядо как ги режеше дървата, на магарето с лъка или жагата.
                          -Номера с пилата и винтоверта е "проблемен" заради винтовата "накатка" на пилата.(има подходящи райбери)
                          Бе то топло ама 20 кубика са си 20 кубика във Варна и в Смолян. С въртенето побутвам напред- назад(ако се сетя), върши работа.
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Наруших технологичния ред и сухия орех не иска да се "цепи". Конуса заклинва и "специалната" брадва се "предава",само на резачката не се опират.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020693.jpg
Прегледи:1
Размер:167.6 КБ
ID:5615881
                            Домашния "прокурор" дудни,че от мързел сега съм правел само стърготини,но добре че не знае за "рапидния комплект".....Какво ще ми чуят ушитеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020699.jpg
Прегледи:1
Размер:110.8 КБ
ID:5615884Вярна е приказката за кефа и цената...(с парите за въдиците-две години само риба ще ям,ама..."пустий " кеф)

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Ти внимавай да не прочете тук(затваряй прозореца) ,че да не усетиш даже.

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от keymaker Преглед на мнение
                                Ти внимавай да не прочете тук(затваряй прозореца) ,че да не усетиш даже.
                                Уж съм взел мерки,а и ТЯ в "мъжки" форуми не си навира носа,-но знае ли човек-"стават чудеса"!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X