Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

    Здравейте,решил съм да си купя обувки,но се колебая между тези два модела http://shopix.bg/Takticheski-obuvki-Viper и http://shop.oragie.com/product_info....7e3ad3c6ac7357 искам да оточня че съм военен и ще ми трябват за работа през зимата.Главно ще ходя по снега и ще стоя на едно място по 2-3 часа(караули).Искам да ми е топло и да не пропускат вода.Моля помагайте че до края на седмицата трябва да взема едните.

  • #2
    От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

    Mendl не са зимния им модел. Имах зимния модел на Mendl който е точно за условията в които ще ги използваш и беше перфектен , но цената му беше към 200 евро. Продадох ги на приятел защото ми убиваха на свода /доста твърди са /..Трябват ти обувки с дебела подметка, но тогава ще е по трудно ходенето. Виж всички известни марки си имат военни модели ..Mendl много добър избор ,но не този модел според мен. Другите също ми изглеждат леки за зимата.

    https://secure.bushwear.co.uk/styles...12&ClassID=285

    Модела беше този или подобен на този...

    Ползвам такива :

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:shield1.jpg
Прегледи:1
Размер:142.4 КБ
ID:5435791
    Последно редактирано от green; 17-12-12, 09:59.
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

      Според мен Mейндела е по добрия вариант. Ваипърите са хубави също.. но са по летен модел. Виж на вайпърите при свода на крака колко е голяма кордурената част (триъгълника - от плат) Ако от някъде ще влиза вода и влага е от там. При мейндела тази платка е по малка което значи по малък шанс за влизане на водица. С по-дебели чорапки няма да ти е студено и ще ти пазят краката. Ако това е бюджета взимай мейндела .. ако имаш възможност за почти двойна сума бих заложил на Хайкс - P10 .. те нямат такива кордурени части и са си изцяло кожа ...

      Успех !
      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
      A POS
      0885600200
      За момента пасажер

      Коментар


      • #4
        От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

        +1 эа Мендъла.По зимни изглеждат и подметката е зимно дебела.Пък ако имат и подплата още по-добре.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

          Това е бюджета да,даже с голям напън 160лв,а за това какво ще кажете https://camouflage.bg/store/sturm-mi...x-futter-black

          Коментар


          • #6
            От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

            Първоначално публикуван от pi6ligara Преглед на мнение
            Здравейте,решил съм да си купя обувки,но се колебая между тези два модела http://shopix.bg/Takticheski-obuvki-Viper и http://shop.oragie.com/product_info....7e3ad3c6ac7357 искам да оточня че съм военен и ще ми трябват за работа през зимата.Главно ще ходя по снега и ще стоя на едно място по 2-3 часа(караули).Искам да ми е топло и да не пропускат вода.Моля помагайте че до края на седмицата трябва да взема едните.
            Военни кубинки от старите не вършат ли работа... Аз съм с такива и нямам оплаквания (само едно стелки от мемори пяна им сложих, че ми беше студено

            Коментар


            • #7
              От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

              +1 за мендл.
              Ползвам вече втори чифт от този модел а и ги препоръчах на приятели който също са доволни.
              Ползвани са доста агресивно предмно на лов в доста тежки условия.
              Две години без почти никаква подръжка не пропускат вода дори да газиш в поточе или локви.
              След втората година си искат обработка с подходящи за мембраната спрейове и мазила.
              Подметката им е една от най добрите който съм ползвал-мека гумена с изключително добро сцепление-ходиш спокойно там където другите се разклечват.
              Сравнително леки са сравни с други обувки в този клас.Лятото краката не се потят,не се вмирисват.
              За студа ..... виж тук вече не мога да твърдя че са от най топлите,но с добри термо чорапи нещата стават поносими.
              За тези парите смея да твърдя че това е може би най доброто на пазара у нас,за по добро вече цената е Х 2 +.
              0888 998 705
              /Георги/

              Коментар


              • #8
                От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                Четири години военно училище и още 14 г служба със старият модел армейски кубинки без проблем .Първите месеци в училището дори бях със цинти . Винаги с партенки . Само последните няколко години от службата изкарах с чорапи . Иначе в момента имам повече проблем с обувките и вмирисване отколкото с кубинките . Иначе и двата модела са ми непознати . Успех при избора !
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • #9
                  От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                  Извинявам се, за спама - дай си skype, че тук не мога да ти пращам съобщения, превишил си лимита.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                    Със стария модел армейски кубинки миналата седмица в четвъртък изкарах един караул на -12 градуса и ви казвам че 2 часа стоя на вън после още 1 час с краката на масления радиатор че да ги почувствам,а си представям като стане -20 какво ще е.Между другото се обадих за тези https://camouflage.bg/store/sturm-mi...x-futter-black и ми казаха че ги имат в наличност,някой има ли впечатления от тях или поне по това дето го пише дали ще станат?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                      Само не Geox Uniform - скъпо менте!
                      ПП Може би става за пантофи вкъщи.
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                        Здравейте отново,днес ми дойдоха тези обувчици https://camouflage.bg/store/sturm-mi...x-futter-black ,намалени са от 180 на 125 лева.На външен вид са много яки,надявам се да ми е топло и сухо с тях.Пише че са планинските обувки на немската армия .Искам да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ на всички,които веднага ми писаха,ако някой е имал допир до тези или подобни обувки да ми пише какви впечатления има,аз също като ги понося ще пиша за тях.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                          Привет,
                          без да имам претенции да бъда специалист - мисля че ще си изключително доволен от тези обувки. Като ги гледам на снимката ми приличат на по-ном модел на тези които аз имам от сума време - взех ги навремето от Агенцията за чуждестранна помощ - имаха магазин и тези се продаваха там. По спомен точно - обувки на намси кви немски или австрийски войски.
                          Единствено са малко по-тежки но това е нищо. Карал съм по 6-7 часа на - 25 в планината (курс по зимно оцеляване) и сняг до над кръста, без да се замисля дали ми е студено на краката. Освен това почти не се пързалят на лед.
                          Тук във форума ги имаше снимани от някой в друга тема, който също се кълнеше в тях.
                          Честито и със здраве. Мисля си направил верния избор.

                          P.S. Намерих темата http://www.offroad-bulgaria.com/show...?t=9170&page=5 пост #91 ги има снимани стария модел -да ти даде представа. Мисля колегата който ги е снимал е горски ...
                          Последно редактирано от Slick; 20-12-12, 17:39.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                            Първоначално публикуван от pi6ligara Преглед на мнение
                            Здравейте отново,днес ми дойдоха тези обувчици https://camouflage.bg/store/sturm-mi...x-futter-black ,намалени са от 180 на 125 лева.На външен вид са много яки,надявам се да ми е топло и сухо с тях.Пише че са планинските обувки на немската армия .Искам да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ на всички,които веднага ми писаха,ако някой е имал допир до тези или подобни обувки да ми пише какви впечатления има,аз също като ги понося ще пиша за тях.
                            На външен вид изглеждат добре.
                            Един въпрос?Кой номер носиш?Щото от линка видях 41.Зимни обувки се вземат 1-2 номера по-големи,за да не ти премръзнат краката.Още един въпрос-Имат ли подплата от овча вълна,щото ако нямат няма да са от най-топлите.Другото ми наблюдение е че са от свинска кожа,а по-доброто е телешката.
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дилема за тактически обувки,моля помогнете!

                              Нося 43,но взех 43.5 защото имаха само 43.5 и 44.5 а реших че 44.5 ще са ми доста големи,тези ми стават с нормален чорап(не термо или дебел вълнен) и остава място отпред,за подплатата не е от вълна нещо друго е но не знам какво,а за кожата пише че отпред и отстрани до нивото на глезена някъде е телешка а на горе свинска.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X