Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Снимки на моята екипировка- обещано и изпълнено.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Снимки на моята екипировка- обещано и изпълнено.

    Понеже бях обещал да си наснимам "лучените люспи" и бях казал че ще е този уйкенд- ето на изпълнено обещанието:

    0 Ниво- т.нар. ниво "до кожата":
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020264.jpg
Прегледи:1
Размер:112.0 КБ
ID:5967955
    Няколко броя фланелки на Ъндърамър, и боксерки на Хели Хансен и на 5.11. Ъндърамъра е без конкуренция в жанра- макар и скъпичък, с две фланелки и два чифта гащета спокойно се изкарва 5-6 дена активно движение без да се омирисваш на "жувотно".

    1 Ниво- термо бельо за умерено хладно време - +5до + 15.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020265.jpg
Прегледи:1
Размер:58.3 КБ
ID:5967956
    В ляво е "бюджетна " версия на американския армейски Левъл 1 - в дясно Термо Суед Лайт. Термо шведа е прекрасен (с мен е от над 10 години), но е и доста скъп. Бюджетната версия е от около година и вече дава признаци че ще се купува нова.
    За идея - колко е компактна една смяна бельо- 0 ниво и първо ниво.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020267.jpg
Прегледи:1
Размер:56.8 КБ
ID:5967957


    2 Ниво - термо бельо за по- студено време +5 до -15.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020268.jpg
Прегледи:1
Размер:56.6 КБ
ID:5967958
    От ляво - бюджетен Левъл 2 - от дясно - Термосуед Плюс. Отново подобни резултати като при 1 во ниво.
    Други заигравки по темата термо бельо- едно много приятно норвежко бельо с 65% Мериносова вълна и т.нар. Колд Гиър на Ъндърармор:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020269.jpg
Прегледи:1
Размер:61.3 КБ
ID:5967959
    Норвежкото бельо е прекрасно за лагеруване защото е много по- устойчиво на искри и прочие присъщи на огъня неща от пълните синтетики. Колд Гиъра на Ъндърармор също е отличен но някак като му знам цената предпочитам да го нося "за официален".

    Базова униформа:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020270.jpg
Прегледи:1
Размер:149.9 КБ
ID:5967960

    От ляво на дясно- Мултикам на Пропър, Камогром, старият Удланд - TRU на Тру Спек Атланко, оригинален MARPAT разпетновка униформа на USMC, британска експериментална униформа в американския UCP, OD зелена. Ако се поровя мога да събера още поне 3 подобни комплекта- основно "моноколори" в "койот" "маслено зелено" и т.н. Общото между всички тях е че няма нито една 100% памук. Реално любим плат ми е NICO - 50/50 найлон- памук от т.нар. "рипстоп" или същия материал но във версията Twiil.

    Шапките към тези комплекти:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020276.jpg
Прегледи:1
Размер:77.9 КБ
ID:5967961

    Както се вижда съм фен на т.нар. бони хетове (или бонета), но има и "девиации" от типа на осмостенни шапки на морската пехота на САЩ, бейзболни и неотменните поларени шапки. За лятото определено предпочитам бонето - пази сянка , деформира силуета и ако се носи правилно държи хладно- при дъжд водата не ми тече в яката.
    Софт шеловете - ниво 5:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020273.jpg
Прегледи:1
Размер:103.8 КБ
ID:5967962
    От ляво на дясно- бюджетна версия на американския Level 5, черен софт шел на немската полиция, Сейбър Джакет на 5.11, Гънфайтър на Хеликон, командър на Хликон. сами по себе си са отделна тема и може да се направи отделен обзорен материал.

    Хард шелове- Гор текс:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020275.jpg
Прегледи:1
Размер:81.4 КБ
ID:5967963

    Пълен американски оригинален ECWS Gen II - парка и панталон + парка на италиянските специални сили- талянската е много по "фешън" направена и прилича повече на планинарско яке отколкото на военна униформа. И от двете неща съм много доволен.

    Ръкавици:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020277.jpg
Прегледи:1
Размер:103.3 КБ
ID:5967964

    От ляво на дясно - велурени "летни", кожа и кевлар "многосезонни", кожа и номекс "многосезонни" , поларени с някаква мембрана (оказаха се пълен шит), арктически ръкавици на британската армия от кожа, кордура , с гор текс и полар от вътре (много удачни за студена зима. Имам още някакви "рапелни" но явно са в някого.

    Ранички:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020279.jpg
Прегледи:1
Размер:118.2 КБ
ID:5967965

    15 л. Патрулна, 25 л. HAWG на Кемълбек, 30+3 на британската армия, 37 л. т.нар 3 дневна "щурмова" раница- пак британска. Всяка от тях има своето "местенце " в системата и се носи в комбинация с т.нар бивачна раница. 15л. Патрулна и британската са една система например.
    По сериозните "бивачни" раници:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020281.jpg
Прегледи:1
Размер:133.9 КБ
ID:5967966
    Ляво- 120л. "Берген" на Снугпак, до него е 65 л. Кугар на Каримор. И двете са много удобни , но Снугпак си е снугпак- честно казано ми е по удобна от 65 литровата , а съби и много и малко.

    Малко лагерно походно оборудване - само част разбира се :
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020282.jpg
Прегледи:1
Размер:136.5 КБ
ID:5967967
    Стандартно шалте, компактно шалте, спален чувал Снугпак Мерлин 3, компактен биви бег, горатексов биви бег. Чувала е с долна комфортна 0, но примерно с един лек вътрешен полар плус горатексовото биви дава нещо около -15 комфортна. За разлика от цивилните чували СЕ СЪХРАНЯВА компресиран.

    И накрая малко ножчета:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020283.jpg
Прегледи:1
Размер:109.6 КБ
ID:5967968
    То ляво на дясно: СОГ Гов Так, ESEE 6, Апългейт Феирбън на Бокер, Някаква "микро " камичка ужким немско производство,СОГ Силвър Тридент от VG 10. Апългейт Феирбън Комбат Фолдър на Гербер, Super CQC7 на Емерсън, PRT IX на Ейкхорн ( в супер окаян вид), отново смлян нож на CKRT, ножче на Катз - рекламно на Зиг Зауер. Липсват доста ножове , но просто не ми се търсеше из чекмеджетата.

    Надявам се е било интересно. Има още доста неща- багажни системи , лагерно оборудване и прочие, но батериите на допотопния фотоапарат казаха мяу.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

  • #2
    От: Снимки на моята екипировка- обещано и изпълнено.

    И да не съм снимал поларите - но там нищо съществено- 5-6 различни са. В момента съм особено влюбен в тези на Крагсхопър- но ползвам и два "военни" и още някакви. За обувките- имам няколко чифта - едни летни без мембрани , едни зимни само с тинсулейт , едни кожа ,кордура и гор текс на Черука, и една американски Белвил - 10 инчови-лицева кожа с гора текс , камбрел , вибрам и т.н.
    Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
    No man left's behind !!!!

    Коментар


    • #3
      От: Снимки на моята екипировка- обещано и изпълнено.

      Като съм облечен за да се предпазя от дъжд и вятър ми се налага да вдигна здраво пулса, примерно като изкачвам или нося нагоре нещо тежко. След това съм вече в собствен сос. Мокър отвън и по-лошото от вътре. Има ли материи които ефективно предпазват от дъжд и въпреки това пропускат влагата навън позволявайки тялото да диша и да не прегрява? Евентуално от къде мога да си купя такива яке и панталон.
      И издържат ли на шипки, трънки и глогинки, че всички тези еднодневки от ловно-рибарските магазини дават фира и се отварят за проветрение на ненужни места?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Снимки на моята екипировка- обещано и изпълнено.

        Интересно разбира се. Чакаме и продължението.
        LZ1ZAH

        Коментар


        • #5
          От: Снимки на моята екипировка- обещано и изпълнено.

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Като съм облечен за да се предпазя от дъжд и вятър ми се налага да вдигна здраво пулса, примерно като изкачвам или нося нагоре нещо тежко. След това съм вече в собствен сос. Мокър отвън и по-лошото от вътре. Има ли материи които ефективно предпазват от дъжд и въпреки това пропускат влагата навън позволявайки тялото да диша и да не прегрява? Евентуално от къде мога да си купя такива яке и панталон.
          И издържат ли на шипки, трънки и глогинки, че всички тези еднодневки от ловно-рибарските магазини дават фира и се отварят за проветрение на ненужни места?
          За мен лично "софт шел" нещата са решението на този проблем. Всъщност решението е от няколко неща:
          1. Правилно бельо- синтетика или "сандвич" от полипропилен и още нещо. Трябва максимално бързо да дърпа потта от тялото и да съхне лесно.
          2. Максимално използване на механичната вентилация- когато си подбираш яке трябва да е с максимум механична вентилация.
          3.Тънък полар или микро флийс - те топлят и мокри.

          Лично за мен добър софт шел с достатъчно механична вентилация е решението- тази неделя бях малко по гората само със софт шел и термо бельо второ ниво- докато се движех всичко беше ок. След това ми стана студено сложих поларче и бях с него до края на разходката. Не е номера да не си мокър- номера е да не "изстинеш".
          Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
          No man left's behind !!!!

          Коментар


          • #6
            От: Снимки на моята екипировка- обещано и изпълнено.

            Нещо ми е мътен този "софт шел", питах гуглето, четох, четох, "кликах" на линкове, ама това нещо ми изглежда, че не пази от дъжд. Вчера примерно преди шушлека да ми се намокри и да пропусне от пот бях в собствен сос, потта се стичаше по цялото ми тяло и даже можех да изстискам чорапите си. А като ми се наложи да спра вятъра ме охлажда и става страшно.
            Четох в този форум тема за термо бельо, ползвам такоза за ски на Диел, но то само си топли, запарва и влага почти не пропуска.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: Снимки на моята екипировка- обещано и изпълнено.

              Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
              [ATTACH=CONFIG]435809[/ATTACH]

              Пълен американски оригинален ECWS Gen II - парка
              Това не е ли ECWCS Gen I?
              Може ли жокер откъде, как, производител и т.н., че голям мерак ме гони. Бих помолил за още няколко снимки на парката ако е възможно, за което благодаря предварително. Може и ЛС.
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • #8
                От: Снимки на моята екипировка- обещано и изпълнено.

                Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                Това не е ли ECWCS Gen I?
                Може ли жокер откъде, как, производител и т.н., че голям мерак ме гони. Бих помолил за още няколко снимки на парката ако е възможно, за което благодаря предварително. Може и ЛС.
                Реално е 1 и 1/2 - има леката подплата , но качулката не се сгъва. имал съм и чиста 1 - без подплата само триламинат. Производителят е Tennessee Apparel. С гор- текс е. нови такива не се произвеждат- има алтернатива на Атланко - но е Дин текс.
                Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                No man left's behind !!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Снимки на моята екипировка- обещано и изпълнено.

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Нещо ми е мътен този "софт шел", питах гуглето, четох, четох, "кликах" на линкове, ама това нещо ми изглежда, че не пази от дъжд. Вчера примерно преди шушлека да ми се намокри и да пропусне от пот бях в собствен сос, потта се стичаше по цялото ми тяло и даже можех да изстискам чорапите си. А като ми се наложи да спра вятъра ме охлажда и става страшно.
                  Четох в този форум тема за термо бельо, ползвам такоза за ски на Диел, но то само си топли, запарва и влага почти не пропуска.
                  Общо взето правилно си забелязал...Не е абсолютно водонепропусклив..зависи какъв клас е ! Моя пропуска след 1 час не интензивен валеж ..Но наистина е удобна дреха
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Снимки на моята екипировка- обещано и изпълнено.

                    Такива връхни дрехи (в ECWCS комплектите и подобни) се делят горе-долу на две категории:

                    1. Софт шел (в превод мека черупка) - връхна дреха, която НЕ Е напълно водо и ветро устойчива. Прави се от синтетични, бързосъхнещи и много леки материали. Идеята на този слой е да предпазва сандвича от слоеве под него от бързо намокряне и продухване и да създаде мирко климат в пространството между него и тялото. Дрехата е максимално лека и с малък обем, за да не заема много място при преходи/мисии при очакване на лек до среден дъжд.

                    Когато капки вода започнат да преминават през софт шела, точно благодарение на микро климата от загрялото тяло същите са изпаряват страшно бързо, тоест имаш чувсвтото, че не пропуска. Благодарение на самата материя капките минават бавно, за да има време за изпаряване. Това обаче става само ако тялото прави нещо - движи се, тича, работи... тоест загрява. Ако дейността, която извършва е доста натоварваща и прегрява, основния приом за охлаждане са отворите с ципове по софт шела - механичната вентилация. Задължително ги има в района на подмишниците и/или гръдния кош. Дрехите не са напълно водоустойчиви, което значи, че ще дишат малко, но е недостатъчно при сериозно натоварване.

                    Напоследък термина софт шел се ползва за доста различни видове връхни дрехи. Общото между тях е, че са сравнително леки, могат да се мачкат, тоест са и меки и не шумят много при носене. Удачно водоустойчиви са и като за изкуствено горнище имат свойството да спарват тялото (което спомага бързото създаване на микро климат ако се ползва при трениране/движение) като шушляково яке примерно. Повечето цивилни варианти се правят с тънка поларена подплата, защото се счита, че ще се носи в нормални градски условия без натоварване.

                    Употреба: Носил съм горен слой софт шел без подплата (много тънък и лек) и само термо бельо като долен слой (тънък полиестер с дълъг ръкав) по разни ходения в гора/тренировки, когато градусите са били от 0° до 10° С. Ходене с екипировка само по себе си е натоварващо и тялото създава тогава достатъчно топлина, че микро климата да го държи в едно приятно загряло състояние. При спиране за почивка обаче, поради липсата на изолиращ слой, бързо започва да изстива и на човек му застудява. В такива случаи от раничката си вадиш такъв изолиращ слой (поларена или вълнена блуза, или подобна) и го добавяш към сандвича. Така докато тръгнете отново.



                    2. Хард шел (твърда черупка, парка) - връхна дреха с доста висока степен на водо и ветро устойчивост. Задължително с дишаща мембрана. Дрехата се прави от синтетична материя, но няма за цел да е лека и компактна, а да пази тялото от сериозни валежи (10 000м воден стълб) и по-студено време в сравнение със софт шела. Технологията е чрез отделни слоеве ламинирани заедно, а не пълнене с изолираща вата/подплата. Тоест набляга се пак на концепцията за микро климат и затоплянето му от тялото (спарващ ефект).

                    Пак има механични отвори за охлаждане на тялото при сериозни натоварвания. Най-често има и вградена качулка (както впрочем и софт шелите). Благодарение на отворите дрехата може да се носи при много сериозни валежи дори лятно време, за разлика от дебели водоустойчиви зимни якета. Парката е по-обемна от софт шела, но липсата на подплата и ватиране дават все пак възможност да се прикачи външно към раница и да се носи на преходи целогодишно за когато чакате порой.

                    Парките са сходни със скиорските якета/грейки и са поне толкова шумни при движение, подобно на шушляковите якета. Хард шела е дреха за гората най-общо казано, за когато пада небето или очаквате ниски температури по време на преход (под 0°). В града няма такива условия, затова по-масово на цивилния пазар се предлагат софт шелите и дебелите ватирани якета/пухенки за студено време. Цената на една "бюджетна" парка е около два до три пъти по-висока от боджетни пухинки (разбирай такива без надписи на реномирани производители, за които плащаш половината цена).

                    Употреба: Тази зима доста поносих парката по време на преходи по Витоша и други места. На ски също съм я носил и съм оставал доволен от комфорта. От 0° до -29° не съм имал проблеми или чувство за студ. Използвал съм различни междинни слоеве обаче, в зависимост от очакваните ниски температури.



                    Ай стига толко с тоя ферман, няма кой да чете толко дълги постове
                    Основния плюс на този вид връхни дрехи е много по-ниското им тегло в сравнение с обикновенни водоустойчиви якета, както и обема (особено при софт шела без подплата), което е много важно при преходи пеша.

                    Идеята за комбинирането на различните слоеве в зависимост от температурата и условията работи само тогава, когато НЕ носите памучни долни дрехи! Имайте предвид, че микро климата между словете ще е сравнително влажен (в зависимост от натоварването), тоест когато отворите ципа на шела ще видите малки капчици по полара. Ако носите памук отдолу си търсите белята. Единствения плюс на памука е, че е мека и комфортна материя. Намокри ли се обаче няма изсъхване и теглото се удвоява.

                    Лично препоръчвам термо бельо за първия слой (0 ниво, до кожата или 1 ниво), задължително от полиестер (поли-армор и подобни вариации на същия):
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:main_PS1216481-001_F.jpg
Прегледи:1
Размер:60.6 КБ
ID:5361996
                    Идеята му е да отвежда капките пот далече от тялото и така не усещате мокро. Самите капки върху бельото се изпаряват страшно бързо. Има различни варианти за топло и студено време - тези, които са плътно до тялото са за лятото, когато се потите много, по-отпуснатите са за студено, за да има тънък слой въздъх между дрехата и тялото (за микро климат). Лятото е много приятно да се потите като кучета и в същото време да сте почти сухи. Разбира се става дума да се носи само когато се натоварвате, тренирате, тичате, ходите в гората и подобни, защото все пак полиестера леко спарва.
                    Мобилна Спасителна Служба "Сдружение Офроуд" - http://www.mss-offroad.org/
                    LZ1BGE / А+ / механик-водач MTTU Падзверо (Мк2, '94, LWB 2.8TD)

                    Fortune favours the bold.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Снимки на моята екипировка- обещано и изпълнено.

                      Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
                      ...нови такива не се произвеждат...
                      Има, но незнам колко си струват.
                      http://www.barrier-wear.com/
                      Only after the last tree has been cut down,
                      Only after the last river has been poisoned,
                      Only after the last fish has been caught,
                      Only then will you find that money cannot be eaten.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Снимки на моята екипировка- обещано и изпълнено.

                        От днес съм горд собственик на почти пълния комплект APCU - Advanced Protective Combat uniform от Пропър....взех си ветровка , софт шел горнище , пълен комплект гор-текс и за капак пухенка..... И на мечтата на Дуви - спалната система на хамериканската армия (два чувала и биви бег) ..... Живот и здраве ще наснимам...
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Снимки на моята екипировка- обещано и изпълнено.

                          Еххх щастливец ) пожелавам ти много топли нощи в спалната система И дето се вика да не ти се налага да я ползваш на екстрем
                          Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                          A POS
                          0885600200
                          За момента пасажер

                          Коментар


                          • #14
                            От: Снимки на моята екипировка- обещано и изпълнено.

                            Колега тези маскировъчните гащи синкавите от къде си ги взел ако не е тайна имам такава риза и шапка но гащи не мога да си намеря от не знам колко време
                            JEEP Grand Cherokee ZJ 4.0

                            Коментар


                            • #15
                              От: Снимки на моята екипировка- обещано и изпълнено.

                              Първоначално публикуван от panayot Преглед на мнение
                              Колега тези маскировъчните гащи синкавите от къде си ги взел ако не е тайна имам такава риза и шапка но гащи не мога да си намеря от не знам колко време
                              Това е американски камуфлаж разцветката е UCP- има ги на доста места - и във ВИПа и в Камуфлажа ако се не лъжа.
                              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                              No man left's behind !!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X