Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Яке за Планина/ски/студено време в града

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Яке за Планина/ски/студено време в града

    Понеже продължавам в с пълна сила да се оборудвам за зимата, изникна следния проблем - читаво мъжко яке за снежни спортове и ежедневно носене из града в по-студено време.
    На кратко - колебая се между ТОВА , което върви с ПАНТАЛОН, или пък ТОВА и евентуално това ТРЕТОТО.

    Работата е там, че първия вариант не е ясно дали изобщо е зимно. Продавача успя да ми каже, че има Coldheat изолация и е 3000 на 3000, но нищо повече. Май нямаше Powder Skirt, което ме навежда на мисълта, че е по-скоро есенно. Изглежда дебело, но знам ли. Другите две са ясни, въпроса е коя марка е по-читава. И двете ги има у нас, така че ми е относително лесно да измеря и да преценя. Много ми харесва първия вариант, защото е с панталон в комплект, но ме притеснява дали е подходящо за целта. Някой с по-набито око да каже...
    Александър

  • #2
    От: Яке за Планина/ски/студено време в града

    Може ли ............. и душата в рая? Според мен якетата за зимни спортове са несъвместими с ежедневното носене в по-студено време. Евентуално в по-топло може да се намери компромис.

    Коментар


    • #3
      От: Яке за Планина/ски/студено време в града

      Какъв ти е бюджета? А и Арта ти го каза най-общо. Якетата за туризъм и ски ( с изключение на експедиционните) не топлят. Те са втори, трети и четвърти (ако си много зиморничав) слой. Иначе докато се движиш ще се свариш с тях.
      Последно редактирано от didogen; 07-12-12, 22:47.
      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

      Коментар


      • #4
        От: Яке за Планина/ски/студено време в града

        До 100 лв. Затова зяпам И-бей. Това за якето само.
        Александър

        Коментар


        • #5
          От: Яке за Планина/ски/студено време в града

          Разгледай дрехите във VIP-a (Мусагеница). Има качествени дрехи (Gamo, Chevalier, Deerhunter), а по-старите модели са на добри цени.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            От: Яке за Планина/ски/студено време в града

            Бягаш в магазинчето срещу входа на Св.Георги и почваш да пробваш. Ако продавачката е в настроение, може да те пусне да врътнеш една обиколка около църквата на бегом, за да усетиш дали се сваряваш с харесаното яке. Горе са ти го казали - в този случай е трудно 2 в 1. Гледай да има ципове на подмишниците.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #7
              От: Яке за Планина/ски/студено време в града

              Виж в някой от магазините "Стената" има прилични намаления и че си вземеш истински шел (гортекс).
              Миналата година взех Патагонията, с която съм облечен на аватара си за приблизително твоя бюджет.
              Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
              Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

              0885372997 - Дани

              Коментар


              • #8
                От: Яке за Планина/ски/студено време в града

                Имаше яки намаления в Стената в новия магазин в Младост ... ако не са ошушкали сичко вече де .. Патагонията е вариант много добър....
                Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                A POS
                0885600200
                За момента пасажер

                Коментар


                • #9
                  От: Яке за Планина/ски/студено време в града

                  Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                  Бягаш в магазинчето срещу входа на Св.Георги и почваш да пробваш. Ако продавачката е в настроение, може да те пусне да врътнеш една обиколка около църквата на бегом, за да усетиш дали се сваряваш с харесаното яке. Горе са ти го казали - в този случай е трудно 2 в 1. Гледай да има ципове на подмишниците.
                  Това св. георги не е ли ротондата?
                  Александър

                  Коментар


                  • #10
                    От: Яке за Планина/ски/студено време в града

                    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                    Това св. георги не е ли ротондата?
                    И ротондата е Св. Георги, наистина . Ама става дума за другата - на П.Евтимий, при петте кьошета. Като застанеш с гръб към входа на църквата, магазинчето се пада точно срещу теб, на "Цар Самуил" №3.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Яке за Планина/ски/студено време в града

                      Колеги, благодаря за съветите. Днес си купих полар от магазина срещу църквата. Яке си взех от пазара пред стадиона за 80 лв. на Killtec - level 3 outdoor, чисто ново , т.е. 3000/3000, като не е точно за ски но според мен става за начинаещи като мен. И най-важното - топли без да запарва, поне от първите ми впечатления. Като цяло, мисля че се изпълни и бюджета, даже остана и за едни ръкавици. Ако имам време после ще снимам екипировката. Остана панталон, но за него тема няма да пускам засега.
                      Александър

                      Коментар


                      • #12
                        От: Яке за Планина/ски/студено време в града

                        Взех си и панталон Gore Tex на North Face втора ръка, но е супер. Сега да питам - Nike Fit Storm 5 - пише че е 5000 милиметра воден стълб, но дишане не пише. Има ли някой идея тази мембрана става ли за нещо или да бягам на далеч.
                        Александър

                        Коментар


                        • #13
                          От: Яке за Планина/ски/студено време в града

                          Ако търсиш специално мембрана, търси поне 20к/10к. Тия по 5к....са ветър работа. Наистина.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Яке за Планина/ски/студено време в града

                            Колега,а бе ти да не си се родил преди 1-2 месеца.Какви са тия теми дето ги пускаш през час-обувки,чорапи,килоти,обувки ся пък якета.На училище не си ли ходил,сирак ли си че баща ти да не ти е казал с кво да се обличаш.Оня ден някаква тема вериги за обувки ....Кого времето е за вериги за обувки,човек си седи у къщата,пие си виното и си тапани булката.Нямаш ли чувството че нещо си се фиксирал и трябва да търсиш професионална помощ.И между другото очаквам да ми благодариш за чорапите от мерино за които те отворих в една тема и ти пусна нова като почна да говориш в първо лице ед.число.
                            П.П.Малко или много почна да досаждаш с тия теми.
                            П.П.П.Ти ще бягаш ли или ще се обличаш?
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Яке за Планина/ски/студено време в града

                              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                              Колега,а бе ти да не си се родил преди 1-2 месеца.Какви са тия теми дето ги пускаш през час-обувки,чорапи,килоти,обувки ся пък якета.На училище не си ли ходил,сирак ли си че баща ти да не ти е казал с кво да се обличаш.Оня ден някаква тема вериги за обувки ....Кого времето е за вериги за обувки,човек си седи у къщата,пие си виното и си тапани булката.Нямаш ли чувството че нещо си се фиксирал и трябва да търсиш професионална помощ.И между другото очаквам да ми благодариш за чорапите от мерино за които те отворих в една тема и ти пусна нова като почна да говориш в първо лице ед.число.
                              П.П.Малко или много почна да досаждаш с тия теми.
                              П.П.П.Ти ще бягаш ли или ще се обличаш?
                              Не се нерви! Момъка май още кара Нива.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X