Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Посъветвайте ме, за походна лопатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Посъветвайте ме, за походна лопатка

    Здравейте,
    Реших да се снабдя с малка лопатка. Рових доста но тъка и не намерих нещо свястно. В момента по магазините се продават лопатки като тази на снимката
    http://www.armysurplusworld.com/cust...tos/shovel.JPG
    които се сгъват стават мънички и на пръв поглед са идеални обаче като се вгледа човек вижда че гайката с която се позиционира лопатката и е един от най важните елементи е пластмасова. Ако ще чистиш сняг сигурно няма да е проблем но ако ще копаеш дупка в суха пръст според мене ще се счупи веднага.
    В друг един български електронен магазин си харесах една лопатка от немската армия със дървена дръжка механизма за позициониране на лопатата не беше с такава гайка имаше си отзад и острие да се ползва като кирка но нали сам си касметлия имали само 1 и то счупена.
    Гледах лопатки на фрискас и глок. честно казано и там преобладава доста пустата пластмаса вярно леки са и по надеждни но пак не са кой знае какво а струват по 100лв и нагоре.
    Някой от вас има ли опит с лопатките и какво ще ми препоръча?
    Става дума да може да се носи пеша а не в кола.
    Къде мога да намеря нещо свястно че аман от китайски ментета?

  • #2
    От: Посаветвайте ме за походна лопатка

    Първоначално публикуван от furry Преглед на мнение
    Здравейте,
    Реших да се снабдя с малка лопатка. Рових доста но тъка и не намерих нещо свястно. В момента по магазините се продават лопатки като тази на снимката
    http://www.armysurplusworld.com/cust...tos/shovel.JPG
    които се сгъват стават мънички и на пръв поглед са идеални обаче като се вгледа човек вижда че гайката с която се позиционира лопатката и е един от най важните елементи е пластмасова. Ако ще чистиш сняг сигурно няма да е проблем но ако ще копаеш дупка в суха пръст според мене ще се счупи веднага.
    В друг един български електронен магазин си харесах една лопатка от немската армия със дървена дръжка механизма за позициониране на лопатата не беше с такава гайка имаше си отзад и острие да се ползва като кирка но нали сам си касметлия имали само 1 и то счупена.
    Гледах лопатки на фрискас и глок. честно казано и там преобладава доста пустата пластмаса вярно леки са и по надеждни но пак не са кой знае какво а струват по 100лв и нагоре.
    Някой от вас има ли опит с лопатките и какво ще ми препоръча?
    Става дума да може да се носи пеша а не в кола.
    Къде мога да намеря нещо свястно че аман от китайски ментета?
    Аз съм с обикновенна сапьорска лопатка и до момента никакви ядове с нея.Вярно не се сгъва и няма фаца, но е "желязна" в боя
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

    Коментар


    • #3
      От: Посаветвайте ме за походна лопатка

      и от къде може да се сдобие човек с такава?

      Коментар


      • #4
        От: Посаветвайте ме за походна лопатка

        Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
        Аз съм с обикновенна сапьорска лопатка и до момента никакви ядове с нея.Вярно не се сгъва и няма фаца, но е "желязна" в боя
        +1

        Първоначално публикуван от furry Преглед на мнение
        и от къде може да се сдобие човек с такава?
        Най-добрите ги подаряват приятели-военни (Препоръчвам).
        По битаците също се намират. за по/до 5 лв.
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #5
          От: Посаветвайте ме за походна лопатка

          И аз съм с военна и е "железна"


          и от къде може да се сдобие човек с такава?
          Ако си от Варна и ти дам адрес в София ще дойдеш ли?

          Коментар


          • #6
            От: Посаветвайте ме за походна лопатка

            Първоначално публикуван от krumal Преглед на мнение
            И аз съм с военна и е "железна"




            Ако си от Варна и ти дам адрес в София ще дойдеш ли?
            На пазара всяка неделя на Долни Богров има чудеса от лопатки кирки канчета и какво ти душа сака от военните
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #7
              От: Посаветвайте ме за походна лопатка

              Абе в София имате ама у Русе-то няма нищо. На пазара само боклуци.

              Коментар


              • #8
                От: Посъветвайте ме, за походна лопатка

                Начи с'я В събота или неделя отиваш на битака срещу търговията и отиваш на другия му край който е нататък към топливото. Обикновено там се позиционира един чичка дето продава разни такива работи (лопатки, каски, кирки, канчета и пр.)... Та ако там няма незнам къде може да се намери.

                Коментар


                • #9
                  От: Посъветвайте ме, за походна лопатка

                  Това ще се провери идната събота....
                  Благодаря

                  Коментар


                  • #10
                    От: Посъветвайте ме, за походна лопатка

                    Първоначално публикуван от furry Преглед на мнение
                    Това ще се провери идната събота....
                    Благодаря
                    А сега сещам и за пазара там където се събират вехтошарите пада се срещу автомивката. Попитай и там понякога изпод тоновете боклуци се намират разни много ценни работи за почти никакви пари...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Посъветвайте ме, за походна лопатка

                      Какво ще кажеш за тази, военна е. Това са конфигурациите, в които може да работи. Обърни внимание на шарнира и заключващия възел. Ламарината е 4мм, а оста (с квадратен профил) е 1,5х1,5см. Дръжката в оригинал беше букова, аз си направих нова от габър. На калъфа има гайки за колан. Тежичка е - около килограм - но то е защото има мат`рял.


                      П. П. Снимките не са много "свят" - от телефон са.
                      Прикачени файлове
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Посъветвайте ме, за походна лопатка

                        Ако ти трябва яка лопата за работа на терена и под джипа, а не мотичка за копане на картофи, репоръчвам ти класическия кашишкия шанцов инструмент. На моята съм наострил ръбовете и стана като брадва за сечене. Много са яки.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Посъветвайте ме, за походна лопатка

                          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                          Ако ти трябва яка лопата за работа на терена и под джипа, а не мотичка за копане на картофи, репоръчвам ти класическия кашишкия шанцов инструмент. На моята съм наострил ръбовете и стана като брадва за сечене. Много са яки.
                          Поддържам колегата.Имам такава,както и една от сгъваемите.На сгъваемата не гледам сериозно, но си я нося и нея.Все още може да се намери войнишка лопатка,а дори и малка кирка по битаците и панаирите.Много са полезни по всяко време.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Посъветвайте ме, за походна лопатка

                            Тази от поста 11 е невероятна. Наострил съм я от двете страни и съм сякъл паднало дърво. Естественно, че не е като брадва, но е неубиваема. Имам още една за резерва. Че стават грешки. А механизма е гениален. Колкото и да е кален-бачка. Тия боклуци с гайките не стават. Овен че е неудобно и бавно да се занимавш с гайката, като си с кални ръце не можеш и да я стегнеш. Или пък после не можеш да я развиеш. Като влезе кал в резбата, работата съвсем се усира.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Посъветвайте ме, за походна лопатка

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Какво ще кажеш за тази, военна е. Това са конфигурациите, в които може да работи. Обърни внимание на шарнира и заключващия възел. Ламарината е 4мм, а оста (с квадратен профил) е 1,5х1,5см. Дръжката в оригинал беше букова, аз си направих нова от габър. На калъфа има гайки за колан. Тежичка е - около килограм - но то е защото има мат`рял.


                              П. П. Снимките не са много "свят" - от телефон са.
                              Ами ще кажа че аз таман тъкава искъх да си купя и бяха свършили. Предлагаш я за продан ли или??

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X