Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми плавници, шнорхел и маска!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте ми плавници, шнорхел и маска!

    Здравейте приятели!
    Загубих нещо ценно със сантиментална стойност в един язовир. И ще трябва да се гмуркам под вода за да го търся, дайте идеи за шнорхел, плавници и маска-да е нещо читаво, че досега съм провал само измислени неща! За съжаление, за сетен път се убеждавам, че в Стара Загора няма нищо!
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

  • #2
    От: Препоръчайте ми плавници, шнорхел и маска!

    Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
    Здравейте приятели!
    Загубих нещо ценно със сантиментална стойност в един язовир. И ще трябва да се гмуркам под вода за да го търся, дайте идеи за шнорхел, плавници и маска-да е нещо читаво, че досега съм провал само измислени неща! За съжаление, за сетен път се убеждавам, че в Стара Загора няма нищо!
    А видимост има ли? Че в язовирите....
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #3
      От: Препоръчайте ми плавници, шнорхел и маска!

      Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
      Здравейте приятели!
      Загубих нещо ценно със сантиментална стойност в един язовир. И ще трябва да се гмуркам под вода за да го търся, дайте идеи за шнорхел, плавници и маска-да е нещо читаво, че досега съм провал само измислени неща! За съжаление, за сетен път се убеждавам, че в Стара Загора няма нищо!
      Имаш ЛС.

      Коментар


      • #4
        От: Препоръчайте ми плавници, шнорхел и маска!

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        А видимост има ли? Че в язовирите....
        дълбочина 1.50-1.60м, видимост когато го тъсихме 15см. Понеделник беше доста по голяма!
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • #5
          От: Препоръчайте ми плавници, шнорхел и маска!

          Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
          дълбочина 1.50-1.60м, видимост когато го тъсихме 15см. Понеделник беше доста по голяма!
          Трудна работа... аз това лято си купих маска и шнорхел с добро качество за 70лв от магазина за водолазно оборудване във Студентски Град София.
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #6
            От: Препоръчайте ми плавници, шнорхел и маска!

            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
            Трудна работа... аз това лято си купих маска и шнорхел с добро качество за 70лв от магазина за водолазно оборудване във Студентски Град София.
            Ако имаш някакви координати, прати ми ги на Л.С
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • #7
              От: Препоръчайте ми плавници, шнорхел и маска!

              Да, магазина "Под вода" е добро място, има всичко.
              Show must go on!
              LZ1VES

              Коментар


              • #8
                От: Препоръчайте ми плавници, шнорхел и маска!

                Видракс имат онлайн магазин за маски и шнорхели.
                Аз лично ползвам маска Руканор и съм доволен.

                Коментар


                • #9
                  От: Препоръчайте ми плавници, шнорхел и маска!

                  Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                  Здравейте приятели!
                  Загубих нещо ценно със сантиментална стойност в един язовир. И ще трябва да се гмуркам под вода за да го търся, дайте идеи за шнорхел, плавници и маска-да е нещо читаво, че досега съм провал само измислени неща!...
                  Здравей, нищо лично, но въпросът ти звучи като "искам кола...". За какво ти трябват плавници - за плуване, гмуркане с шнорхел и т.н? Избор - голям, има за всяка кесия.
                  Мисля, че трябва да прецениш нуждите си съобразно целите и размерите си, добре да разгледаш офертите, преди да дадеш парите.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Препоръчайте ми плавници, шнорхел и маска!

                    Маската, ако ще се ползва не за игра, а за гмуркане, шнорхелинг, апнея и т.н. трябва да "лепне" тоест формата на силикона да повтаря формата на лицето, мускулите и костите. Иначе пуска вода и на става за нищо. Затова се пробват различни модели, размери и марки, да се намери подходящата. Добре е с човек, който е наясно с материята, има си тънкости. Цената е на втори план - ако не може да се използва, за какво да се купува?

                    За плавниците - има много размери и системи, трябва да пасват на краката добре. За предпочитене е да са плавници с отделни боти, които се мерят заедно. Така човек може да ходи по камъни, тиня и др. без да си наранява краката, а като влезе навътре си надява лесно плавника върху ботата.

                    Шнорхела трябва да е максимално прост и с плавни извивки - без клапани и други "екстри".
                    Ако ще идвате в София, обадете се, ще помогна по магазините с удоволствие!
                    Show must go on!
                    LZ1VES

                    Коментар


                    • #11
                      От: Препоръчайте ми плавници, шнорхел и маска!

                      A зaщо без клaпaн?
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • #12
                        От: Препоръчайте ми плавници, шнорхел и маска!

                        Защото клапана се отваря когато не трябва, и може да удави човек. Абсолютно безсмислена търговска екстра.
                        Show must go on!
                        LZ1VES

                        Коментар


                        • #13
                          От: Препоръчайте ми плавници, шнорхел и маска!

                          Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                          Защото клапана се отваря когато не трябва, и може да удави човек. Абсолютно безсмислена търговска екстра.

                          Точно така, за гмуркачите на апнея клапана е супер противен до опасен, когато излезеш горе след гмуркане трябва да държиш клапана с пръст за да може силно и бързо да изкараш водата от шнорхела (за тези които гмуркат без да плюят шнорхела)!

                          Ако се плува на повърхността може и шнорхел с клапан но за гмурене аз лично предпочитам без.
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Препоръчайте ми плавници, шнорхел и маска!

                            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                            A зaщо без клaпaн?
                            Както писаха колегите - шнорхел с клапан е опасна недомислица. Търсете възможно най-късия, тънък и с удобна захапка шнорхел, често евтините са по-добри. Маската се проверява лесно - сложете я на лицето, потопете се във вода и всмукнете - ако влиза вода, това не е вашата маска. Някои предпочитат да има отделно място за носа, това е добре за отваряне на Евстахиевите тръби. Ако при гмуркане стъклото се поти, свалете маската, наплюйте стъклото отвътре, размажете плюнката и изплакнете. Ако ви е удобна, вече няма да се поти. А за плавниците - само пробата ще покаже. Препоръчвам на новите гмуркачи леко стегнати плавници, с тегло като на водата, за да не ги губите. Аз предпочитам гумените, големи и тежки лопати.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Препоръчайте ми плавници, шнорхел и маска!

                              Маска се проверява и на място, поставя се да прилегне добре, чуства се дали е удобно, поглежда се в огледало и най-важния тест след няколко вдишвания и издишвания ако маската остане залепена на лицето като вакум, значи е по-мярка и е поставена добре, това е теста за напълно пасване по лицето, не пасва ли ще влиза вода при гмуркане...
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X