Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уред за генериране на ток за джобни консуматори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Уред за генериране на ток за джобни консуматори

    Купих си наскоро едно диодно фенерче с соларна клетка и манивела с функция за зареждане на телефони.

    Идеята беше понеже бях за 5 дни на пирин на места където няма ток да зареждам телефона и да си светя вечер в палатката.
    Обаче нещо като идея е несполучливо- за фенерче става ама за зарядно по скоро не.
    15 мин се потих да го въртя и успя да го зареди колкото за 2 мин разговор.
    Че и на втората вечер му изгоря нещо по електрониката че бях опитал да го въртя много бързо
    Търся си нещо с подобна идея с което да си произвеждам ток в малки количества когато се наложи.

    Идеята с солар не ме блазни особено понеже е трудно да го държиш винаги отгоре и да пазиш да не го счупиш цял ден.

    Има ли някакви такива " маркови" джунджурии примерно които да имат батерия вътре и за 10 мин въртене после да зарежда примерно 30.

    Въпросът с джобните горивни клетки как стои?

    Много електроника мъкна и то все с различни батерии и не мога за всичко да имам резервни - ГСМ, ГПС, фотоапарат, радиостанция, понякога и един таблет и всичко иска ток.

    Дайте предложения.
    Естествено без такива да мъкна акумулатор от кола на гръб
    Ники

  • #2
    От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

    На прима виста се сещам за магнетоиндуктор от стар телефон. Тежи към кило и дава към 110В.
    А лично аз съм си подбирал цялата преносима електроника да е с АА батерии.
    Без телефона, ама той държи по 10 дена.

    Коментар


    • #3
      От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

      хммм
      велосипедно динамо?? нали даваха 6 волта DC или греша?
      и някакво просто стабилизаторче дето да вади 5волта.
      само не знам как ще го въртиш динамото (вятър?)
      LZ1NDI
      DR650SE K8

      Коментар


      • #4
        От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

        В Ибея има специални соларни панели за монтаж върху раница, мисля че вадеха 12В. Не се чупят лесно, понеже са леко гъвкави, а и са най-отгоре, ако се стигне до там , че да се счупи, няма да си представям какво е станало с човека, на чийто гръб е била раницата.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

          Значи ако ще е генератор трябва да е предавка и ръчка за въртене на ръка.
          И да е нещо фабрично по възможност за да е с оптимизирани размери и тегло.
          А тия панели ако не са с вградена батерия да зареждат е малко безсмислено- телефона тръгва да се зарежда, консумацията превишава тока генериран от панела, от там напрежението пада, телефона изключва зареждането, след това напрежението пак се появява без консумация и така до безкрай без резултат.
          Може би това се получаваше понеже панела дето го пробвах не беше достатъчно голям.
          Ники

          Коментар


          • #6
            От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10933646.jpg
Прегледи:1
Размер:130.5 КБ
ID:5193789
            http://www.westmarine.com/webapp/wcs...classNum=10545

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10933570.jpg
Прегледи:1
Размер:35.0 КБ
ID:5193790
            http://www.westmarine.com/webapp/wcs...classNum=10545

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10933638.jpg
Прегледи:1
Размер:28.6 КБ
ID:5193792
            http://www.westmarine.com/webapp/wcs...classNum=10545

            Цените няма да ти харесат, защото тия панели са в "морски" магазин. Давам ти ги само за идея. Средното зарежда батерии АА. Не се чупят лесно. Колко голямо ти трябва ти си прецени.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #7
              От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

              Това е нещо не лошо. От Виваком по някакъв си повод ги даваха. Може да се зареди и на ток, и от USB, и само от слънцето. Ефективно зарежда телефона, има накрайници за различни модели. Номерът е, че самото то се зарежда и не е нужно да стои на слънце, за да зареди на свой ред телефона. Него го дареждаш, когато ти е удобно, а после то зарежда телефона, когато е необходимо, без да има нужда от някакви услвия или специално внимание. Има и фенерче-диодче на него, слабичко, но достатъчно човек да потърси нещо около себе си.

              Използвам го от време на време и е много удобно. Не знам къде се намира, май е най-лесно от някой служител на споменатата компания
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от Теодор МБ; 16-07-10, 19:48.
              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

              Коментар


              • #8
                От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

                Тая вивакомската джаджа изглежда интересно.
                По китайските сайтове за онлайн търговия е бъкано с подобни ама не ми вдъхват доверие.
                Някой има ли идея откъде мога да си го купя или нещо подобно марково?
                Ники

                Коментар


                • #9
                  От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

                  КИТАЙСКИ СТОКИ ОТ ЦЯЛ СВЯТ.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

                    http://www.bgbitak.com/elektronna%20...008/ES008.html
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #11
                      От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

                      http://bezpanika.com/index.php?optio...519&Itemid=188
                      Имам го и съм доволен.Все пак не трябва да очакваш "чудеса от героизъм"от него.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

                        М това руското много ме израдва, че и песента на видеото е супер.
                        Търся си точно такова , само че ако може да не е руско ( визирам теглото) това като го гледам сигурно тежи 2-3 кила. И по възможност да е по модернизирано и като е без товар да не удря стрелката в края на волтметъра като на видеото

                        Мисля си да го реализирам по следния начин - въпросната джаджа към нея закачено акумулаторче 12 v примерно 1.2 Ah което от своя страна зарежда по бавно електрониката.
                        Ники

                        Коментар


                        • #13
                          От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

                          Зарядно със слънчева батерия виждах в оръжеен онлайн магазин, но за съжаление не помня в кой.
                          Провери в Ай Ес Ди или Оръжие. ком.
                          Life is too short to drive dull cars!

                          Fight global warming !
                          ... turn on your A/С !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

                            http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.24036

                            Това работи, достатъчно евтино е за да си поръчаш 2 бройки. Ако имаш проблеми с пейпал, свиркай ще помагам.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sku_24036_1.jpg
Прегледи:1
Размер:29.2 КБ
ID:5201365
                            Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

                            - Ясен

                            Коментар


                            • #15
                              От: Уред за генериране на ток за джобни консуматори

                              Може темата да е стара но ми е интересна . Като малък чичо ми имаше едно радио немско с 1 лампа по интересно му бе захранването един "таралеж" от тънки жици които се поставяше върху газена лампа .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X