Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

    Кеф е, но не гъбясва ли гадта?
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #32
      От: Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

      Имам два диспенсъра(охладители де) за вода, и двата са с пелтие.
      Единия е на 5-6 години, другия на 2.
      И двата досега работят безгрижно, водата е доволно студена. Дотам, че я "разреждам" с топла(стайна температура от другия кран), че иначе е гадно студена.
      Е, ако източа повече от две чаши по 200 грама-веднага се включва и вентилаторчето отзад, но това е рядкост. Просто резервоарчето е малко.
      Така, че за домашни нужди, при 4 възрастни в жилището-охладител с пелтие си е съвсем работещо решение.

      Хладилни кутии имам няколко, и от никоя не съм доволен.
      По-добре със замразени водички, кутията на сянка, и завита колкото може по-дебело.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #33
        От: Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

        Да, резервоарчето е малко... Дали ще държи или не - да, може при мен просто да му е дошло времето и затова да е умряло (то и компресора се оказа, че не са го били запоили добре, та се наложи запояване и пълнене )...
        За консумацията на ток - там е ясно... Пелтието губи с много...
        Но относно дебита на вода - на мен не ми бе достатъчно 'Пелтието'... Направи сметка - източваш 2 чаши и следващите две чаши ще бъдат изстудени след час.... Това му е силичката... Колко ще изстуди - там зависи от терморегулатора и външната температура.
        Да, за мен с жената Пелтието стига - аз пия вечер около 2 чаши вода, а тя пие топла... Но дойдат ли гости, или заседнем ли на питие - там водата върви с по-сериозни темпове от 0.5л/час, и пелтието просто не смогва...
        Затова и с удоволствие си взех компресорен диспенсър. Като преимущество - по-малко шум като цяло при компресорният (колкото и да е учудващо)...
        Пелтието върти вентилатора по сума ти време на нощ и се включва неколкократно. Компресора завърти, и след минута е спрял при поддържане на температурата. И може цяла нощ да не се включи...

        За гъбясване - за толкова години вкъщи не е имало проблем - водата е свежа и т.н... Да, от време на време отварям горната част да поизбърша вътре, но реално няма някакви сериозни утайки...
        Но е факт, че в офиса бяхме зареждали някаква гадна вода - след нея диспенсъра почна да мирише на блато и го хвърлихме...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #34
          От: Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

          Че кой още ползва отделни диспенсери?
          От 10 години хладилниците вкъщи имат вход за вода, изход неограничена студена вода, лед на кубчета (ограничено количество от 2 килограма) и лед стрит.


          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #35
            От: Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

            Ами хладилникът ми е отпреди 10г Обичаме минерална, а не чешмяна вода (да, на някои хладилници им се добавя ръчно водата)...
            Носят ми я вкъщи, и не мъкна туби и бутилки...
            Пък и някои обичат да си правят кафе 2/1, 3/1 та ползват дори и топла вода
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #36
              От: Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Че кой още ползва отделни диспенсери?
              От 10 години хладилниците вкъщи имат вход за вода, изход неограничена студена вода, лед на кубчета (ограничено количество от 2 килограма) и лед стрит.
              Предстви си, че не всеки(далеч не всеки) може да си позволи хладилник с вход за вода.

              То е ясно, че всеки гледа от собствената си камбанария, но се сетете, че има и хора изобщо без камбанарии.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #37
                От: Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Ами хладилникът ми е отпреди 10г Обичаме минерална, а не чешмяна вода (да, на някои хладилници им се добавя ръчно водата)...
                Носят ми я вкъщи, и не мъкна туби и бутилки...
                Пък и някои обичат да си правят кафе 2/1, 3/1 та ползват дори и топла вода
                Преди входа има обратна осмоза и даже не чакам да я донесат водата.
                Вкуса е по добър от на минералната.


                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #38
                  От: Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Имам два диспенсъра(охладители де) за вода, и двата са с пелтие.
                  Единия е на 5-6 години, другия на 2.
                  И двата досега работят безгрижно, водата е доволно студена. Дотам, че я "разреждам" с топла(стайна температура от другия кран), че иначе е гадно студена.
                  Е, ако източа повече от две чаши по 200 грама-веднага се включва и вентилаторчето отзад, но това е рядкост. Просто резервоарчето е малко.
                  Така, че за домашни нужди, при 4 възрастни в жилището-охладител с пелтие си е съвсем работещо решение.
                  Пелтие диспенсър за една година изхарчва ток за нов компресорен диспенсър.

                  Има предимството че е тих. Ама това ако хладилния компресор го чуваш, а пелтието е без перка.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Пелтие диспенсър за една година изхарчва ток за нов компресорен диспенсър.

                    Има предимството че е тих. Ама това ако хладилния компресор го чуваш, а пелтието е без перка.
                    Теоретично, ако работи без да спира може да изхарчи за 1 год 432 кв.ч., които за около 100-тина лв. А компресорния колко пари струва и какъв му е разхода за охлаодане за20 С за 1 м3 вода за година /средно за 1 г. толкова минама през моя/
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

                      Не е интересно колко вода минава защото основният разход на енергия е за борба с топлообмена. Компресорният харчи между 3 и 10 пъти по-малко ток.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Предстви си, че не всеки(далеч не всеки) може да си позволи хладилник с вход за вода.
                        Ако студената вода ти е важна или ползваш много лед, разликата в магазина между обикновен хладилник и такъв с вода и лед не е чак толкова велика.

                        Факт е обаче че хладилникът в родната ни действителност е може би най-дългосрочната инвестиция в домашен уред въобще. Родителите ми например са купували хладилник веднъж, през 1972-ра. От тогава просто е включен в контакта и си върши работата. Местен е 3 пъти. Докато не сдаде багажа друг няма да купят, не защото не могат, а защото от тяхна гледна точка смисъла е нулев. Компресорен е, сравнително тих дори по днешните стандарти (и винаги е бил) и дори уплътненията и пластмасите му са съвсем наред.

                        Факт е и че не всеки иска. Аз например осъзнато не искам, защото не ми трябва. Лед ползвам рядко и ледарките в камерата са ми предостатъчни, а студена вода не пия - пия студена бира. "Диспенсера" ми е бутилка 6л. минерална вода на барплота (на всичкото отгоре разправят че било и по-полезно, макар че точно това по отношение на студените напитки ми е през ...).
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ............разликата в магазина между обикновен хладилник и такъв с вода и лед не е чак толкова велика.

                          ......................
                          Разликата между обикновен и с вода и лед е най паче в ефективния хладилен обем който остава.
                          Щото не може с фул екстри на същия обем.
                          Екстрата взима едни 40-50 литра.
                          Моя е сайд бай сайд и ми дреме ама за нормален размер си има значение.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как не се захранва хладилна чанта (отделена тема)

                            От хладилна чанта по наклона на ... на Росен темата отиде към пишкомерия. Това, че в къщи от 2001 година хладилника ми е с 2 врати, като гардероб не ми помага особено като съм сред природата и жадувам за нещо мокро и ако е ледено ме насища най-много.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X