Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Багажни системи?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Багажни системи?!?

    Господа интересно ми е колко от вас ползват (и изобщо някой ползва ли) багажни системи.
    В смисъл имам доста материал по темата , но не знам дали ще е интересно.

    Аз лично съм голям фен на подобни неща- не щото са "милитари куул", а защото имат някой преимущества, като:

    1. Позволяват намаляване обема на раницата.
    2. Позволяват правилно разпределяне на масата на багажа.
    3. Позволяват бърз достъп до голяма част от екипировката.

    Като пример в едната ми жилетка (Blackhawk DOAV) събирам багаж колкото за 12- 18 часа работа извън лагера.

    Та ми е интересно някой експериментирал ли е по темата - и ако да с какво и с какъв резултат.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

  • #2
    От: Багажни системи?!?

    Ползвах на скоро докато се местех едни много удачни. Китайски сезалови бегове с размер 700/700/300мм. с дръжки и в джипа се събират над 20бр. пълни с багаж,
    достатъчен за осигуряване на битието на 1/3-та Сомалия. Ако бях ползвал онези системи с вакуум, сигурно щях да се пренеса на ведъж.
    В града иначе преживявам с една чанта с размерите на противогазна достатъчна за около седмица автономност.
    п.п.
    Прощавай, ама не с е сдържах. Сори за офтопика.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • #3
      От: Багажни системи?!?

      Въоръжен туризъм ще практикуваме, а?

      Навремето (да се чете - преди три години) имах мераци да ползвам първата ми багажна система (оръфана SAAV) вместо раница да ходя по планини. Добре, че ме разубедиха, най-малкото няма къде да натъпча якето и да закача шалтето

      Иначе - накръстната е полезна. След три-четири месеца ще ми върши страхотна работа, като се разхождам в парка с лапето - всеки джоб за пълнител събира пълна бутилка млекце с биберон, а големите джобове отзад - пресни памперси. В тая връзка се чудя дали ще си прецакам много drop pouch-a, ако го ползвам за мръсните памперси...
      Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
      Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

      Коментар


      • #4
        От: Багажни системи?!?

        Първоначално публикуван от feersum Преглед на мнение
        Въоръжен туризъм ще практикуваме, а?

        Навремето (да се чете - преди три години) имах мераци да ползвам първата ми багажна система (оръфана SAAV) вместо раница да ходя по планини. Добре, че ме разубедиха, най-малкото няма къде да натъпча якето и да закача шалтето

        Иначе - накръстната е полезна. След три-четири месеца ще ми върши страхотна работа, като се разхождам в парка с лапето - всеки джоб за пълнител събира пълна бутилка млекце с биберон, а големите джобове отзад - пресни памперси. В тая връзка се чудя дали ще си прецакам много drop pouch-a, ако го ползвам за мръсните памперси...
        За ти кажа на мен ми харесва това, че примерно с накръстната - или както аз и казвам "бластбелтна" система и една 25 л. раничка съм готов за доста продължителни разходки. А иначе DOAV -а си събира и допълнителните дрехи, че и манджата.
        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
        No man left's behind !!!!

        Коментар


        • #5
          От: Багажни системи?!?

          Ей туй май също може да мине за багажна система:

          http://www.tacticalcorsets.com/
          Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
          Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

          Коментар


          • #6
            От: Багажни системи?!?

            Не мога да си спомня точно кой сайт беше, но предлагаха доста добри жилетки който имат страшно много джобове и отзад на гърба джоба е уникален просто.
            Почти всяка събота и неделя съм на разходка в гората, понякога оставам да пренощувам там с палатката си. От доста време искам да си закупя жилетка с която да ми е по- лесно да отида на разходка, отколкото да отида със раницата, може ли с нещо да ме посъветвате. Харесал съм си нещо от този сорт.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:жилетка.gif
Прегледи:1
Размер:164.7 КБ
ID:5370447

            Коментар


            • #7
              От: Багажни системи?!?

              Тактическа жилетка + раница
              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X