Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оръжейни магазини,търся някои неща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оръжейни магазини,търся някои неща

    Привет понеже мисля да се оборудвам с някои неща за преходи из планината бих искал да споделите адреси ,мения за някои добри оръжейни магазини в София с нормални цени .
    Прочетох тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=23996

    в повечето магазини съм бил и като ги питам за таблети за пречистване на вода ме гледат странно , в Стената открих най-сетне т.нар. бета светлина .Търся си добър компас (ако можете да препоръчате) , монокъл ,нож, телен трион...

    Тетива за лък или арбалет продават ли се някъде ?

  • #2
    До: Оръжейни магазини,търся някои неща

    Таблетки търси в аптеките, все пак за търговия с такива неща май трябват определени лицензи...

    Компас, зависи какво разбираш под хубав.. по принцип наистина хубав струва 4 цифрени суми, предполагам искаш такъв който да ти върши работа за ориентиране, а не достатъчно добър за правене на карти например, във всеки от магазините в горния списък ги има за дестки левове. Монокли на Таско има буквално навсякъде, включително и в магазини, като Технополис. Вършат работа, ама монокъла по принцип си е гадно нещо, не бих го препоръчал, по-добре бинокъл. Ножа е много индивидуална работа, така че не се наемам да препоръчам. В раздела за хладно оръжие има една много дълга тема за тях.
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #3
      До: Оръжейни магазини,търся някои неща

      Точно па в планината монокъл не ти трябва. Ще се пребиеш. Сега има всякви евтини безпризмени бинокли, достатъчно са компактни. Буклуци са естествено, но са по-добре от нищо.
      По компасите - има някви уж италиански тайвански буклуци Конус. За 50 лева получаваш половин кило подигравка със здравия разум. Купи си за три лева Бусоля Андрианов, или къв да е пластмасов прозрачен с линийка на него. Те хем са с течност, та стрелката мирясва бързо. За повече пари получаваш само повече фасони. Геоложки или друг иистински всъщност няма от къде да купиш, пък и те не могат да се използват в движение. Евтините електронни не стават за нищо и искат много батерии, скъпите - и те там.

      Коментар


      • #4
        До: Оръжейни магазини,търся някои неща

        За компас провери в магазините за обурудване за лодки и яхти. Ritchie са горе-долу читави, избирай модел с компенсатори на четвъртната девиация. Това за монтаж в колата.
        http://www.ritchienavigation.com/
        За преходи пеша и аз съм си купил платмасов с навигационна линийка. Става.
        За тетива не съм се интересувал. Знам, че лова с лък и арбалет са забранени у нас, а не ме влече да стерлям по животинките.
        There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
        No wahalla.

        Коментар


        • #5
          До: Оръжейни магазини,търся някои неща

          ОФФ. Ти имаш ли в джипа? И какъв? Щото от три години гледам, и нищо не ми харесва. Поредния нерешим въпрос(((

          Коментар


          • #6
            До: Оръжейни магазини,търся някои неща

            В джипа имам КИ-13, щот съм проЗд, идеята е после да мога го свалям и да го закачам над щурманската маса на лодката (когато я пусна на вода, де). Все към авиационните прибори ме влече...
            There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
            No wahalla.

            Коментар


            • #7
              До: Оръжейни магазини,търся някои неща

              Ти си вреден!
              Отде го взе? Никъде няма(((((((((((
              Глей сеа, тва са много калпави компаси. Не стават за нищо и са комунистическо извращение. Ако се сетя още няква гадост, ще я кажа после. С две думи - фърли го. Само преди това пусни лично съобщение къде ще го фърляш та да ида навреме. Да не се излъже да го земе някой читав човек, че и той ще пати като тебе.
              Ебати скапания компас, малиии!

              Сега вече ше го фърлиш ли?

              Коментар


              • #8
                До: Оръжейни магазини,търся някои неща

                Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение

                в повечето магазини съм бил и като ги питам за таблети за пречистване на вода ме гледат странно ,
                в аптеките отдавна няма. търсих преди няколко месеца, ама май бяха спрели вноса. Никой не можа да ми каже. Ще опитам пак ако е нужно.
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • #9
                  До: Оръжейни магазини,търся някои неща

                  Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                  в аптеките отдавна няма. търсих преди няколко месеца, ама май бяха спрели вноса. Никой не можа да ми каже. Ще опитам пак ако е нужно.
                  hm ,stranno май пт чужбина ще се дирят ...
                  Монокъл ще си взема защото през биникъла ми се наслагват образите не както трябва и не виждам добре така . В краен случай ще си взема Таско

                  Коментар


                  • #10
                    До: Оръжейни магазини,търся някои неща

                    Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
                    В джипа имам КИ-13, щот съм проЗд, идеята е после да мога го свалям и да го закачам над щурманската маса на лодката (когато я пусна на вода, де). Все към авиационните прибори ме влече...

                    Дразниш. И ми идосваш на психиката.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Оръжейни магазини,търся някои неща

                      И на мене ми образувА нерви.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Оръжейни магазини,търся някои неща

                        А свещи от животинска мазнина (които в краен случай се ядат ).

                        Коментар


                        • #13
                          До: Оръжейни магазини,търся някои неща

                          намерих нещо за дезинф. на питейна вода, но е на хлорна база. в бг. май вече няма йодни.
                          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Оръжейни магазини,търся някои неща

                            Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                            Таблетки търси в аптеките, все пак за търговия с такива неща май трябват определени лицензи...

                            Компас, зависи какво разбираш под хубав.. по принцип наистина хубав струва 4 цифрени суми, предполагам искаш такъв който да ти върши работа за ориентиране, а не достатъчно добър за правене на карти например, във всеки от магазините в горния списък ги има за дестки левове. Монокли на Таско има буквално навсякъде, включително и в магазини, като Технополис. Вършат работа, ама монокъла по принцип си е гадно нещо, не бих го препоръчал, по-добре бинокъл. Ножа е много индивидуална работа, така че не се наемам да препоръчам. В раздела за хладно оръжие има една много дълга тема за тях.
                            Напротив ей този немски-военнен компас струва 10 лв. и е чудесен.Има либела за хоризонтиране и визьор за прецизно отчитане на посоката



                            LR DISCOVERY I, 1989 / 2.5TDi

                            Коментар


                            • #15
                              До: Оръжейни магазини,търся някои неща

                              И де го тоз компас, че май само него нямам в колекцията си ?
                              ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                              LZ1YBB

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X