Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стелки от Sorbotane

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стелки от Sorbotane

    Някой чувал ли е за тях, ползвал ли е и т.н. В момента съм с някакви уж ми ги правиха с плантограф, но не са никак удобни (адски са твърди).
    http://www.sorbothane.co.uk/index.ht...Title=Homepage

    Трябват ми за спорт - бягане, ходене в планината и т.н. Купих си подходящи за целта маратонки с гортекс и неопренов чорап, които комплектовани с едни гети ще бъдат оптималното решение за целта.

    Кой какви стелки използва за сериозна активност и какво е най-правилното решение на проблема.
    Александър

  • #2
    От: Стелки от Sorbotane

    Трябва да внимаваш със стелките ..по принцип. От моя опит мога да кажа следното:
    Използвам стелки за по добра изолация и в някой тип обувки които го изискват/имам висок свод/. С възрастта и след травма на коляното /артроскопия на минискуса/ започнах да нося специални стелки които ми "разтоварват" колената. Обаче от тогава се появи много неприятна болка отдолу по цялото стъпало. Някакъв нерв не е съгласен с моите стелки. Махнах ги и си ходих с болката в стъпалото поне 3 месеца...Най много боли сутрин при ставане Проблема е , че не можеш да кажеш на какво ще въздейства повече преди да походиш с нея
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: Стелки от Sorbotane

      Дам. Прав си напълно. На мен също ми е висок надлъжния свод и от това ми е пропаднал предния напречен свод, но той май може да се възстанови с упражнения. Направиха ми едни стелки както казах по-горе, но в имам чувстовото, че ходя по камъни. Иначе колената ми са по-добре, ама имам чувството, че са ме наказали да ходя на боб. Уж трябвало да се свикне с тях 10 дни. Аз все пак ще изчакам и други мнения и ще изчакам тези 10 дни - ако не свикна ще се разправям за връщане.
      Александър

      Коментар


      • #4
        От: Стелки от Sorbotane

        Аз ползвам заводските стелки, но си купих едни дето не нося постоянно. Даже вчера се сетих за тях. Много са удобни, просто нямам навика да сменям стоковата стелка. От долу са с бобчета(както имаше на времето джапанки с такива), отгоре са с изолация. Изолацията е вентилирана с дупки. Заводско ароматизирани и след 5 години, макар и носени не повече от 50 пъти, пак си миришат приятно. За марката на лични, ако искаш де!
        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

        Коментар


        • #5
          От: Стелки от Sorbotane

          Колега, чакам марката на лични. Аз утре ще ходя да си искам парите от плантограф - за мен са пълен боклук. Направени са от ужасно твърд пенест материал и практически все едно стъпваш върху камъни. А ме излъгаха, че са подходящи са спорт. Сега смятам да си ползвам заводските стелки, които асикс са заложили в маратонките си - изключително са меки и удобни и не мисля, че е нужно чак толкова да подържат сводовете. За другите си обувки мисля да пробвам или с тези на колегата от горния пост или със сорботановите, които също не случайно са направени със съвсем лека поддръжка на сводовете и е обърнато внимание на абсорбирането на удара.
          Александър

          Коментар


          • #6
            От: Стелки от Sorbotane

            И тук да кажа, не можах да пусна снимките на лично. Та ето ги. Първата снимка е поглед от горе. А втората от долу, обърни внимание на бобчетата, мисля че много добре са разположени.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB260790.jpg
Прегледи:1
Размер:204.9 КБ
ID:5429082
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB260791.jpg
Прегледи:1
Размер:141.2 КБ
ID:5429083
            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

            Коментар


            • #7
              От: Стелки от Sorbotane

              Имал съм тенис обувки със стелки от въпросната материя - бяха HEAD.
              Беше разположена на т.нар. "стресови" места - стъпало и пета, а не на цялото ходило.
              Гледам, че в линка пише "ново поколение", от което нямам впечатления.
              Иначе бях доволен и понеже имам тесен крак ги използвах и в още едни тенис обувки/като допълнителни/.
              Наистина поемат част от вибрациите при тичане, особено осезаемо по твърди повърхности/настилки/.
              Като цяло идеята не е нова и води началото си от системите - AIR на NIKE и Energy Return - Reebok, където, обаче са интегрирани в т.нар. "midsole" , или средна подметка.
              Малко по-късно се появиха и GEL на ASICS.
              Sorbothane в стелките не е така ефективен като горепосочените системи, но е едно добро допълнение към тях, или за обувки, които имат твърди, или тънки подметки.
              Life is too short to drive dull cars!

              Fight global warming !
              ... turn on your A/С !

              Коментар


              • #8
                От: Стелки от Sorbotane

                От доста години ходя със стелки от плантограф. Все ден. Във всяка обувка....
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #9
                  От: Стелки от Sorbotane

                  Странно. Аз не ги харесах изобщо тези на плантограф и сега са в едни кубинки, уж да им свиквам. Ходих да им се карам даже, защото ме излъгаха че стават за спорт. Ами не стават. Залепиха им някаква мека гума отгоре, но сега са 2 сантиметра дебели. Изобщо засега съм крайно недоволен от плантограф. След като им показах, с какви маратноки ги нося измърмориха "ами те тези маратонки не им трябват такива стелки". Тези, които е показал колегата са доста интересни и всъщност по-високия клас маратонки и обувки за планина имат подобни стелки.
                  Александър

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X