Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обувки Raichle

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обувки Raichle

    Може ли накой да сподели впечатления от марката като цяло. Понеже нямам познати с такива, а съм си харесал един техен модел:

    http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=529

    Най-вече се интересувам от здравина, че на мойте крака трудно остава нещо здраво
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

  • #2
    До: Обувки Райхле

    На марката имам доверие. Ползвал съм на тази марка комбинирани обувки. Иначе за конкретния модел - изглежда добре, но бих взел варианта без гор-текс, понеже мембраната действа само известно време, а после почва да спарва и да създава неприятна миризма.
    БИО пчелен мед и пчелни продукти
    0888 66 59 73

    Коментар


    • #3
      До: Обувки Райхле

      Имам обувки от тази марка, доволен съм. Напоследък си купувам от тях доста и досега не съм имам проблеми с качеството. Препоръчвам обаче веднага след покупката преди да се носят да се обработят със специалните разтвори срещу вода... Напоследък повечето производители си спестяват тази операция... и обувките идват без обработка
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        До: Обувки Райхле

        Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
        На марката имам доверие. Ползвал съм на тази марка комбинирани обувки. Иначе за конкретния модел - изглежда добре, но бих взел варианта без гор-текс, понеже мембраната действа само известно време, а после почва да спарва и да създава неприятна миризма.
        Гортекса е много хубава екстра. Мембраната обаче иска подръжка. Освен продаваните препарати за почистване, доста ефикасен метод е и да се напълни обувката с вода(за предпочитане по-чиста, например минерална, че в тази в чешмите не винаги е ясно какво има) и да се остави една нощ така. Малко е като с колата... и най-здравата машина да си вземеш, пробвай да караш 50 000 километра без да смениш маслото и...
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #5
          До: Обувки Райхле

          offtopic:

          Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
          Освен продаваните препарати за почистване, доста ефикасен метод е и да се напълни обувката с вода(за предпочитане по-чиста, например минерална, че в тази в чешмите не винаги е ясно какво има) и да се остави една нощ така. Малко е като с колата... и най-здравата машина да си вземеш, пробвай да караш 50 000 километра без да смениш маслото и...
          1. Това само при нова обувка ли се прилага?
          2. И след това какво?

          Коментар


          • #6
            До: Обувки Райхле

            Не Яро, това е начин за миене и поддръжка на мембраната... Новите обувки е достатъчно да се обработят добре с подходящ препарат...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              До: Обувки Райхле

              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              offtopic:



              1. Това само при нова обувка ли се прилага?
              2. И след това какво?
              Не, при нова не се прилага. Прави се чак когато мембраната започне да се задръства - пропуска вода или ти спарва краката.

              Ами, после, ако е останала вода се излива и се чака да изсъхне, ако не е останала вода само се чака да изсхъне . Има и разни препарати за подръжка на гортекс, с които е хубаво да се обработи допълнително след такова измиване за подобряване на водонепропускливоста и по-дълго издържане без да се задръсти. Те могат и на нова да се направят, че не се знае как идва от завода. Това с водата просто отпушва мембраната, защото тя постепенно се запушва от прахоляк, засъхнала кал и т.н.

              П.П.: Писали сме едновременно с Венци.
              П.П.П.: Покупката на туристическа обувка без някаква мембрана(има и други прилични освен гортекс) е доста неоправдана идея.
              Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 17-09-08, 14:08.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #8
                До: Обувки Raichle

                Ясно, благодаря за информацията!

                Коментар


                • #9
                  До: Обувки Raichle

                  Венци, дай линк към препаратите за обработка, моля те.
                  И какво точно се прави след като ги купиш?
                  ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                  СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                  Коментар


                  • #10
                    До: Обувки Raichle

                    В зависимост от препарата се маже, пръска и т.н. Линк нямам, отиваш в някой магазин за туристическа екипировка и избираш... Само много се внимава ако обувките са с мембрана на препарата задължително да пише че е подходящ... Има и препарати за миене и прочие...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      До: Обувки Raichle

                      Опа... И за да не съм съвсем офтопик по темата да кажа, че за конкретния модел нямам наблюдения, но като цяло тази фирма произвежда доста качествени обувки. Личното ми мнение за конкретната подметка обаче е, че е доста здрава, но въпреки че е от моделите за трекинг на Вибрам и има повечко сцепление, пак се пързаля по мокри камъни повече отколкото трябва. Иначе за лед и сняг е добре.
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Обувки Raichle

                        Аз все пак ще си взема с Гор-Текс, въпреки че за универсална употреба не е много оправдано. Трябва добра подръжка и да не ги оставяш замърсени, понеже това скъсява живота на мембраната (нещо като вода в дифа). А относно препарати ето тук има избор и всичко си пише:
                        http://stenata.com/index.php?lang=1&...start=0&max=20
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #13
                          До: Обувки Raichle

                          Тоя модел http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=477 вече го изпробвахме - Мартински обиколи няколко пъти Централен балкан с него и за сега няма проблеми.
                          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X