Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преносима химическа тоалетна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преносима химическа тоалетна

    С две думи, какво трябва да знам?
    Знам, че има колеги с кемпери, каравани, както и къмпинг мераклии.
    Навил съм се да купя една за вилата, защото зимно време е трудно, особено за жените да се обличат като шишарки, за да отидат до нужника на двора.
    И не само за тях.
    Разглеждал съм из нета, но не знам много за ползването им.
    Затова, всякакви съвети биха ми били в полза.
    Благодаря!
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    Тегава история . Поне аз не съм видял такава която да не мирише . По добре мисли вариант да си пристроиш към къщата вътре баня и тоалетна .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • rosen_offroad
      rosen_offroad коментира
      Редактиране на коментар
      Ти вилата не я ли знаеш

      Към замък няма как читаво да пристроиш нещо.

      Може би друг замък

  • #3
    По принцип нищо особено тегаво няма. Стига да има помещение, в което да се сложи преносимата тоалетна, няма да мирише повече от нормална тоалетна. По-тегаво може да е само ако се налага всеки уикенд да се чисти. Било защото се използва от повече хора, било защото няма да е здравословно да се оставя пълна при опасност от замръзване.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #4
      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Тегава история . Поне аз не съм видял такава която да не мирише . По добре мисли вариант да си пристроиш към къщата вътре баня и тоалетна .
      Читавите трудно ще се размиришат. но шанса да се препълнят в неподходящия момент е значителен.
      А ако вилата не се ползва постоянно - шанса да замръзнат е голям.

      Коментар


      • #5
        Аз взех за село по същите причини, но още нямам отзиви. Холандска е, купих я по интернет, продавача беше доста отзивчив.

        http://mobi-wc.com/
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #6
          Няма да замръзва. Нямам възможност да направя тоалетна, а и нямам пространство. Може да стои в коридорчето дори нощем, или на най-горната площадка. През деня дори мога да я вадя на терасата, ако не са хептен минусови температури.

          ПП: Вилата се отоплява (не цялата) и се ползва постоянно.

          ПП2: По голяма нужда няма да се ползва. Основно по малка, освен ако не е хептен краен случай.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #7
            Нещо такова не върши ли работа
            https://bghlapeta.com/cats/vani-kori...ki-za-toaletna
            За деца и жени няма проблем
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #8
              Вероятно е една идея по-добре от кофа, ма предпочитам да не го изхвърлям всеки ден. Затова съм се ориентирал към химическа.
              Освен това, мисля да и слагам вода от цистерната (дъждовна). Горе водата е кът и карам чиста за съдове и пиене.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #9
                Това лято водих семейството за една седмица на палатки на Беглика. Аз, жената, майка ми, дъщерята (6 год) и племенницата (10 год). На Беглика нощно време е много студено дори и лятото (първата нощ беше 3 градуса, и това през Август) а и с 4 дами... Та по съвет на приятел взех нормална химическа тоалетна от магазин за каравани. Ми... Спах на 2 метра от нея една седмица - нито мирише, нито нищо. Има си специални химикали и за горното отделение (с чистата вода) и за долното (дето са акитата и пиш). Горното е само ароматизатор, долното разгражда акитата. Пълна тоалетна се обслужва и почиства за 5 мин, не смърди... Абе удобство си е, силно препоръчвам.

                Ако не се брои за реклама - мога да споделя марката и магазина.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  ...
                  Освен това, мисля да и слагам вода от цистерната (дъждовна). Горе водата е кът и карам чиста за съдове и пиене.
                  Вода не се харчи особено много. На Тетфорд чистата вода беше 15-на литра, но за промиване не отива много - 1-2 помпания на мехчето. Това реално става за леко изплакване. При по-тежко замърсяване няма да свърши работа. Така че един голям пакет мокри кърпички с капаче е добре, ако има наблизо.
                  За да не се лепи това-онова хората използват силиконов спрей.

                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #11
                    Силиконовия спрей също се ползва и за поддръжка на гуменото уплътнение на клапата за "мръсното" отделение. След дълга употреба се напуквало и от там пробива миризмата.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • #12
                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      Силиконовия спрей също се ползва и за поддръжка на гуменото уплътнение на клапата за "мръсното" отделение. След дълга употреба се напуквало и от там пробива миризмата.
                      Поддтоплена водичка е добре навсякъде по света в кенеф за дамите
                      То уважението е преди удоволствието
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #13
                        Полезни неща научавам. Точно от това имам нужда.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #14
                          Още 5 стинки от мен, на база краткия ми опит. Ако сега трябваше да си я купувам, бих дал 20-30 лева отгоре и бих си купил варианта с индикатор за препълване на мръсното отделение, иначе малко на око трябва да преценява кога да я обслужваш. Също така - препарат за чистата вода може да си вземеш и по ефтинджос, той е главно ароматизатор. Но за мръсната част си вземи хубав скъп препарат, че един колега бра ядове с евтин препарат та му давах от моя. Да, едно шише е 50 лв, но на едно обслужване отиват 2 капачки, аз за една седмица изхарчих под 1/3 бутилка. Също - има и специална тоалетна хартия дето мръсния препарат я разяжда и спокойно можеш да си я мяткаш в кенефа, малко по скъпа е ама според мен си заслужава.
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • #15
                            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                            ... Но за мръсната част си вземи хубав скъп препарат, че един колега бра ядове с евтин препарат та му давах от моя. Да, едно шише е 50 лв, но на едно обслужване отиват 2 капачки, аз за една седмица изхарчих под 1/3 бутилка. ....
                            Не е скъп. Препаратът на Тетфорд Aqua Kem Blue струва 24 лв за 2 л. Дозата е 120-130 мл. Т.е. 15-на зареждания.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X