Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интересно, ние можем ли така?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Интересно, ние можем ли така?

    Ей, все ме режеш бе...

    Но като виждаш разликите не може да не стигнеш до извода за породите.

    Иначе си прав, че примиренчеството е лошо, и трябва да сме оптимисти, ако искаме да постигнем нещо.
    Но картинката в момента е точно такава. Защо сме толкова различни е въпрос който ме интересува, но май не е за тази тема.

    Само един пример:
    Вчера на състезанието в Шумен публиката(българи) замерваха гръцкия джип с бутилки минерална вода. Защото не ги харесваха. Защо-друга тема.
    Не се наемам да споря, но германците надали щяха да го направят. Знам, че навсякъде има и такива и онакива, но е важен процента на простаците, мързеливците и калпазаните.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Интересно, ние можем ли така?

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      важен процента на простаците, мързеливците и калпазаните.
      Дай ми ти една дебела тояга и ще го регулирам тоя процент в произволно избрана група хора от целия свят. И на българите много малко им трябва.

      Коментар


      • #18
        От: Интересно, ние можем ли така?

        Тояги много. Още в първата железария има сапове за лопати

        Що не си оправил досега българите?

        Майтап.

        Твърдо вярвам, че ако човек(отнася се и за нацията) иска да живее по-добре, трябва да се захване и сам да си уреди по-добрия живот. А не да се оплаква, че заплатите били малки, парите не стигали за нищо, и вместо да играе табла или белот в свободното време-да се замисли как да започне да печели по-добре.

        Всички знаем за съдбата на давещия се, но продължаваме да се давим вместо да започнем да плуваме.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Интересно, ние можем ли така?

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Твърдо вярвам, че ако човек(отнася се и за нацията) иска да живее по-добре, трябва да се захване и сам да си уреди по-добрия живот.
          С хората е така. На нациите им трябва по един с дебела тояга, защото ако остане на тях, ...

          Коментар


          • #20
            От: Интересно, ние можем ли така?

            За конкретния случай (както и за много други) ми е наистина трудно да вярвам на журналистите. Не за евакуирания град а за бомбата. Нещо ми намирисва тая бомба да е била обикновена и да е била от втората световна. Така ще кажат те, лъжливите германци. За обезвреждане на тия работи вече си има бол съвременни технологии, пък 2 километра (според лъжливите журналисти) е малко трудничка задача за втората световна война. Извинете, че всички са лъжливи в моите очи, ама практиката и фактите показват точно това (не ми се обяснява защо).
            А иначе ако темата е просто дали можем да евакуираме град с 50000 души, мисля, че ще можем. Ама да евакуираме 50000 души от град с половин милион (Варна напрмер), няма да можем. Това си е все пак лична гледна точка. А и зависи за колко време трябва да трае процедурата. Ако е за дни...
            Правило номер 8: Никога не си въобразявай!

            Коментар


            • #21
              От: Интересно, ние можем ли така?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              С хората е така. На нациите им трябва по един с дебела тояга, защото ако остане на тях, ...
              И аз съм за това един да командва. Ние българите си имаме поговорка-"Общата работа-кучета я яли".
              Ама с демокрация по-лесно се лъже народът, че от него зависи нещо, и е по-търпелив.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #22
                От: Интересно, ние можем ли така?

                Мисля че нещата ще се развият по следния начин:
                Тук, или на някой от офроуд каналите, в краен случай на LZ0UHF/DSP ще бъде обяерно място на сбирката.
                В резултат на мястото, което би могло да е полето в триъгълника Богоров (не знам долен ли е, горен ли е), Елин Пелин и Църна Маца ще се съберат внушително количество джипки оборудвани с такъми от 24GHZ приемо-предаватели до сонди за вадене на вода. След това ще стигнат в разумните ХХХ КМ, например около Старосел ще опънем палатки. Избата ще реализира оборота планиран за 5 години напред.

                Междувременно:
                Хипермаркетите ще бъдат изкупени от жителите на столицата които ще се проснат върху одеалца на равното софийско поле. Автоклубовете ще организитат имиграционни колони със знамена основната цел на които е да проверят дали околовръстното още е кръгло. Една малка групичка ще изтараши магазините на Ейпъл с идеята да туитва от айпада ама то пък ток няма да има

                Офроуд-радиото ще мине наживо на 144.44 МХЗ защото LZ1LSD няма нет


                И да не се сърдите, ей
                LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                Коментар


                • #23
                  От: Интересно, ние можем ли така?

                  Да си кажа право, мен ме впечатли не бройката на евакуираните, а факта, че са евакуирани хоспис, болница и затвор.
                  Мъча се да си представя как е организирано това... Не успявам.
                  Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                  имат право да гласуват на избори.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Интересно, ние можем ли така?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Да се върнем на темата. Има ли България как да евакуира 50000 човека отнякъде, без да се затрият 500 и да се поболеят 5000 от тях?
                    Не!
                    И преди 10-ти беше много трудно, а сега е почти невъзможно.
                    Подкрепям "Кольо", но не с бетонен саркофаг защото отломките ще се разлетят.
                    Доколкото видях снимката, бомбата беше във водата, досами брега и беше оградена с чували предполагам с пясък. Ако се увеличат чувалите и се поставят защитни екрани...
                    Всичките тези роботи които обезвреждат боеприпаси и терористични бомби с насочена струя вода под огромно налягане... що не се използват?
                    Спомням си като бях в ШЗО-то на полигона в Сливница бях в групата по "неутрализиране" на неразривите. Струпвахме ги на купчинка, старшината /свръхсрочнослужащ/ слагаше артилерийски гръмове, палеше фитила и тичахме 30-40 м., залягахме...и това беше.
                    Е, не беше тон и осемстотин, но технологията напредна.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • #25
                      От: Интересно, ние можем ли така?

                      Работя по реката,и до сега се е случвало няколко пъти да ,,обезвреждат ,, бомби,няма нищо трагично,спират ни плаването за 1 час и оправят проблема..Има малко преиграване в момента ,защото чакат ,,туристи,, заради бомбата..но,са много организирани,и знаят какво правят...съюзниците не са жалили материала през войната явно...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Интересно, ние можем ли така?

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Да се върнем на темата. Има ли България как да евакуира 50000 човека отнякъде, без да се затрият 500 и да се поболеят 5000 от тях?
                        Можем Ясене, можем... Неволята учи. Униформени колкото искаш. Техника няма, което ще създаде привиден хаос А може и (както казваш) да се затрият хора - вярно е. Но можем да евакуираме 50 000 човека. Бих казал, че можем и повече. Те хората и сами ще успеят да се евакуират без чужда помощ - стига да им е достатъчно горещо и да им пари на задника.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X