Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водоустойчиви Чорапи Sealskinz - някой пробвал ли ги е и заслужават ли си ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Водоустойчиви Чорапи Sealskinz - някой пробвал ли ги е и заслужават ли си ?

    http://www.sealskinz.com/

    Някой пробвал ли е това чудо и наистина ли е водоустойчиво. В момента се чудя дали да не си взема такива за зимата, защото ми е трудно да си намеря маратонки с Gore Tex, а и ми се струва, че ако вършат работа ще са доста полезна екипировка. Само цената малко ме спира да ги пробвам, но може и да се жертвам. Все пак ако някой знае нещо, да казва.
    Александър

  • #2
    От: Водоустойчиви Чорапи Sealskinz - някой пробвал ли ги е и заслужават ли си ?

    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
    http://www.sealskinz.com/

    Някой пробвал ли е това чудо и наистина ли е водоустойчиво.
    НЕ
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Водоустойчиви Чорапи Sealskinz - някой пробвал ли ги е и заслужават ли си ?

      Току що ги купих , ще пиша скоро ...

      Коментар


      • #4
        От: Водоустойчиви Чорапи Sealskinz - някой пробвал ли ги е и заслужават ли си ?

        Вода не пропускат ,но я произвеждат,като потене и да слагаш подсушаващи талкове стават на каша и все едно нищо !За дълги преходи не стават, за пусия на лов -да, има неопренови ,за не дълго ходене са добри!Ръкавиците от тези материали ,обаче си струват,даже и по-евтините!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: Водоустойчиви Чорапи Sealskinz - някой пробвал ли ги е и заслужават ли си ?

          И вода пропускат,вьтре е подобие на найлон,а като ги напьлниш с вода и цвьрчи от тях.

          40 кинта чорапа как ли пьк не.Все още чорап който да не пуска вода не сьм намерил,такива които са удобни,пазят крака и топлят има,но да ти дьржи сухо по цвички няма и няма.
          И неопрена не е работа освен ако не смяташ да ги ползваш за около час да речем.От вьлната по-добро няма
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Водоустойчиви Чорапи Sealskinz - някой пробвал ли ги е и заслужават ли си ?

            Или добре замотаната стара и прословута партенка,по некой път си мотам при повече ходене,ама отдавна не съм правил сериозно ходене!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #7
              От: Водоустойчиви Чорапи Sealskinz - някой пробвал ли ги е и заслужават ли си ?

              Памучна ли?Щото и това е НЕ.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Водоустойчиви Чорапи Sealskinz - някой пробвал ли ги е и заслужават ли си ?

                Не е водоустойчива ,ама си топли и мокра докато си в движение и бързо съхне до огъня,докато се понапечеш и е суха!Най- добрият вариант си остава стабилният водоустойчив чепик!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #9
                  От: Водоустойчиви Чорапи Sealskinz - някой пробвал ли ги е и заслужават ли си ?

                  Нито бьрзо сьхне,нито топли мокра в сравнение с други материи,но това е друга тема.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: Водоустойчиви Чорапи Sealskinz - някой пробвал ли ги е и заслужават ли си ?

                    Има чорапки от мерино вълна,които са за тази работа.Вървят по 20-30 лева и са върха.Но това трябва да е съчетано е едни ботуши от телешки бокс с подплата овча вълна.Подметката също е важна-дебела и лека.(всичко това важи за екстремални ситуациии от поне -20 по целзий)
                    Към автора на темата -носи такива чорапки(мерино) и виж за какво иде реч.Тая събота бях два пъти гонач,изкипя ми антифриза,два пъти се събличах и бърсах., но в краката всичко е о.к.
                    И домашно оплетените вършат работа,но са груби и късливи....плюс това структурата на вълната е груба и не върши същата работа.
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Водоустойчиви Чорапи Sealskinz - някой пробвал ли ги е и заслужават ли си ?

                      Благодаря за мненията. Аз също четох някои негативни отзиви. На мен ми трябват за бягане и за носене в града, за дълги преходи не ми трябват. Мислех да взема нормални летни маратонки и такива чорапи и да си карам зимата с тях, вместо да търся с Gore Tex, но май няма смисъл. Аз също четох, че много хора ползват чорапи с мерино и твърдят, че дори и мокри продължават да държат топло. Откъде да си купя такива в БГ някой знае ли.

                      П.П. Все пак чакам колегата, който си е купил да даде малко информация и отзиви.
                      Александър

                      Коментар


                      • #12
                        От: Водоустойчиви Чорапи Sealskinz - някой пробвал ли ги е и заслужават ли си ?

                        Зависи от какъв плат си ги направиш и как ще си ги омоташ!В крайна сметка основното е сериозната обувка !
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Водоустойчиви Чорапи Sealskinz - някой пробвал ли ги е и заслужават ли си ?

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          Благодаря за мненията. Аз също четох някои негативни отзиви. На мен ми трябват за бягане и за носене в града, за дълги преходи не ми трябват. Мислех да взема нормални летни маратонки и такива чорапи и да си карам зимата с тях, вместо да търся с Gore Tex, но май няма смисъл. Аз също четох, че много хора ползват чорапи с мерино и твърдят, че дори и мокри продължават да държат топло. Откъде да си купя такива в БГ някой знае ли.

                          П.П. Все пак чакам колегата, който си е купил да даде малко информация и отзиви.
                          Колега ,напиши в търсачката -термо бельо от мерино вълна и ще ти изкочат една камара сайтове и си поръчваш по е-бей.Аз имам два чифта-едните са маркирани за ляв и десен и са малко за по-топло,а другите са яко термо и бяха маркирани като арктик,т.е. до над -20.Това не им пречи да излизат винаги сухи от обувката,не образуват никаква миризма,някои от тях са със сребърни нишки(антибактериално и противогъбично действие),има втъкани и нишки от еластан и си стоят винаги стегнати.Единственото неудобство е че жената ги милва в мивката на ръка,щото не и давам да ги мята в пералнята.Между впрочем те нямат много нужда и от пране....след цял ден лов няма и помен от миризма.Това зависи и от обувката.Ако носиш някоя лайняна мембранена скъпа простотия и ушите ти ще замиришат.Иначе според мен идеалната обувка има три задължителни компонента-отвън кожа,хастар кожа и стелка кожа.
                          П.П.Все пак ако настояваш ,ще потърся в нета и ще ти пратя линкове на е-магазини.Моите последните дойдоха от Плевен.
                          П.П.П.Впрочем същите правила важат и за обличане на тялото-вълна на голо(без памук) и отгоре кожа(добре обработена с някаква маз-пача,мед.вазелин )-диша,не пуска вятър и влага.
                          Последно редактирано от mihov_1969; 22-11-12, 06:38.
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #14
                            За кожените обувки е ясно. Мариното ми е известно. Проблема е, че аз търся търся решение за спортни обувки от плат. Идеята е като изляза в по мокро време да не се мокрят краката. Имало и някакви хидрофобни спрейове, които се пръскат върху текстилна материя, не кожа, но за това в друга тема.
                            Александър

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X