Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Е то много зависи колко дебели и какви дърва режеш. При нас повечето е дъб, не много дебел, 290то го яде като халва, 260то също, а са по 50, 50 и нещо кубика. 460то яко, ама там е друга бира вече. А си се използват яко. 365то на хусварна също се блъска яко и няма проблеми. Сега вече, ако режеш букове по 50+ см, разбирам..
    Последно редактирано от ivodianov1992; 03-11-13, 20:51.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Наистина е относително, в различните части на България и гората е различна, и нужда от резачките е различна. При нас на профи ниво се реже с 362 и 550/560 на хускварна. Под при нас визирам района на Враца-Згориград, до Чурек Софийско.

      Пък в Коми Русия, 575 и 362штил се купуват само за кастрене, а и 372 и 440штил, пак са само за кастрене и домашна употреба.
      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Има и 3120ХР,MS661,PS7910,DCS9010,GS820 и много други,но всеки инструмент си има "диапазон" на приложение. Както,никой не ползва Liebherr T-282B,Cat 797F,БелАЗ-75710 и др. подобни за превоз на 20-40 тонни насипни товари.

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
          Наистина е относително, в различните части на България и гората е различна, и нужда от резачките е различна. При нас на профи ниво се реже с 362 и 550/560 на хускварна. Под при нас визирам района на Враца-Згориград, до Чурек Софийско.

          Пък в Коми Русия, 575 и 362штил се купуват само за кастрене, а и 372 и 440штил, пак са само за кастрене и домашна употреба.
          ПРИЯТЕЛ ,ТИ ЗНАЕШ ЛИ КЪДЕ Е кОМИ,ТАМ СЕ БЕРЕ ЛИСТВЕНИЦА ,ВИСОКА Е ПО 20-25М И ИМА диаметър на ствола около 30-35см.Тия легенди са само за момчетата след 80-ти набор,не забравяй че преди време една камара българи работеха там.Може и 15г да си секач там и да не се научиш да режеш като в България,щото се реже само в двойка.Секач и вилкаджия.Вилкаджията има един дълъг прът,и с него поваля дърветата само в посоката в която може,да ги закача трактора с чокерите.

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Приеми, примера ми за неуместен, ако там се реже лиственица, и го пренеси на там където се реже 1-1,20 ствол.
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
              Абе,брат какво професионално използване може да има с тези 50 кубикови храсторези.Ако в която и фирма за дърводобив и заговоря при нас че може да СИ ИЗКАРВАШ ХЛЯБА С НЕЩО ПО ДРУГО ОТ 575,ИЛИ 372,В КРАЕН СЛУЧАЙ 365 НА ХУСГВАРНА ЩЕ МИ СЕ СМЕЯТ.зА щИЛА НЕЩАТА СТОЯТ ПО СЪЩИЯ НАЧИН модел под 65-70куб става само да кастриш.
              -Ввроятно трябваше да се конкретизира дърводобива: -добив на материал и добив на дърва за огрев-и две дейности са си професионална работа и си имат спецификата.Първата - от клоните пак е за дърва или технологична дървесина. Иглолистната ,която вероятно добивате-поваляне и разкройка можете да работите с посочените машини.- Ако "влезете" в "дърварски" отдел с тези тежки триони ,няма да останат-ръце,кръст ,"г-з", и т.н..

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Със малка машина не може да се работи професионално.
                Допълнително и живота и е в пъти по малък.
                Аз съм работил със Щил 0 36 и смятам, че е на ръба.Трябва да е над този модел.
                Особенно ако се работи по мащабно.

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                  -Ввроятно трябваше да се конкретизира дърводобива: -добив на материал и добив на дърва за огрев-и две дейности са си професионална работа и си имат спецификата.Първата - от клоните пак е за дърва или технологична дървесина. Иглолистната ,която вероятно добивате-поваляне и разкройка можете да работите с посочените машини.- Ако "влезете" в "дърварски" отдел с тези тежки триони ,няма да останат-ръце,кръст ,"г-з", и т.н..
                  Иаз съм на същото мнение ,че за всяка цел си има точния инструмент ако се подходи с хоби машина за профи работа не ,че няма дасе свърши ама си е изпитание и за машината и за резача. И в двора е същото ако се реже с профи машина кастрене и тн веднага се усеща тежината на машината. И както казваше дядо ми лека му пръст '' и аз мога и тате може ама козата си сака пръч'' това си е.

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    здравеите колеги аз съм нов решил съм да взимам резачка някои можи ли да ми каже коя марка е по скъпа като обслужване штил или хузварна -имам предвид дъски вериги и прочие

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Шини(дъски) и вериги щил си ги произвеждат,а хускварна ползват "Oregon" които само са брандирани с името хускварна ,което не означава,че няма да станат за щил.И двете фирми работят по утвърдени стандарти,като естествено на орегон гамата е по-богата.Аз лично съм по-доволен от веригите на орегон по-твъди са и съотвено се захабяват една идея по бавно.Разликите в цените са почти никакви или пренебрежимо малки.Шина едвали ще ти се наложи да сменяш преди да си нарязал 5-600 куб.м. дърва за огрев.

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Един приятел с магазин на щил,ми направи две вериги за хускварните и режат жестоко,от един барабан свали колкото е нужно,къстъм изпълнение.От веригите на хуск не съм доволен,орегон да,ако колегата е прав защо е така
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Здравейте колеги някои може ли да ми каже защо при заточване на верига на машина носи на лявата страна -на какво може да се дължи-благодаря предварително

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            На различно заточени леви и десни зъби,или на това че в процеса на точенето,едните са станали по-къси от другите(при ръчно точене се случва).
                            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                            Враца

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Първоначално публикуван от karadakov Преглед на мнение
                              Здравейте колеги някои може ли да ми каже защо при заточване на верига на машина носи на лявата страна -на какво може да се дължи-благодаря предварително
                              ------------------------------------------------------------------------------------------
                              Дължи се на калпаво настроена машина , незатягане на водещите звена в процеса на заточване(някои "специалисти" така точат ,че ставало по-бързо) или голяма рзлика във височината на ограничителя ,пак поради същите причини.

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Един приятел с магазин на щил,ми направи две вериги за хускварните и режат жестоко,от един барабан свали колкото е нужно,къстъм изпълнение.От веригите на хуск не съм доволен,орегон да,ако колегата е прав защо е така
                                --------------------------------
                                Наблюденията ми са над моделите 21 и 22 LP и LPX ,както и 22 LP Multicut.Като последния е най-твърдата верига която е възможно да се заточи с пила(която изкарва 2-4 точения)
                                Срещам много често вериги хускварна с ъгъл на зъба 85-90* изработени от доста тънък и мек материал и нямам обяснение дори за мене си защо се излагат така.След заточването на такава верига ,но с ъгъл 55-60* клиентите остават възхитени от рязането .



                                Първоначално публикуван от karadakov Преглед на мнение
                                Здравейте колеги някои може ли да ми каже защо при заточване на верига на машина носи на лявата страна -на какво може да се дължи-благодаря предварително
                                ------------------------------------------------------------------------------------------
                                Дължи се на калпаво настроена машина , незатягане на водещите звена в процеса на заточване(някои "специалисти" така точат ,че ставало по-бързо) или голяма рзлика във височината на ограничителя ,пак поради същите причини.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X