Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за генератор за ток.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Съвет за генератор за ток.

    Абе то е ясно, че при дълго съхранение трябва да се разкара бензина, особено ако е смесен с масло - все пак е агресивна и летлива течност...
    Някой има ли отзиви за DENQBAR? Гледам не са много по-скъпи от 'китайчетата', пък китайчетата явно са изчезнали от пазара...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #62
      От: Съвет за генератор за ток.

      Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
      Не е така, повечето такива машини не палят ако са оставени с бензин няколко месеца (зимата например). Всичко в карбуратора става на смола и не пали без почистване. От там и скъсаните въжета за стартери, защото хората дърпат ли дърпат. Това важи за всички с кранче за горивото, генератори, моторни помпи, мотофрези и др. .
      Днес се скапах от дърпане и не запали,не е пален от лятото !
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #63
        От: Съвет за генератор за ток.

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        китайчетата явно са изчезнали от пазара...
        Китайчетата никога не изчезват от пазара, просто се огледай по-внимателно. Фирмата се преименува и офисът се мести, разбира се, особено когато мине някоя гадна партида дето всички се връщат за гаранция. Нооо, пазар за евтинкото винаги има.

        Коментар


        • #64
          От: Съвет за генератор за ток.

          След като тати пенсионира Янмара без да иска
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141029_121633.jpg
Прегледи:1
Размер:197.3 КБ
ID:5628422
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141029_152947.jpg
Прегледи:1
Размер:98.5 КБ
ID:5628423
          Дядо мраз подрани и ми изпрати нов
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141208_151948.jpg
Прегледи:1
Размер:145.0 КБ
ID:5628425
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141208_152055.jpg
Прегледи:1
Размер:148.7 КБ
ID:5628426
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141208_152130.jpg
Прегледи:1
Размер:120.0 КБ
ID:5628427
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141208_152216.jpg
Прегледи:1
Размер:116.2 КБ
ID:5628428
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #65
            От: Съвет за генератор за ток.

            Кандидатствам за Янмара. Ако не е заминал на Фторични.

            Коментар


            • #66
              От: Съвет за генератор за ток.

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Хора, правете разлика между ток и мощност.

              Щом мощността е 3,5 kW, то тя си е толкова, независимо колко фази и контакти ще накичите на генератора. С един контакт, или с 20-максималното което може да даде машината е 3,5, и това е.
              Не е баш така. На трифазен генератор е рисковано да натовариш едната фаза с пълната мощност на генератора.

              Нямах време да чета цялата тема, но нека предупредя. Бягайте от инверторни генератори. Модифицирана синусоида много често не е добре. Имам Хонда 1000VA инвертор, на 400W зарядно приклека..
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #67
                От: Съвет за генератор за ток.

                Мотора е жиФ,след стократно дърпане на сиджимката на декомпресор за да обезвъздуши и изплюти два стека фасове,успях да го разпаля.Поразтопени са пластмасовите тапи за нивото на маслото(но се развиват),гуменото уплътнение на капака на ръчният стартер към мотора е заминал(уплътнява турбината към мотора),ръкохватката на дърпанката е пострадала леко,въздушният филтър също е дал фира.Мотора е целият опушен(черен,не съм пробвал да го мия),резервоарът е имал вътрешен филтър над кранчето за гориво и е горял вътре,има остатъци,но нямах мерак да чистя,просто го нафтирах за да не ръждясва.Генератора 2КW,е с разтопена изолация,ламелите по статор и ротор са живи и може да се възстанови,но ме притесняват четките на ротора(дисков колектор,с въртящи четки две на брой),едната я няма,и не си представям логчно как могат да се закрепят без да се разхвърчат нанякъде.Като гледам Катаната,298см/3,мотора е почти същият,но в умален мащаб,може би около 200см/3.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • #68
                  От: Съвет за генератор за ток.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Китайчетата никога не изчезват от пазара, просто се огледай по-внимателно. Фирмата се преименува и офисът се мести, разбира се, особено когато мине някоя гадна партида дето всички се връщат за гаранция. Нооо, пазар за евтинкото винаги има.
                  Казаха - няма наличности. Следваща доставка февруари... Та затова питам за някоя друга насока...
                  И това ме подтикна да видя 'немските' посочени по-горе (цената им не е много немска - доста читава и близко до 'китайците', та това ме усъмни ) - имат някоя друга екстра, като информационен дисплей с моточасове/натоварване/напрежение и т.н.
                  Опция за ел-стартер и дори дистанционен старт (това не ми трябва, пък и струва 100Е отгоре ама все пак)...
                  Тъй-като се търси максимално тих и в порядъка 2-3кВт, то смятам че немеца май ще се окаже добра конкуренция на китаеца и в ценово отношение...
                  Въпроса е, че немците го доставят до Германия и Австрия, пък не ми се ходи само за генераторче до там
                  Но бих направил някаква схема за доставка ако има някаква информация дали немеца става за нещо, а не си е отново китаец с мааалко повдигната цена, но да кажем по-лошо качество от 'нашите китайци'.... Иначе ще купуваме 'по снимка'
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Съвет за генератор за ток.

                    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                    Не е баш така. На трифазен генератор е рисковано да натовариш едната фаза с пълната мощност на генератора.

                    Нямах време да чета цялата тема, но нека предупредя. Бягайте от инверторни генератори. Модифицирана синусоида много често не е добре. Имам Хонда 1000VA инвертор, на 400W зарядно приклека..
                    Няма Хонда с модифицирана синусоида.
                    А на Хонда ЕУ10и бедата не и е в инвертора, а в мотора.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Съвет за генератор за ток.

                      За инверторите гледах как товариха едно такова инверторче и гледаха с осцилоскоп - съвсем хубава синусоида си бе, като освен това до номинал не мърдаше...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Съвет за генератор за ток.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Няма Хонда с модифицирана синусоида.
                        А на Хонда ЕУ10и бедата не и е в инвертора, а в мотора.
                        Даа.
                        Не съм си догледал генератора.
                        Yamaha EF1000is
                        Никъде не пише какъв е инвертора. Поне аз не намерих, но пише, че може да храни двигател 300W. На 550W помпа съм пробвал -не става.
                        Ако ми остане време тия дни ще вържа един осцилоскоп.

                        Е тука има мануал: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=656875
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #72
                          От: Съвет за генератор за ток.

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Днес се скапах от дърпане и не запали,не е пален от лятото !
                          На всеки се случва.Аз от мързел само почиствам свеща и продухвам цилиндъра с въздух ,сипвам ацетон в карбуратора с малко двутактово масло и паля.
                          После пускам кранчето със стария бензин..... (пробите не се броят-важен е резултата)

                          Коментар


                          • #73
                            От: Съвет за генератор за ток.

                            Имам един въпрос, колко пъти е по голям пусковият ток от номиналния?
                            Ако трябва да въртя един мотор 2 киловата какъв генератор ми трябва?



                            При наз в северозапада е ужас, по няколко дни вече нямаме ток, поледицата е страшна, дървета не останаха.
                            Трябва ми генератор да си светя, телевизора и най важното, фризера.
                            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                            Коментар


                            • #74
                              От: Съвет за генератор за ток.

                              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                              Имам един въпрос, колко пъти е по голям пусковият ток от номиналния?
                              Ако трябва да въртя един мотор 2 киловата какъв генератор ми трябва?
                              Зависи от мотора и от генератора.

                              Ако не те бърка че лампите ще премигат на включване и ако генераторът не е инвертор, 50% аванс ти стига.
                              Ако не искаш дискотечни ефекти авансът трябва да е 3-5 пъти.
                              Ако моторът е с четки и плавно пускане, аванс 10% от мощността на генератора е достатъчен.

                              Какво пък имаш да правиш с 2 киловата точно като няма ток? Фризерът е 70-150 вата и в тоя студ сигурно включва веднъж на ден..

                              Коментар


                              • #75
                                От: Съвет за генератор за ток.

                                Абе не си е работа. Само климатикът е 1.5 KW. Ламби, телевизор, хладилник, компютър...Те ти два киловата.
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X