Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Използване на HiLift в реални условия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Използване на HiLift в реални условия

    По време на пътешествието от 2/09/07, подробно описано в друга те, се случиха разни неща, от които добихме практически опит. Едно от нещата ще се опитам да разкажа сега.
    Случи се да преодоляваме препятствие - паднал дебел дънер, от дясно и стръмен скат от ляво.

    Ние с Дончо бяхме последните две коли. Как са го минали колегите не знам, но в един от клиповете на V93 се чуват удари по пода на Патрула явно при преминаване в/у дънера.
    Дончо, предпоследен в колоната, се опита да заобиколи от ляво, аз го насочвах от вън, вероятно рано го насочих да завие надясно и задния десен ъгъл на бронята задра в дървото.

    Опитвахме да подложим камък, но неуспешно, Дончо извади хай джака и опита да вдига с него, но нещо на ставаше :
    Клипче

    и се наложи да викам по радиото "Митко чуваш ли" и "ще се наложи да се върнеш", след което от дерето пред нас чу шум като от падаща лавина и Митко, заедно с баба Яга1 и Деян се появиха пред нас.
    След кратък оглед джака бе поставен където трябва:






    джипката повдигната, Митко даде команда "газ" и колата прескочи дънера:

    Клипче

    Значи, оказа че джака е полезна вещ само ако можеш да я ползваш. За мен и Младши, това беше добър урок.
    Поздрави
    Тодор Томов
    =============================
    Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
    Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

  • #2
    До: Използване на HiLift в реални условия

    Мдааа. Второто филмче е полезно като учебно помагало.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      До: Използване на HiLift в реални условия

      Урокът беше наистина много полезен... а Митака подкара Баба Яга надолу по дерето с 60 км/ч. беше много яко, всички влакчета на ужасите бледнеят...
      LZ1RED

      Коментар


      • #4
        До: Използване на HiLift в реални условия

        Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
        Ние с Дончо бяхме последните две коли. Как са го минали колегите не знам...
        Сещаш ли се как търкаляхме онзи едър камък дето се заяде с мен при първия опит за преминаване?
        Той седеше точно след дънера и когато го има гумата не пропада толкова... ама както и да е, анализа си е за мен

        Мога ли да помоля за още снимки от случката ако има такива
        The only thing that looks good on me...is TOYOTA

        Коментар


        • #5
          До: Използване на HiLift в реални условия

          Сега е момента да изкажа искрени БЛАГОДАРНОСТИ на Митко за помощта!
          Мите you are the man
          The only thing that looks good on me...is TOYOTA

          Коментар


          • #6
            До: Използване на HiLift в реални условия

            Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
            Как са го минали колегите не знам, но в един от клиповете на V93 се чуват удари по пода на Патрула явно при преминаване в/у дънера.
            Както ясно се чува, аз го минах на "туп - туп". Доколкото разбрах от разговорите по радиото,Мишо/Електрик също е отнесъл 1-2 удара отдолу.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Използване на HiLift в реални условия

              Аха , де да беше само той ... Ама Баба Яга е свикнала

              Коментар


              • #8
                До: Използване на HiLift в реални условия

                Първоначално публикуван от doncho Преглед на мнение
                Сега е момента да изкажа искрени БЛАГОДАРНОСТИ на Митко за помощта!
                Мите you are the man
                Моля . Винаги на разположение .
                В края на второто клипче казах "имате да черпите бира" , или нещо такова , на шега разбира се ... Днес обаче , Дончо специално дойде при мен с БУТИЛКА ! От 2 литра !
                Наистина не беше нужно , но жеста ти прави чест !
                Ха сега познайте какво правя ?

                Коментар


                • #9
                  До: Използване на HiLift в реални условия

                  Искам разрешение да ползвам филма за отговор на често задавания ми въпрос "за какво ми е Хай лифт"

                  Коментар


                  • #10
                    До: Използване на HiLift в реални условия

                    Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
                    Ха сега познайте какво правя ?
                    Какво друго ми остава освен да ти кажа НАЗДРАВЕ!
                    The only thing that looks good on me...is TOYOTA

                    Коментар


                    • #11
                      До: Използване на HiLift в реални условия

                      Правата са на автора . А това е едно от малкото му приложения ... та чак до тенекиджииските работи . В полето ( гората ) , ама по-добре да не стигаме до практически занимания по въпроса ...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Използване на HiLift в реални условия

                        Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
                        Искам разрешение да ползвам филма за отговор на често задавания ми въпрос "за какво ми е Хай лифт"
                        Яворе, колеги, всеки който счита че този клип могъл да бъде полезен за нещо на него или на други хора може да го ползва.
                        Бих искал да кажа че в джипката имам от доста време "джак", нов, неизползван досега. При първа възможност обаче ще тренираме, за да намерим подходящи точки за повдигане в различни ситуаций. Важното за мен е че трябва да имам и як шегел под ръка. Вижте внимателно къде се захваща джака - за ухо на задната броня, обаче през шегел, така се осигурява гъвкава връзка, която позволява джака да се отдели от колата без проблем.

                        Поздрави
                        Тодор Томов
                        =============================
                        Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                        Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X