Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    само аз ли съм в тоя форум никакво раздвижване

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      благодаря на колегите за изчерпателните мнения за проблема с веригата мисля че има какво да науча от по старите участници в групата междувремено аз взех хузварна 365 пише специал човека ми каза че е от по стария модел 65кубика 4.6 коня аз съм нов и маи има доста да уча но с нея нарязах първите ми 8 куб за мен и съм доста доволен някои да ми каже впечатления за модела добри ли са защото има и понов модел тои бил малко по мощен благодаря предварително за мненията

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        65 кубика, тва бута гората. Не ти ли тежи? Тва е за хора над 120 кг.

        Иначе за веригата се случва и когато не е натегната правилно. Тоест е хлабава.
        Аз я стягам, така:
        Важно е да се дръпне дъската на горе, преди да се настрои веригата, и стегнат гайките. Има около 1-2 мм. ход по вертикалата.
        Дърпам самата дъска на горе и опъвам веригата така, че като я хвана отдолу, в средата. С малко усилие трябва да отлепя горната част (водача) на зъба и поооочти да излиза от улея на дъската.
        След което, без да пускам дъската стягам гайките.
        Критерият дали съм успял да я стегна добре е:
        Взимам един парцал. Това е много важно!!! и с него хващам веригата, трябва да мога да я завъртя на ръка. Върви една идея стегнато. Винаги с парцал, защото така можеш да ти се плъзне ръката и срежеш, че ........Случвало ми се е, като бързам.
        След като порежа кубик, я проверявам пак. От топлината отпуска още една идея още и всичко е наред. Ако не ми хареса, отхлабвам или притягам една идея, като дъската пак трябва да е повдигната на горе. Разликата от повдигането се усеща. Такова е и работното и положение. Натискът при рязане е от горе на долу и реално с това повдигане, и обиране на този ход от 1-2 мм, симулираш работното положение на дъската. КОгато не го правиш при регулиране, в процесът на рязане тя пак се повдига, обирайки луфта за който споменах и допълнително опъва веригата. За това и по някога затягат веригите. После при всяко спиране я подръпвам, станало ми е навик. Обяснението стана малко като научна дисертация
        Когато е по хлабава веригата, криви при рязане.
        Последно редактирано от Гергин; 11-04-14, 15:34.
        Пийте червено вино! Дава здраве.
        А то ни трябва за да пием ракия!

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Първоначално публикуван от karadakov Преглед на мнение
          благодаря на колегите за изчерпателните мнения за проблема с веригата мисля че има какво да науча от по старите участници в групата междувремено аз взех хузварна 365 пише специал човека ми каза че е от по стария модел 65кубика 4.6 коня аз съм нов и маи има доста да уча но с нея нарязах първите ми 8 куб за мен и съм доста доволен някои да ми каже впечатления за модела добри ли са защото има и понов модел тои бил малко по мощен благодаря предварително за мненията
          Главна буква, точка и запетайка ако слагаш, където е нужно, ще ти обръщат повече внимание колегите!
          или на твоя език - главнабукваточкаизапетайкаакослагашкъдетоенужнощетиобръщатповечевниманиеколегите
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Първоначално публикуван от karadakov Преглед на мнение
            благодаря на колегите за изчерпателните мнения за проблема с веригата мисля че има какво да науча от по старите участници в групата междувремено аз взех хузварна 365 пише специал човека ми каза че е от по стария модел 65кубика 4.6 коня аз съм нов и маи има доста да уча но с нея нарязах първите ми 8 куб за мен и съм доста доволен някои да ми каже впечатления за модела добри ли са защото има и понов модел тои бил малко по мощен благодаря предварително за мненията
            Взел си професионална резачка, това е машина за работа, като я запалиш сутрин и я гасиш вечер.
            Не е тежка, 6 кила.
            Ползвам от няколко години такава, на година режа по около 40 кубика за печката с нея.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Благодря на колегата с профил Гергин ,за дисертацията определено ми помаго много защото има много ,да уча и практически и теоритически .Но имам запитвате смоите неукипознания водач на веригата ,не се ли казва още стъпка или аз нещо пак не съм разбрал -имам предвид ,че не съм запознат с детаилите на веригата ,но чета тук коментари и мисля че става въпрос ,за едно и също -моля простете ако нещо съм объркал ,но определено ме грабна този занаят ако мога така да го кажа

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Първоначално публикуван от karadakov Преглед на мнение
                Здравейте колеги някои може ли да ми каже защо при заточване на верига на машина носи на лявата страна -на какво може да се дължи-благодаря предварително

                Освен на различно заточени режещи зъби, "носенето" доста често е от износена шина, на което често се не обръща внимание.
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Благодаря ,на колегата за схемата . Благодаря и на останалите колеги ,които търпеливо ми одговарят на моите сигурно смешни ,за тях въпроси.Но както се казва никои не се е родил научен та ,във връска с тези мои мисли ,накои би ли ми обяснил съставните части на верига и по точно водещо звено и стъпка едно и също ли е и ако не ,каква е разликата .Тук във форума прочетох че има и шаблон за дъската предполагам и щил и хузварна имат .Да кажем например хузварна неиния шаблон ,за всички дъски на марката одговаря или на определени .Защото има голями и малки машини. Молля простете но искам поне да ,натрупам малко знания докато придобия някакъв опит .А какво по добро от това човек които се е сблъскал с даден проблем да ти даде съвет .Днес рязах малко но колкото повече работя толкова по се заполвам -за мене си е тръпка

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение

                    Освен на различно заточени режещи зъби, "носенето" доста често е от износена шина, на което често се не обръща внимание.
                    Чудесно картинка. Не знам визуалните признаци за износена шина. Рязал съм , но с различни машини. И не съм попадал на износена шина.Тази в момента, която имам (290 Щил) от около 4- 5 г., е нарязала около 1л. масло или 20 грама на литър, на резервоар, около 1,5-2 куб.м . Или около 4 куб.м на 1л. бензин. Или 200гр= 40 куб.м, или 1 л.= 200 куб.м. и да сложа около 40-50 куб.м на родата с техен бензин и масло. За тази машина е нищо. Има си луфт на водача, но не мога да кажа кога е за смяна шината, и вярвайте ми като нова изглежда. Водач е това което влиза в дъската и се задвижва от зъбното колело на резачката. Грубо казано. На снимката на колегата paksss се вижда ясно.
                    А стъпката на веригата се нарича разстоянието между всеки две последователни нита, разделено на две. Стандартните стъпки са: 1/4"(6,35мм), .325"(8,25мм), ... Моята е 325", предполагам и твоята. Пише го на зъбното колело на машината. Поне на щила. Предполагам и на твоята. По мощна машина, по голяма стъпка, повече рязане. Зъбът сваля повече. Като при пилите и шкурките, и т.н Разбираемо казано.






                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Pitch_W.jpg
Прегледи:1
Размер:31.3 КБ
ID:5579253
                    Последно редактирано от Гергин; 12-04-14, 22:27.
                    Пийте червено вино! Дава здраве.
                    А то ни трябва за да пием ракия!

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Благодаря ви колеги с ваша помощ ,навлиза в занаята което го ценя много.Някои от колегите може ,ли да ми каже 1тон дърва ,на колко кубика се равнява .За което ви благодаря .

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        До колегата с профил Гергин -Благодаря ти за оказаното съдеиствие.Стъпката на моята машина е3/8

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          По въпросът ти за 1т. дърва колко е.
                          Веднага ще ти подскажа отговора със следния въпрос.
                          Колко тежи една кола ? Сигурно ще последват още въпроси от теб:
                          - каква е колата, малка, голяма, комби, ван, джип и т.н. Няма еднозначен отговор колко кубика е един тон дърва.
                          Зависи кога е отрязано дървото (мокро, сухо), какъв вид е самото дърво. Тополата е много тежко дърво, когато е отрязано скоро, защото е пълно с вода. Когато изсъхне става перце.
                          Бук и дъб, стандартните дърва за огрев също варират в някакви граници от десетки килограми. Мога да кажа само, че условно един тон дърва за огрев, тежат под един тон, кубика. Около един. Да съм по точен. Обаче ако е мокро или доста дебело е повече. Така мисля. Някой да ме поправи. Винаги ми е било чудно, защо се продават дърва на килограм.
                          Зависи колко са дебели и т.н По дебелите в кубика( условно) значат повече плътна, дървесна маса. Или повече материал и тежат повече. Ако Събереш един куб.м съчки.....?

                          Тук има много по в час колеги с резачките и дърветата от мен. Но предполагам не ти отговарят, защото не си се потрудил да намериш отговора, а направо питаш без да се замислиш. Не се обиждай. Странно, че стъпката ти е 3,8". При щил тя е на сравнително по малките машини. Може при хускварна да е друго.Прочети цялата тема от начало и доста интересни неща ще научиш.
                          Последно редактирано от Гергин; 14-04-14, 09:44.
                          Пийте червено вино! Дава здраве.
                          А то ни трябва за да пием ракия!

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Благодаря ти колега не се обижзам ,напротив а търся истината защото междувремено хванах работа с машината да режа дърва .Този мои газда така наречен продава дърва сама на гърци и то само на тон .Та неговите думи бяха когато хванах че 1 км дърва тежи 670 -80 кг и според тази мярка и според поръчката дали 1.2.3 -като знам мярката да режа .Може и да е прав незнам както казах съм нов .Но истината е че аз,горе долу на око дет се вика спазвам мярката но клиентите са недоволни и казвам да ги мерим през определен период на товарене .И накрая пак аз виновен .Или съм качил малко повече или по малко .Но когато е помалко за него е добре.Та в този ред на мисъл питах 1тон на колко кубика е равен .Та за стъпката е тази днес счупих част от зъбното колело ходих да наи близкия център на ХУЗВАРНА.И си взех нов комплект мъж каза че стъпката е 3/8 но в момента няма за 365 но има комплект за 372 която е същата стъпа и всичко пасна идеолно .Съжалявам че не видях на старото колело стъпката .Но стана и от 372 .Веригата ми е 34 зъба на нея пише хузварна за твърда дървесина с правите зъби .Тук при нас така казваме. Взех и масло то е около 17 лв мисля ще те излъжа защото взех и други работи.
                            И за докажа на теб и по старщите колеги че искам твърдо да се занимавам стоя занаяд и сам се бутам .О тидох в щил и си взех щил 660 7.1 кн 91 кубика верига ОИЛМАТИК ли там как се произнася 30.60лв също за твърда дървесина правия зъб 36 зъба .Цена 1997 лв и смятам сериозно да се захвана пила 5.2 щил хузварна 5.5 пила. Извинявам се ако съм те убидил теб и колегите с моите деиствия те небяха в този смисъл А сцел да покажа че сериозно искам да се занимавам с тоя занаят .Защо ме влече .А кокто знаем всички щом по една работа имаш мерак .Какво па хубаво от това .Извинявам се око с деиствията или бездеиствията съм убидил някои не е умишлено

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Значи за веригата може да е 3/8,при по малките машини стъпката е същата само има една подробност и тя се крие в една буквичка "Р" (Picco-малко) разликата между зъбите на едната и другата е все едно на 3/8Р са забравили да сложат зъби(доста по малки са от на 3/.

                              По въпроса с тонажа: 1.3куб. дъбови рязани преди няма месец с диаметър до 120-130мм.=730кг.Мерено на кантар ,защото се опасявах за целоста на ремаркето ( до 750кг.)

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Благодаря на всички колеги .КОИТО се стараят аз да усъваршенствав знанията си БЛАГОДАРЯ ВИ . Утре имам един тир дърва за рязане 44 -45 куб в момента разработва щила сега съм на 2 резервоар хузварната е изчистина изаредена . Утре ще я видя как ще се справи да си призная малко ме е страх новобранец съм и се захващам на едро поне за мен тира си е предизвикателство.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X