Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен Генератор за Ток ?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Самоделен Генерато за Ток ?!?

    Темата вероятно е мъртва и погребана, но от енергото взеха да стават много нахални и затова се налага да мисля за алтернативни начини да си захранвам поне част от уредите вкъщи. Да слагам слънчеви колектори по покрива ще ми излезе майка си и баща си, защото първо покривът трябва да се пригоди за тях. И понеже това, дето изчетох в темата ми е като китайски, ще си питам простичко: този 50-кубиков двигател от мотопед колко бензин харчи на час или на ден и съответно може ли да произведе 220 волта и мощност 500 вата и съответно да не му разглеждам буталата при всеки оборот? Идеята е да намеря нек'ъв еФтин начин да си захранвам поне компа (ако не друго), та да си намаля сметката за с едни 50-60 лв. месечно. То всъщност не знам дали излиза толкова сметката от компа, ама примерно...

    Коментар


    • #32
      От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

      Първоначално публикуван от Band17a Преглед на мнение
      ... .
      Тури му вятърна/водна/топлинна перка и реле-регулатор, и не ти трябва мотор да го върти
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #33
        От: Самоделен Генерато за Ток ?!?

        Първоначално публикуван от SGC Преглед на мнение
        ...бензинов генератор... да си намаля сметката за с едни 50-60 лв. месечно.
        С голям дизелов нискоооборотен генератор, токът излиза около лев за киловатчас само за гориво (при сегашните цени на нафтата). С малък бензинов генератор от какъвто и да е вид ти обещавам, че ще е по-скъпо.

        Коментар


        • #34
          От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

          Това съм го правил мнооого отдавна, двигателчето е четиритактово, някаква неиндентифицирана реликва пали и работи на бензин но може да работи и на гас (петрол) когато на много места нямаше ток, и бензина и гаста струваха стотинки. Но и според мен и тогава и сега няма още измислен генератор с който можеш да си намалиш сметките. Има други методи но не и този. Динамото е магнитно, може да храни до 6 крушки.
          Прикачени файлове
          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

          Коментар


          • #35
            От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

            Не гонете 220 волта,че няма как малко моторче да извади КПДто на голям мотор или система мислена за това.

            Малко моторче вьрзано с голям як алтернатор който да зарежда 4-5 големи батерии и от там инвьртьр ако ти трябват 220 по-става и то за кратко и малки консуматори.За осветление или малко хладилниче или нещо такова много става обаче.Началото на темата Ясен е казал какво и за колко има по магазините,ако дьржите ще ви снимам и ние какво имаме на една лодка,но моторче до алтернатор всеки може да си представи.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #36
              От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

              ТНТМто е хубаво нещо, ама като има китайски генераторчета 650 вата за
              149 лева и с 2 години гаранция, струва ли си?

              Коментар


              • #37
                От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

                Слаб е
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #38
                  От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

                  Слабо е за какво?
                  Ползвам такова от 6 години, на стотици моточасове е и не е мръднало.
                  А примерно 1 киловат през инвертор, какви батерии ще иска , колко време ще дават ток, и за колко пари?
                  Имам и 3,5 киловата, пак китаец. Гори бензин почти колкото двутактовото.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

                    3:1 батерии кьм зареждачка,за палатка или разходка в гората става,за вила или малка кьщичка е малко освен ако нямаш 5 крушки на крьст вьрзани за него.

                    На мен поне ми е малко - кафеварки,тостери,осветлние,хладилниче,ледогенератор,станции и навигация…………..и не е ли 1500 вата ми малее.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

                      Така е. За къмпинг става, но пък е порядъчно шумно и трябва да се отдалечи.
                      На мойта вила бичи по празници по 10-12 часа. Ама имам само осветление, телевизор, лаптоп, зарядни разни.
                      Когато ми потрябва бормашина, малък къртач, перфоратор, малък флекс (115мм), ми върши идеална работа.
                      Иначе, с едно резервоарче (по спомен 4л), изкарва от 8 до 11 часа, в зависимост от натоварването.
                      Единствено съм му сменял връвчицата на стартера 2-3 пъти.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

                        и 3:1 време за работа забравих да спомена.

                        Това ако трябва да се разчита на него,че ще работи.Ако се смята 100% от времето да бачка на 90% от натоварването…………аз не го виждам еле бензиново с мальк мотор през инвьртьр.На големи дизели ползваме искуствено натоварване,но там е друга бира,тук тьрсим с трици маймуни или 3- 3-1
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #42
                          От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

                          То от Китай и не само, с какво ли не се е заринало вече, но аз понеже заглавието на темата е самоделен генератор за ток, та за това! Иначе имах вила без ток, та то генератори, инвертори, акомулатори бе бил съм го тоя тъпан та му скъсах кожата. Па накрая я продадох.
                          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X