Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за трекинк обувки LYTOS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за трекинк обувки LYTOS

    Здравейте,има някой който е ползвал от въпросната марка ,за да сподели впечатления!
    Чета планинарските форуми и там общо взето има положително /да не кажа много добро/мнение за тези обувки.
    Материала им е кожа-кордура,мембрана хидортекс,подметка вибрам и най-вече приятен ценови диапазон.Въпросния модел който гледам е около 130.00лв.
    До колкото разбирам това е италианска фирма,но се шият в Румъния/както и доста други марки от този тип обувки/
    Ще бъда благодарен за отзиви!!!
    Прикачени файлове
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    До: Мнение за трекинк обувки LYTOS

    Преди година и нещо-две години имах летни обувки Lytos. Без съмнение това бяха най-смрадливите обувки купувани и носени някога от мен. По принцип си имам ароматни (хихи) крака и обувки, но Lytos-ките буквално изнесоха миризмата на едно изцяло ново ниво нагоре в лошия смисъл. Разпаднаха се за около година носене, което за мен е средно постижение - много са малко обувките изкарващи повече от две години на краката ми.

    В момента гаджето ми има Lytos-ки и е относително доволна от тях. Не са много скъпи, но и за парите си не предлагат нищо особено. Топлят задоволително, пускат си вода при ходене в сняг (навлажняват се краката), накисват се и стават тежки, мембраната им е... само на хартия. Разхождали сме ги зимно време по билото на Стара Планина, в Рила (пак зимата) до Страшното езеро и Урдини езера, лятото из Пирин и се държат добре, още няма признаци за износване с изключение на нормалното изтъркване на подплатата вътре.

    Лично моят извод е - за жени стават (техните крака не миришат или поне не така шокиращо), за мъже трябва нещо по-свестно. Ако ще ги ползваш инцидентно си заслужава, ако не - по-добре се огледай за друга марка или малко повечко пари. За около 170-190 има Trezetta които са няколко идеи по-свестни...
    Последно редактирано от swartalf; 20-05-10, 13:53.
    What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за трекинк обувки LYTOS

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      ...Ще бъда благодарен за отзиви!!!
      За съжаление отзив относно качеството немога да дам, но в селкия магазин са 49.90 CHF. На пръв поглед струват точно толкова (подметката не е Vibram) и в никакъв случай не бих платил за тях 130 лв.

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за трекинк обувки LYTOS

        Много интересно колко лева са 50 Швайцарски Франка ?! Около 70лв. До 130 се донажда явно от курса на леята.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за трекинк обувки LYTOS

          Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
          За съжаление отзив относно качеството немога да дам, но в селкия магазин са 49.90 CHF. На пръв поглед струват точно толкова (подметката не е Vibram) и в никакъв случай не бих платил за тях 130 лв.
          Купих си модел на въпросната марка.Обувките не изглеждат хич лоши.Пробвах ги вече и мога да кажа за сега само добри отзиви за тях.Единствения проблем за сега е в това че отзад ми претриват малко ахилесовите сухожилия,но това се случва само ако катеря нагоре....По равно и по надолнище нямам проблем.Смятам че е въпрос на разстъпкване....
          Подметката на моя модел си е Вибрам.....дори на първия тест бяхме на Перперикон и моя синковец се покатери на една скала....Изхода щеше да е фатален за него по надолнището.Успях да го сваля много друдно катерейки се по гладката скала,а точно в момента когато вече успях да го подхвана и се извърнах да го спусна надолу осъзнах че стоя само и единствено на сцеплението на новите обувки.Не ми се мисли какво можеше да ни се случи ако си бях останал с маратонките с които шофирах....
          Колега maistor ,явно има модели и модели .....щото тя подметката прави половината обувка....особено ако се касае за туристическа !!!
          Ето и снимка как изглеждат обувките.
          Прикачени файлове
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за трекинк обувки LYTOS

            Аз съм с такива втори сезон. Забележки нямам. Бяха към 90лв.

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за трекинк обувки LYTOS

              Здравейте,да доложа и за първите сериозни натоварвания на обувките Литос които си закупих наскоро.
              Преди няколко дни се завърнахме от осем дневна експедиция из България.За това пътуване мога да кажа че доста дъжд ни валя и доста кал видяхме.Обувките се представиха изненадващо добре.Да не говорим че грам вода не пуснаха ,дори и когато се налагаше да газя във язовирите с тях,но за цяла седмица почти непрекъснато носене/е разбира се с полиамидни специални дишащи чорапи,а не с памучни/,краката ми нямаха и помен от вмирисване,а имайте предвид че режима на носене през деня беше от като се стане сутрин -докато се легне вечер....бетер казарма
              Единственото нещо което мога да кажа в минус е че на мокри камъни нямат добро сцепление,но най-интересното е, че и марковите обувки са със същите "Вибрам"подметки.....Та ми е интересно те как се държат на такъв терен....Е вероятно може би за по-скъпите обувки се използва друго качество на подметките или знам ли.....
              Въпроса е че човек знаейки за този проблем/ако може да се нарече промблем де/,и е по-внимателен проблеми няма!
              Смятам че за тия пари са направо добра сделка и въпреки че са в ниския ценови клас за полупрофесионално ползване са си направо перфектни.Да не говорим че никой не може да ме убеди, че живота на едни обувки "маркови" от примерно 270-280лв. ще изкарат и ще са също толкова годни колкото прмерно два чифта от тия, за същия период от време!
              Ето и две - три снимчици да добиете бегла представа за тестовете им една седмица!
              Поздрави!
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от lubashki777; 14-07-10, 08:26.
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за трекинк обувки LYTOS

                Мисля , че тук ще намериш доста по-добри обувки http://www.hi-tec.com/bg . В Пловдив в новият Мол Галерия- до Метро , имат официален представител ,на 2 етаж
                [URL]http://www.youtube.com/watch?v=l-6KeGaZuE4&feature=related[/URL]

                Не прави това на другите , което другите неискаш да правят на теб.
                Конфуций

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за трекинк обувки LYTOS

                  е и аз си взех подобни отсъщата марка ...
                  .за сега съм доволен , но аз ги ползвам за лов така, че не съм много актуален

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за трекинк обувки LYTOS

                    Миналата седмица изнамерих темата през Гугъл, а гледам, че сега е изровена, та да я ползвам:
                    Задачата е обувки с мембрана (есенно-зимни за града) за един младеж No;40, растящ като гъба, който ще ги носи 2-3 месеца и после със сигурност ще му умалеят, и до там. По тази причина загледах Литос както и едни Регата:

                    http://www.alpibg.com/products.php?1803
                    http://www.sls.bg/product_regatta_RWF232_apocalypse
                    Моля, ако някой има мнение или някаква препоръка в този ценови диапазон да сподели.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за трекинк обувки LYTOS

                      Привет! Нямам впечатления от коментираната марка, но имах outdoor маратонки на Patrol, шити в Румъния. Трагедия, въпреки цената си, разпаднаха се за един сезон. Та по този повод, не препоръчвам неща, произведени в северната ни съседка, а Lytos са от там!
                      "Make love, not war!"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение за трекинк обувки LYTOS

                        Аз пък ползвам DOLOMITE правени в Румъния и за 3 години не с атрепнали. Подметката е вибрам, матеряла на обувката е набук, мембраната горетекс . Ползват се цяла зима и лятото по язовири и по Пирин. Почт същите са като на колегата Лубашки.

                        Поздрави и създраве да си ги носиш.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение за трекинк обувки LYTOS

                          Моите впечатления от тази марка са много добри.
                          Бяха около 150лв в магазин алпи през 2009г.
                          Тогава ги купувах за качването на вр.Ерджиас и дори сега ги ползвам все още.
                          Буквално им скъсвам трътката от експлоатация аз аз вървя по много.
                          Като здравина няма никакви забележки, моите са от набук.
                          Естествено вече далеч не са непропускливи, тъпана мембрана отдавна е в джаза...
                          Освен това на прехваленият вибрам мокрите скали изобщо не са му силната страна но това са общи неща.
                          От обувката като цяло съм много доволен - много здрав чепик на разумна цена!

                          П.С: Нямам снимка само на обувките но става въпрос за тези, в което съм на тази снимка
                          Враг усраине

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X