Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензинов трион

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Бензинов трион

    Първоначално публикуван от offroad_111 Преглед на мнение
    Благодаря ти предварително колега keymaker.
    след 10-ти ще има на старата цена 35лв.

    Коментар


    • #47
      От: Бензинов трион

      Нещо темата замира , а скоро ще ми се наложи да прибегна до китайските куротресини , дайте коментари кое от всички ментета е най доброто менте.
      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

      Коментар


      • #48
        От: Бензинов трион

        Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
        Нещо темата замира , а скоро ще ми се наложи да прибегна до китайските куротресини , дайте коментари кое от всички ментета е най доброто менте.
        ----------------------------------------------
        всички са един дол дренки! Вземи някоя с по-дълга гаранция, от дистрбутор със сервизна база близо до теб.

        Коментар


        • #49
          От: Бензинов трион

          абе защо всичко живо тук използва оранжевите? и за "духалки" на листата, и за храсторези, и за пръскачки - дали щото няма други или щото са немски?

          Коментар


          • #50
            От: Бензинов трион

            Най-доброто менте е Райдър, ЦС 03. По-стабилна бутално-цилиндрова група. Гаранция от две години, с доста сервизи в страната. Минуса е цената.

            От ментетата без гаранция, лидер за своите 70.00лв е ВИКИ 5200. Изобщо не лоша резачка за тези пари. Тя се страхува от две неща - непочистване и продължителна работа на високи обороти. Под продължителна разбирам, запалване и рязане без почивка на един камион дърва / 6-7 кубика/, на готови за цепене парчета.
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #51
              От: Бензинов трион

              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
              Най-доброто менте е Райдър, ЦС 03. По-стабилна бутално-цилиндрова група. Гаранция от две години, с доста сервизи в страната. Минуса е цената.

              От ментетата без гаранция, лидер за своите 70.00лв е ВИКИ 5200. Изобщо не лоша резачка за тези пари. Тя се страхува от две неща - непочистване и продължителна работа на високи обороти. Под продължителна разбирам, запалване и рязане без почивка на един камион дърва / 6-7 кубика/, на готови за цепене парчета.
              Скоро ремонтирах на приятел такъв дзвер.Така е за Вики , според спецификации обаче дават , че някой части , като бутало , кол. вал , цилиндър са еднакви с Райдъра. Минуси , който забелязах при Вики са бенз.резервоар , който не е отделен , а е самия пластмасов корпус и при по рязко оставяне на земята /бетон,камунчета/ от долу се пука. Също минуси , като недобро уплътняване на капачките за бензин и маслото , просто си текът, като чешма.Иначе , като двигател може и да са еднакви с Райдъра и да върши работа с непрофесионална цел/за вкъщи работа в по облекчен режим/ , но мисля само , като конструкция по пластмасови капаци , бенз. резервоар корпус са по кофти от Райдър.
              Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

              Коментар


              • #52
                От: Бензинов трион

                Въпреки че съм фен на хускварна,гледах за една седмица двама мургавели как с един райдер бутнаха над 30 декара саморасли салкъм и папрат ,изкараха безброй самосвали с материал,направи ми впечатление че се грижеха много по добре за машината от мен за моите,на всеки 30 мин. почиваха,през тази почивка с пиличката точеха,стриктно бъркаха смес непосредствено преди работа ,след работа чистеха старателно машината и така без много да си дават зор събориха огромно количество дърва,а ми предлагаха на мен да я върша тая работа но реших че за една седмица няма да се справя а тея ми взеха акъла !
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #53
                  От: Бензинов трион

                  За мен няма по-малко и по-голямо менте.
                  Ще си имаш един неизползваем паметник в къщи,и ще го подмяташ от шкаф във шкаф.
                  Имам едно зеге и едно ъглошлайфче - червени.Неработещи!!!
                  Държа си ги само за да ми вадят очите и да ми напомнят да бягам надалеч от подобни.
                  Също да не забравям че топлата вода е открита не от мен!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Бензинов трион

                    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                    абе защо всичко живо тук използва оранжевите? и за "духалки" на листата, и за храсторези, и за пръскачки - дали щото няма други или щото са немски?
                    Те заради товаhttp://www.youtube.com/watch?v=i_8edDie5wg , а всичко друго е от лукаваго (или глупаваго)
                    Да видехте некой да бръмчи с менте? Освен с портокал?!
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Бензинов трион

                      Здравейте.На скоро си купих въпросното китайско менте ВИКИ.Целта ми беше да нарежа 25-30 дървета.(вишни,череши,сливи и бадеми).Нарязах ги без проблем.По груби сметки около 1.5-2 кубика.Изразходи около 1,5л бензин .....незнам дали е много или малко.Ако не се ползва за професионални цели,а за градината е добър вариант.(според мен) Стори ми се глупава идея да дам 350-400лв за хубава машина,която ще ползвам 1 път в годината(евентуално).Не тече от капачките за бензин и масло,но забелязах,че при загасена машина продължава да тече от мазането на веригата.С две думи за мен инвестицията си заслужава.
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Бензинов трион

                        Преди около 20 години за 1350 дойче марки купих от Германия Хускварна 50 специал модела с черните капаци . Тогава това се водеше най малката от професионалната серия машини . За сведение тогава ифата 4х4 на 17 000 километра с нови с балонни гуми с която се върнах я купих от берлинския затвор за 800 марки а ремаркето за 100 . Тогава в родата пък и на село това беше единствената компактна машина и като кажех за колко съм я купил ме гледаха много странно . В добрите години режеше поне 40 - 50 кубика на година за собствени нужди на родата и поне още толкова срещу заплащане въобще братовчедите не и прощаваха . За всичките години съм сменил поне 10 вериги и то защото с пила точа само в гората иначе машинно и една шина която спокойно можеше да кара още много защото като аз я свалих я дадох на един приятел който изкара с нея още 4-5 години . По двигателя една нова свещ и от куртоазия няколко пъти съм и купувал нов въздушен филтър и ново лагерче на касетата на съединителя . Редовно я продухвам със сгъстен въздух и също така свалям касетата на съединителя да видя как е лагерчето на вала и да го гресирам . Единствената реална повреда беше износване на дуралуминиевата част на маслената помпа на веригата . Купих цялата помпичка от магазина за няма и 50 лева . До сега няма случай машината да не ми е запалила най много на второ трето дърпане на въжето . Нито за миг през годините машината не ме е накарала да съжалявам за дадените пари .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #57
                          От: Бензинов трион

                          Почти всеки ден се разправям с китайчета,вече ми се повръща от тях, в 99% са с проблем на мазането, регулировка на крбуратора и потрошен стартерен капак.
                          Това са "къмпинг" машини - купуваш позваш 10 пъти и право в кофата.
                          Шините и веригите са от стомана ЛЛ (локум /лайно).
                          Като равносметка мога да подскажа:
                          100-120лв. за ментак, 60лв. за шина и верига = 160-180лв. за "почти" машина БЕЗ ГАРАНЦИЯ.
                          Срещу 200-220лв. за "мак" или "партнер" от големите магазини без допълнително закупуване на подобрения и 2г. ГАРАНЦИЯ.
                          Изберете сами.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Бензинов трион

                            Тук предполагам никой и не спори, че хубавото е хубаво

                            Въпроса е малко по-различен: ВИКИто е 70.00лв твоето профи Хускварна е 1350. И ако аз бачкам за 600лв и ми трябва като отида на село два пъти в годината, да отрежа две дръвчета и да нарежа 1 кубик дърва за огрев/барбекю, дали е оправдано купуването на Хускварната, която няма да смея да я оставя на село, че може да я откраднат?

                            - или по-добре тези 1200лв да ги дам за количка на детето? за почивка на семейството? за обслужване на колата? за нова каска и екипировка за мотора,? за ......

                            Виж ако имаме стабилен доход от 2-3 хиляди евро на месец, изобщо няма смисъл да се занимаваме с евтините неща.
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #59
                              От: Бензинов трион

                              Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                              Тук предполагам никой и не спори, че хубавото е хубаво

                              Въпроса е малко по-различен: ВИКИто е 70.00лв твоето профи Хускварна е 1350. И ако аз бачкам за 600лв и ми трябва като отида на село два пъти в годината, да отрежа две дръвчета и да нарежа 1 кубик дърва за огрев/барбекю, дали е оправдано купуването на Хускварната, която няма да смея да я оставя на село, че може да я откраднат?

                              - или по-добре тези 1200лв да ги дам за количка на детето? за почивка на семейството? за обслужване на колата? за нова каска и екипировка за мотора,? за ......

                              Виж ако имаме стабилен доход от 2-3 хиляди евро на месец, изобщо няма смисъл да се занимаваме с евтините неща.
                              На времето един стар майстор железар ми каза една негова максима в работата : Когато купуваш скъп инструмент плачеш веднъж като плащаш и цял живот работиш с кеф когато вземеш нещо евтино плачеш всеки път като работиш с него . За това на мене всичките електро инструменти които товаря са ми Спарки ; Бош и Макита . Една такава за 70 лева седи в работата и си чака реда . Даде ми я един приятел нещо евентуално да ремонтирам че като загрее гасне и няма сила която да я запали а още не и е изхабил веднъж оригиналната верига . Аз лично ако ми е за работа в двора бих си взел електрическа ама в гората контакт няма Не е маловажно и теглото на машината защото имам и Урал с който съм си късал ръцете. Сега седи в мазето на село щото още ми е жал да го изхвърля или да го подаря . Когато за един ден трябва да бутнеш и окастриш едни към 20 кубика всеки грам в повече почваш да го усещаш а антивибрационната система на Хускварна е много удачна и след цял ден работа съм уморен но не са ми изтръпнали ръцете .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #60
                                От: Бензинов трион

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                На времето един стар майстор железар ми каза една негова максима в работата : Когато купуваш скъп инструмент плачеш веднъж като плащаш и цял живот работиш с кеф когато вземеш нещо евтино плачеш всеки път като работиш с него


                                Съгласен съм на 100%. Но сега на належащ ред са ми няколко неща и по горното правило какво ще се получи:

                                - бойлер, 600-1000лв неръждавейка, задължително да не е Теси, Дипло или Елдом - т.е. или вносен чешки или поне Светльо Шишков,
                                - телевизор за кухнята - няма купуваме боклуци - 1000лв за смарт ТВ
                                - колело на детето, станало е вече за 26" рамка, боклуците са ясни, само да се ядосваме, отиваме на такова от 1500+
                                - гуми за колата летни, 15" ван. По 100-120лв боклуците като Дебика, Дайтони и файърстони НЕ, Нокиан висока серия, нещо Пирели супер-мупер контакт, 1000+
                                ........................................
                                общо: над 4000лв, за да не се ядосвам.
                                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X