Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мазило едно за импрегниране на обувки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мазило едно за импрегниране на обувки

    Много стара рецепта за благ мехлем малко разширена от мен и се получи добра паста за импрегниране на обувки за гората.В моят случай военни тип "кубинки";то аз в дивото друго не ползвам.
    Та на въпроса:
    Разтапя се на водна баня или в микровълновата пчелен восък и му се добавя зехтин, оставя се да изстине и се проверява консистенцията, ако се наложи се загрява пак и така докато ни хареса някъде около 3:1 в поза на зехтина.До тук с мехлема.Ползва се за всичко-за рани,за напукани ръце,сцепени пети,пришки и т.н.Много добри резултати дава срещу бебешко подсичане.
    Към това се прибавя терпентин "на око" до добиване на вид на паста за обувки.Загряваш обувките със сешоар за коса и мажеш,оставяш да попие и пак мажеш,така два-три пъти.
    ВАЖНО:
    Не се лъскат докато не дойде време да се ползват!Предната вечер преди излета се мажат пак с тази или обикновена вакса за обувки и на сутринта се лъскат-както в казармата.
    Същата смес но разредена до консистенция на боза използвам за омекотяване на нови обувки,че то военните обикновено идват като налъми.
    По същият начин съм импрегнирал и дръжки на ножове и брадви.

    П.П. Говоря(пиша) за третиране само на естествени мат'риали!

    Надявам се да съм бил полезен!

    Поздрави!
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

  • #2
    От: Мазило едно за импрегниране на обувки

    Пача маз(стопена на водна баня),леко неутрализирана със сода за хляб и ароматизирана с някое мускалче розово масло ,върши по-добра работа.
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • #3
      От: Мазило едно за импрегниране на обувки

      ...върши по-добра работа.
      Преди следващият коментар,който да рече примерно:"Гъшата мас пък,е още-по добра",искам да уточня-темата не се казва "Най-доброто мазило за обувки"
      Моля четете внимателно!
      Аре със здраве!
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #4
        От: Мазило едно за импрегниране на обувки

        Е, ама пък темата не е и " само моята рецепта за мазило за импрегниране на обувки".
        Гъшата мас ми влезе в употреба едно време в НШЗО и си свърши работата, кубинките са ми здрави и до днес, че не ги върнах при ОШН-нието.
        Сега ползвам една купешка за 3,50. Не знам к'во съдържа , но мирише на крем за ръце, а кожата на обувките става , като бебешко дупе.
        Нямам за продан !

        ПП. С тия кубинки служих година и половина, предишните ги изхвърлих след първите 6 месеца, смениха ги де в новото поделение.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Мазило едно за импрегниране на обувки

          Aз пък като по-проЗД не си импрегнирам обувките с мазила. Ей на няма и 10 сезона, есен-зима, (среден преход на сезон 700 км) мъкна едни HANWAG от напа. Веднъж, началото на сезона, ги позабърша с влажен парцал и като изсъхнат ги напръскам с предписаният (определено по-евтин от комбинацията зехтин, терпентин, восък, сешуар и неопределено дълъг период за експерименти) препарат. И о чудо, не само не пускат влага навътре, но и държат краката проветрени и сухи от пот.

          Коментар


          • #6
            От: Мазило едно за импрегниране на обувки

            [QUOTE=maystor;1973577]Е, ама пък темата не е и " само моята рецепта за мазило за импрегниране на обувки".
            Друга ми беше мисълта,ама карай...
            Забравих за цената.
            50 гр.восък-1,30 лв.
            Зехтин(от най-скъпият)150 мл.-90 цента(1,80лв,го кажи)
            Терпентин-100мл.-30 цента(0,60лв)
            Виж ток не знам колко съм похарчил!'бахти майтапа!
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • #7
              От: Мазило едно за импрегниране на обувки

              Първоначално публикуван от Тодоров009 Преглед на мнение
              Друга ми беше мисълта,ама карай...
              Някъде в Библията беше писано "И който не е грешил да хвърли камък по нея" и хвърляли камъни, ако и да не били праведници.......Не им се впрягай, рецептата е полезна.
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                От: Мазило едно за импрегниране на обувки

                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                Някъде в Библията беше писано "И който не е грешил да хвърли камък по нея" и хвърляли камъни, ако и да не били праведници.......
                Което иде да рече, че всичко що е грешно, не бива да се сочи, но най-вече възхвалява и поощрява?
                Щото разликата между добре импрегнирана кожена обувка и гумен ботуш, малка е
                Естественото свойтво на кожата е да пропуска отвътре навън. Което иде да рече, че спира вода и кал отвън, а пропуска потта отвътре и държи краката сухи, респ. топли.

                Коментар


                • #9
                  От: Мазило едно за импрегниране на обувки

                  Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
                  Което иде да рече, че всичко що е грешно, не бива да се сочи, но най-вече възхвалява и поощрява?
                  Щото разликата между добре импрегнирана кожена обувка и гумен ботуш, малка е
                  Естественото свойтво на кожата е да пропуска отвътре навън. Което иде да рече, че спира вода и кал отвън, а пропуска потта отвътре и държи краката сухи, респ. топли.
                  Т'ва за кубинки, истински от онуй време, не важи, никога не са пропускали навън, само навътре.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мазило едно за импрегниране на обувки

                    Но пък като се сцепи пластмасовата подметка, се оттичат сами - истински хай-тек. С ГОИ съм ги мазал, нищо не помага.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X