Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Соларен UPS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Соларен UPS

    Клеги, искам да си направя UPSа да работи с съдействието на слънцето. Имам генератор, но ми се ще помпата на парното да си е независимо от жиците влизащи в къщата.
    Абсолютно бос и проЗ съм по тая тема, та молА много да ми помогнете.
    Това с което разполагам е ЮПС от тия белите БГпроизводство, в него има една батерия 12В. и изходи за външна, на която съм вързал един акумулатор за кола.
    Honda HR-V/CRV кАтър връз кАтър - YAMAHA BOOSTER 50CC; ВСИЧКО ДЕСЕН ВОЛАН

  • #2
    Първоначално публикуван от zmiata29 Преглед на мнение
    ...Абсолютно бос и проЗ съм по тая тема, та молА много да ми помогнете...
    Прибери инструментите на местата им и не пипай нищо.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • BENZBOSS
      BENZBOSS коментира
      Редактиране на коментар
      ^^^^^^

      Послушай го и няма да сбъркаш

  • #3
    То ако има много слънце не ти трябва парно.

    Иначе нормалната логика е да работи наобратно - на слънце доколкото може (соларните неща така или иначе си ги купил) и на ток който струва пари - когато няма слънце.

    Коментар


    • #4
      Може да стане,но по-евтино ще ти е да си купиш още 2-3 акумулатора за резерв.И да ги сменяш на 1-2 години.Независимостта е изключително скъпо удоволствие.Поне засега...

      Коментар


      • #5
        Във форума имаше тема "Малка соларна инсталация" потърси я, там има интересни неща.
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #6
          Елиминирай парното, помпата, генератора... от "заданието" и кажи какво искаш да върши тоя ЮПС и вързаният за него акумулатор. Аз не схванах нищо, дори в идейната фаза на нещата.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • icos
            icos коментира
            Редактиране на коментар
            Хъм. Очевидно заданието е ако спре токът за по- дълго време циркулационната помпа на парното да може да работи по- дълго без УПС-ът да се зарежда от мрежата. Аз също съм си взел генератор за аварийни случаи, когато нямах такъв и преди няколко години през зимата ни орязаха за 2-3 дни/и естествено не си бях в къщи/ накарах по телефона жената да остави колата отвън да работи и да върже помпата към нейния акумулатор Така изкараха ден-два...

          • zmiata29
            zmiata29 коментира
            Редактиране на коментар
            Идейно, единствения постоянно работещ консуматор зимата(студено), е помпата на парното, в повечето случай 24часа. Освен независимост на целия този агрегат,чисто практично, защо не и финансово.
            Иначе, какво не е ясно печката нагрява, помпата върти нагрятата вода в системата, UPSа подава ток на помпата когато няма ток от мрежата(ЧЕЗ), акумулатора удължава подаването на този ток, между 2,5 -6часа.
            Та, искам да премахна трибуквието ЧЕЗ.
            През годините са се доказали, че точно когато е най критично положението тях ги няма по 2-3 дни, генератора ми е добър - вече се е доказал, но да блъска постоянно денем и нощем, заради едната помпа....
            В този аспект, може би, не знам, УПС не трябва, та за това питам тук, какво ми трябва, за да направя помпата на парното, мисля беше около (под) 100вата, независима от контакта на стената.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X