Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
    Щил 180, или със същия клас Хуск се получава голяма мъка с годишното рязане на около 10 кубика.

    Сиг....нин, с Штил 180 10 кубика ги прави за ден, без виене и затъване. Предлагам като начало, да си наточиш веригата и да ти прегледат резачката има ли мощност при натоварване.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
      Сиг....нин, с Штил 180 10 кубика ги прави за ден, без виене и затъване. Предлагам като начало, да си наточиш веригата и да ти прегледат резачката има ли мощност при натоварване.
      Всъщност, аз наблюдавам двама мой съседи отстрани, може би имам големи очаквания към маломомощните представители на големите марки, но аз проблеми нямам, моята резачка е 55 кубика 3.5 кс, та проблеми нямам. Питах за Макита, ако някой има опит......?

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Първоначално публикуван от karadakov Преглед на мнение
        Добра вечер колеги .До колегата -ГЕРГИН- да приятел дървата ги режа на 2 реза ние , тук казваме на три парчета.И приятел идеята за предпазните аксесоари беше твоя.Иначе идеята за магарето е ,да гоползван за рязане на палета ,не за кубиците.Ние тук им казваме разпалки ,та идеята приятел е да го ползвам за разпалки.Но като се замисля сега ,ще ми върши идеална работа и за тънките метровки.Днес петък рязохме пак тирче с колегата на ,три парчета .Дъбичка и ми даде същия разход на гориво 7 л а на маслото пласмасова бутилка от,два литра на дъното остано около 150 гр . Говоря за хузварната с нова верига на нея пише хузваварна.Но както чета от постовете тя е на орегон. И с две заточвания на веригата със ,шаблон незнам от кои модел е но цената е 16 лв. А машината за точене я разучавам още .НЕ мога да разбера къде се гледа , на опаковката от веригата .За да знам тая верига се точи с тоя камък.Момчето от магазина каза гледаш на опаковката .И по нея избираш камъка.Само че и тои не можа да ми каже къде да гледам. Иначе да приятел хвърлих доста парички , и мерака се засилва .На днешното рязане бях доста по спокоен .Не мога да кажа че имам опит вече,но като основа мога да твърдя .А и занаята се учи от грешки и практика.
        За един ден, тир на два сряза или на три парчета (едно и също), си е сериозна работа. Браво, браво, ти си стомана . 4,50 ми се вижда малко на мен. От друга страна 45 куб, по 4,50 лв. Да режеш около 3 пъти седмично е горе долу....добре. като махнеш масло и бензин......Ти си знаеш де.
        Гледай сега като свикнеш да режеш (вече почти си свикнал, щом се усещаш по спокоен) да не се отпускаш и да внимаваш. Аз имам едно просто правило от баща ми, като режа. Зачудиш ли се дали да срежеш и няма ли да стане беля, не го правя. Нагласям се, завъртам си метровицата и така. За сега да чукна на дърво съм добре. Щото познавам няколко дето не са. И си носи предпазните дрехи, приятел, ако да е жега !! Празна пуша гърми веднъж.
        Магарето само дървено, желязно тежи, ръждясва и се чупи, и затъпява вериги. Иначе за тънки и по леки си е супер. Аз винаги режа така, че към човека дето подава да ти е дясната ръка или мотора (най лесно) ако си десняк де. Имаш една идея повече време да реагираш ако тръгне да си бута ръцете или приплъзне машината по дървото. И ми подава само човек дето съм работил и ми е близък (имам трима братя) щото знаят как да подават, без да си пъхат ръцете във веригата.
        За, как се учи занаята, може да те допълня....... и "мисъл".
        Тая машина не може да няма инструкции или нещо в интернет, как се работи и точи.

        Колега беше питал за Макита. Рязал съм с макита 35 кубика, или 40 беше отдавна и бях много доволен, ама бях на 20 г. Няколко години я ползвах, желязна. Още работи. Трябва да е на около 15-17г. вече. Нямам идея за днешните машини. Пък казваш и от супермаркет ? Нещо не ми вдъхва доверие. Бих взел щила. А е вила, щото трябва да е остра веригата, или мръсен филтър и не иска да се развърти, или по голям проблем. Малката е оса и лекичка, реже като луда. 10 кубика няма как да я уплашат.
        Последно редактирано от Гергин; 28-04-14, 22:51.
        Пийте червено вино! Дава здраве.
        А то ни трябва за да пием ракия!

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Изглежда на колегата му се е отворила повечко работа,което е много добре (по бързо ще си "избие" разходите). Когато става дума за "магаретата",производителноста нараства много,и безопосноста е максимална.Имам предвид не старата конструкция при която се реже едно дърво(с лък,бичкия или моторен трион), а педназначените за бързо и удобно рязане на сериозни количества (има снимки и видео в нета много).
          С две такива "магарета" и 4 сряза пада почти 1 кубик дърва ( ширината от клемиите е 55 сантиметра и височина на заредените дърва над 1 метър). С помощници и две" магарета"на час падат над 10 кубика при максимална безопасност за работещите.
          При сериозни обеми на средна и дребна дървесина инвестицията в две "магарета" според мен е желателна. Пожелавам безопасна работа на колегите.

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            ВЕСЕЛ ПРАЗНИК КОЛЕГИ А НА ПРАЗНУВАЩИТЕ ИМЕН ДЕН В ГРУПАТА ЧЕСТИТО

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Добра вечер колеги . А днес започва яката работа и новите правила на газдата.Без значение от кубиците на тир 180 лв да но днешния по документи е 47 и малко .Една идея балтация . Така е колеги ако искаме .Щом не работим за себе си .

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Ами така е ,като се бачка за чорбаджия (все си работил малко ,а той е платил много).Ако бях на твое място щях да го оставя да си троши главата ,той ако викне мангалите да режат с негова машина ,щото те пари за читава машина нямат (а и да имат ще ги изпият) и им сипе бензин + надниците ще излезе над 180-те лв. които ти предлага.

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления



                  Ето и нещо съвсем ново, показаният модел е
                  с 2.1 килограма по-лек от конвенционалния...
                  https://www.youtube.com/watch?v=NfARgNM0bHs

                  Модела е концептуален. Няма да се произвежда серийно.
                  На 12.05.2014г. ще пуснат в продажба определена бройка карбонови дъски (шини),
                  но вече заявките били толкова, че нямало да стигнат до никъде.
                  Шина Stihl Rollomatic ES Carbon с дължина 63 см в Германия ще струва 399 Евро.
                  Дъската е със 0.78 килограма по-лека от металната.
                  Ето ви на руски за дъската:
                  http://www.motopila.ru/news/2014/02/...atic-es-cabon/

                  ПП Моята е Щил460
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от big_dragon; 10-05-14, 13:01. Причина: ПП

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Първоначално публикуван от karadakov Преглед на мнение
                    Добра вечер колеги . А днес започва яката работа и новите правила на газдата.Без значение от кубиците на тир 180 лв да но днешния по документи е 47 и малко .Една идея балтация . Така е колеги ако искаме .Щом не работим за себе си .
                    Поти се докато се пазариш, да не се потиш като работиш. Не ти знам финансовото дередже, но бих отсвирил газдата.
                    И после като дойде, той да ме търси, като се наиграе с мангалите ( както е казал keymaker) ще му вдигна и цената.
                    Търпеливият печели.
                    Отстрани винаги по лесно се дава акъл, де.
                    Пийте червено вино! Дава здраве.
                    А то ни трябва за да пием ракия!

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Добра вечер колеги .Ми какво да ви кажа братлета -- всичко е п ----ка . Не си ли работиш сам за,себе си.Иначе аз вече навъртях доста кубици.Както беше казал един колега по старши в групата .След 300 кубика и в тях си поработва та и аз така .Работя повече с ХУЗ тя е по лека . А ЩИЛА е убиец не се спира пред нищо и наче си оставам с убеждението че е по капризен .Един пример защото работя както казах и с двете .Когато без да искам чукна щила в земята леко почти не докоснато --защото с него внимавам доста повече -- та както казвах почти леко закача веригата си ебава маиката .НЕ реже мъчи се и трябва заточване на ръка .А хузварната при същия почти допир искарва доста кубици след щила.И колеги някаде бях чел в групата че щила е по бързо оборотен--лично моето мнение че е хузварната но това е мое мнение .Но по пътя на логиката и както казва един мои приятел в групата мисли та ,по пътяналогиката мисля .Че бързината зависи от мощноста и куб --на самата машина.Иначе приятел какво да ти кажа за финансовото състояние .Семеен с две дъщери едната на детски ясли другата 4 клас . Ток вода и телефони хляб и толко . А и аз бая набутах за оборудване по мои сметки близо 5 хил. А иска да направя още една голяма инвестиция и една по малка .Ноза тях ще изчакам малко около година чи ми трябват близо 9 хил .Ноза сега го отлагам --но работя по тоя проект и придобивам сериозна техника.Тия резачки ми подпалиха акъла -няма спиране .

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Лична на мене хузката повече ми ,допада. С щила нещо не ,можем да се разберем със слаганего на веригата.Принципа е един но дали защото използвам хузката повече.

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          На мен лично по-ми допада щилското изпълнение при монтажа на веригата по-лесно ми е когато няма нужда да (обикалям)камбаната на съединителя при поставянето на веригата. Най-вероятно поради честото ползване на хуска е причина за по лесното справяне с машината. По въпроса с лекото чукване в земята и лесното затъпяване на веригата и в предишни мнения съм писал ,че щилските вериги са по-меки от орегонските ,при заточване със захабена пила се усеща мнго разликата.За скороста на рязане е малко по-сложно направило ми е впечатление ,че с различни вериги скороста е различна ,на шилските вериги предния ъгъл на зъба е 75* ,а при орегон са го направили 55*,а ъгъла на заточване е 30* при щил и 25* при орегон, при тази разлика с една и съща машина скороста на рязане и разхода са доста различни,орегона се справя по-добре.

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Много работа колеги .Няма време за комуникация и да научим нещо ново. Рязане и пак рязане по цял ден.

                            Коментар


                            • От: Re: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                              И аз трябва да си взимам резачка за дърва но понеже бюджета е ограничен на около 200лв. Пък няма да ми трябва за професионална работа ,ще ми е необходим да нарежем няколко кубика дърва на година за отопление на село затова миля че най добрия вариант е да взема електрически трион. Разгледах из нета разни марки и модели но понеже нямам никакъв опит с подобна техника търся вашите мнения към какво да се насоча - за Sparky и Black&Decker има противоречиви мнения!? Харесах си този
                              http://profesionalni-instrumenti.com...S%2020/40.html пише че е немски .... но дали е така ...!?- важното е да върши работа е да не дава дефекти!За инструментите на Makita съм чувал добри отзиви но за трионите- нищо пък и е малко по скъп около 300лв.
                              електрическата макита действително е над 300лв, но като здравина при експлоатация в добри ръце е чудесна.

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Лично мое мнение: Ако мразиш някой , му подари електрическа резачка или косачка!
                                Доста познати горди притежатели на електрически машини от реномирани марки ,ги подмениха тихомълком с :щил мс180 ;хускварна 236;олео-мак гх 350;соло 636 и други от хоби класа,на въпроса"що така бе братец ,нали електрическите бяха по -добри" отговора в 90% от случаите беше: "Омръзна ми да влача кабели и да искам на комшията удължител,сега за половината време съм готов с дървата,нищо че съм изгорил 8-9 лв. бензин"
                                Между другото направих проби със щилска верига заточена по ъглите на орегон и за сега съм доста доволен от резултата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X