Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен Генератор за Ток ?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

    Прави сте братлета...има варианти много...ма яко си е да си скалъпиш нещо сам което да ти върши работа, при ословие, че плюсовете му са повече от минусите.....а и за 3-4 излета в годината нее нужно кой знае каква подготовка...освен приятели и студена бира :Д....благодаря ви, че се отзовахте на въпроса ми

    Коментар


    • #17
      От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

      Днес видях 2000 ВА генератор " Raider" за 350 лв. в един магазин.Двигателя е OHV 5,5 к.с. като на половината косачки и мотофрези.Според вас дали си заслужава?Някой да си е купувал,имал или има такъв?Направи ми впечатление че 3000 ВА беше над 1500лв(не помня каква марка).
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #18
        От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

        За тия пари 2 киловата генератор е без пари да не е втора употреба ? Аз имам руски военен генератор на вилата 4 киловата с два цилиндъра от запорожец харчи между два и три литра на час в зависимост от натоварването новите са с пъти по икономични и безшумни. В днешно време всичко се прави в Китай да даваш луди пари само за една марка няма смисъл.
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

          raider са специална марка, измислена конкретно с цел късане на нервите на ентусиастите-хобисти.

          Коментар


          • #20
            От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

            Първоначално публикуван от radolino1 Преглед на мнение
            Днес видях 2000 ВА генератор " Raider" за 350 лв. в един магазин.Двигателя е OHV 5,5 к.с. като на половината косачки и мотофрези.Според вас дали си заслужава?Някой да си е купувал,имал или има такъв?Направи ми впечатление че 3000 ВА беше над 1500лв(не помня каква марка).
            Аз имам 2kw генератор с 5,5 к.с. двигател, но не от тази "марка". И струваше във времето назад бая повече парици. А съвет от мен е тази марка да я избягваш.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • #21
              От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

              а неможе ли вместо дв. от балкаче да ползваш от някоя резачка дружба . има си охлаждане резервоар и редуктора и се върти и е удобен за монтаж във всякакво положение и задвижване на алтернатора. и не се отказвай. когато сам напавиш нещо после си го ползваш с удоволствие.
              Honda CR-V I 2000 г.
              0 осем 96 осем три 3 сто и 10

              Коментар


              • #22
                От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                Аз имам 2kw генератор с 5,5 к.с. двигател, но не от тази "марка". И струваше във времето назад бая повече парици. А съвет от мен е тази марка да я избягваш.
                Днес пак го видях в Бриколажа Варна (модератоторите да трият ако искат).Не съм се объркал 350лв промо от 400лв 2KVA- ОХВ двигателче.Интереса ми (освен цената де) е породен от това че най вероятно и самия генератор не е Райдер а само сглобката.Ако е така сякаш си заслужава.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #23
                  От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

                  за какво ще го ползваш? Ако ще включваш импулсен електрожен или голям ъглошлайф - забрави! двигателите повечето са еднакви, но направията на генератора и инвертора са... корабно производство. Ако имаш мерак - взимай го, дай го на някой да му оправи инвертора и си го ползвай с кеф. Трябва да знаеш, че ако се налага да му ползваш гаранцията - ще се върне със статус "РН" (работи нормално), а той дори няма да пали примерно.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

                    Преди време се снабдих със съвсем нов такъв генератор, само че 3KW и той естествено не работеше. Палеше, но не генерираше напрежение. Отворих го и дълго време се радвах на "качествени" връзки. Роторът беше навит безобразно - без никакъв бандаж, така че при развъртане намотките добиваха екзотични форми
                    Оправих електрическата част и почнаха ядовете с двигателя. Оказа се, че е с пластмасов разпределителен вал и пружинки от химикалки на клапаните, които пък бяха от някакъв странен материал и вместо с черупки се захващаха с нещо като зегерка от мек метал, което се стиска с клещите.
                    Биелата е алуминиева и на долната и пета има лопатка, която да плиска маслото.
                    Хлабините и качеството на отливките не искам да коментирам.
                    Събрах го и работеше, но 3KW бяха наистина непостижими. Около 1KW хранеше. В крайна сметка го бартеросах за един Brigs&Stratton - 5,5KW, който след изчистване на карбуратор и притягане на глава ми служи безотказно. Единствените му кусури, спрямо китаеца са, че е значително по-тежък и по-шумен.
                    Разходът е около 1,5 л/ч. при пълно натоварване.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

                      Първоначално публикуван от radolino1 Преглед на мнение
                      Днес пак го видях в Бриколажа Варна (модератоторите да трият ако искат).Не съм се объркал 350лв промо от 400лв 2KVA- ОХВ двигателче.Интереса ми (освен цената де) е породен от това че най вероятно и самия генератор не е Райдер а само сглобката.Ако е така сякаш си заслужава.
                      Колега , това е хоби машина , която може да изкара цял ден работа преди да се скапе . А може и нещо подобно на това , което писа Скрапа - да не тръгне въобще . Е , ако се улучи - може да изкара и цял сезон . Под "сезон" имам предвид два пъти в годината по 5 дни на язовир с палатка .
                      Ти си прецени сам .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        .... която може да изкара цял ден работа преди да се скапе .......
                        Ако подобно недоразумение изкара цял ден натоварено поне на половина ще си купя и аз.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #27
                          От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

                          За повече от 6ч работа по ръководствата препоръчват дизелов агрегат. За съжаление не мога да си спомня къде съм го чел.
                          Аз имам 2 генератора хонда EU10i от няколко години и ги ползвам както в работата си, така и на палатка.
                          Вярно че излиза 10 пъти по-скъпо от бюджета ти.. Но си струва.
                          LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                          2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

                            За 550 лв от магазин за реномирана градинска техника днес ми предлагаха 3000ВА гарантирани.Двигател Бригс ... а генераторната част италианска,с 2 год. гаранция.Повечето от вас разсъждават като профита,а на мен ми е нужен за спокойствие през зимата във вилна зона.Идеята е да светнат лампите и телевизора при -20 и силен вятър докато вмирисаното енерго си оправи скъсаната жица на другия ден следобед - "щото имало много аварии".Все пак жена, деца ...
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #29
                              От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

                              Ами зависи какви са телевизорите.
                              В тази техника е важно освен да работи двигателя да работи коректно и електрониката. Ако вържеш 2 телевизора за по 1500лв всеки + приемници, лаптопи и каквото се сетиш там не можеш да разчиташ на коректна работа на китайски инвертор. Аз поне ако няма друг вариант бих сложил един AVR блок преди това - да играе ролята на бушон.
                              Прецени сам. По мои спомени, малката хонда (1kw) беше под 1000лв, ама малко. Голямата я взехме за 5, което за мен означава хилядарка на киловат.
                              Ако е за вилата, хондата има и друго предимство - може да не стои там:
                              LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                              2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Самоделен Генератор за Ток ?!?

                                Мислех си и аз навремето да си правя генератор. Имам някакъв руски стационарен двигател около киловат. Мислех да намеря правотоков генератор на 12V и с малко релета и акумулатор да го направя напълно автоматично - като падне напрежението в акумулатора под определена граница, се пали генератора. Когато се зареди - да се гаси. Правотоковото динамо се ползва и за стартер в случая.
                                Не можах само да измисля къде да го ползвам това изобретение и затова си остана само замисъл. Подарявам патента

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X