Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Соларни зарядни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Соларни зарядни

    Ами по груби сметки - соларно панелче 10W - 50-на лв. акумулаторче за UPS 7.2 Ah - 25 лв., ако сложиш контролер за заряда - още 30 лв. - и ще имаш предоволно ток за осветление (с диоди разбира се) и за зареждане на телефони. за по голяма системка - повече парички.

    ПП. Може да си спестиш контролера, ама трябва да закачиш волтметърче и да следиш заряда и разряда, за да не прецакаш батерията.

    Коментар


    • #17
      От: Соларни зарядни

      Първоначално публикуван от tar_nasko Преглед на мнение
      Ами по груби сметки - соларно панелче 10W - 50-на лв. акумулаторче за UPS 7.2 Ah - 25 лв., ако сложиш контролер за заряда - още 30 лв. - и ще имаш предоволно ток за осветление (с диоди разбира се) и за зареждане на телефони. за по голяма системка - повече парички.

      ПП. Може да си спестиш контролера, ама трябва да закачиш волтметърче и да следиш заряда и разряда, за да не прецакаш батерията.
      И ако не сложиш контролер и можеш да хвърлиш по дяволите цялата ефективност на системата. Така че без него ще е много по зле отколкото без него. Даже и със най-евтиния китайски контролер ще е по-добре отколкото без него.

      Коментар


      • #18
        От: Соларни зарядни

        Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
        Нека да поизровим от прахта тази тема.
        Някой има ли опит с някое надеждно соларно зарядно.
        Питам за батерия, зареждаща се със соларен панел и с възможност за зареждане от мрежата.
        Под надеждно имам предвид устройство, което да има сравнително поносим период на саморазряд на вградената му батерия и което е безвредно за телефона - разбирай без жълта самодейност.
        Доколкото разбирам цените за подобно стартират от 100.00лв нагоре.
        Някой с опит?
        Благодаря предварително.
        Здравей - предлагам 1 такова в розов цвят. http://www.olight.bg/solarno-zaryadn...-6000t-5000mah

        Коментар


        • #19
          От: Соларни зарядни

          Най-после дойдоха невероятните "екстремни" соларни зарядни





          Соларно зарядно устройство SKYWORDS с вградена литиево-полимерна батерия с капацитет 5000ма/ч


          Служи за зареждане на GSM, GPS, PSP, Iphone, Ipad, камери и др. мобилни устройства.


          http://www.olight.bg/ekstremno-solar...eriya-skywords

          Коментар


          • #20
            От: Соларни зарядни

            Цената му много 'екстремна' бре ?!!
            Имам 'китаец' който струваше около 30лв (от същия сайт като указания от топикстартера)...
            Пак с 5Ач батерия, USB зареждане, индикация за заряд и т.н....
            Самсунга Галакси S2 го зареждаше без проблеми (и като гледам спада на нивото на заряда, навярно ще го зареди изцяло поне 3 пъти без да изложа на слънце 'батерията')...
            Иначе за колата бях взел един панел, който има захват вендузи и ластик за сенник... 12V (има куплунг с щипки за акумулатор и за включване в запалката), 200мА.. Без товар - 18В...
            Не съм го мерил реалния му ток при връзване на акумулатора обаче...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Соларни зарядни

              Сдобих се със соларен панел 3.5W без вградена батерия. Предстоят изпитания.

              Коментар


              • #22
                От: Соларни зарядни

                Интересно. Има ли си MPPT процесор това нещо?

                Коментар


                • #23
                  От: Соларни зарядни

                  Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                  Нека да поизровим от прахта тази тема.
                  Някой има ли опит с някое надеждно соларно зарядно.
                  Питам за батерия, зареждаща се със соларен панел и с възможност за зареждане от мрежата.
                  Под надеждно имам предвид устройство, което да има сравнително поносим период на саморазряд на вградената му батерия и което е безвредно за телефона - разбирай без жълта самодейност.
                  Доколкото разбирам цените за подобно стартират от 100.00лв нагоре.
                  Някой с опит?
                  Благодаря предварително.
                  Eто личния ми опит и предочитания - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...