Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за генератор за ток.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет за генератор за ток.

    Преди 12-13 години ни спряха тока на склада. Тогава купих от Киров една 3-4 киловатова Хонда за бая пари. Работи в продължение на 2 месеца всеки работен ден от 8 до 18, със спиране само за зареждане на гориво.През ноща пазачите я пускаха тоже, ма не си спомням на какъв режим. Захранваше осветление на 1 декар офиси и склад, 20-тина компа. Издаяни без проблем, нямаше дефекти и по компютрите.

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за генератор за ток.

      Според мен, за инцидентно ползване, няма смисъл да се заглабят 2К лв.
      Едно китайче 2КВ е около 300 лв.
      Безпроблемни са и не харчат много.
      Палят лесно.
      Колкото до тези със стартер и дистанционно, при рядка употреба, не разчитайте на стартера.
      Акумулаторчето е мъничко, подобно на тези на скутерчетата.
      Палил съм го на стартер, но трябва да е работило доста, за да зареди акумулаторчето.
      Освен това, поне китайчетата 5-6,5 к.с. не палят без смукач дори топли.
      Та това с дистанционното се обезсмисля.
      В момента имам китайче 6,5 коня -3,6КВ с пикова мощност до 4,2КВ.
      Ползвам го от време на време и ми е берзпроблемно.
      Голяма разлика в разхода с предишния ми, пак китайче 2КВ, не съм усетил.


      Когато е ново, първата смяна на масло му е на 10 моточаса.
      Следващите не помня точно, но по-редки.
      Събира 600 мл и си има автоматично изгасване, ако намалее маслото.

      Поздрави и успех!
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        От: Съвет за генератор за ток.

        Вземи си китаец! Става и на газ да го подкараш от домашната бутилка! За какво да забиваш 2000лв. за инцидентно ползване.Мой приятел ползва такъв като на Тигъра в кемпера,и вече 3 години го ползва само на газ и го чака да се окоти,ама неще пущината!
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за генератор за ток.

          И аз за село мисля да взема един китаец . В Хасково има една фирма аз съм загледал един модел газ бензин 3,5kW - 315лв . Случайно преди няколко месеца при един бобиньор видях че прави такъв но трифазен и доста поговорихме. Неговото мнение беше, че са прилични агрегати за цената си . Но съвета му беше твърдо да търся монофазен , защото при него мощността била реална. А при трифазния реално мощността на монофазно захранване била около 30% . Другото , което много ми хареса е , че каза , че ако по някаква случайност изгори за 120лв може да му пренавие намотките с хубава медна тел и генераторната част да не отстъпва по нищо на марковите. Още обаче ме притеснява двигателите им с какво качество са. Но 5 години лятото за палатки използвам един китаец 650W голямо животно. Дават го , че на 3-4 часа трябва да почива ама като го запалим така и не му се е случвало да почива . Вярно оборотите малко ги мени ама като е по далеч да не го чувам не ми пречи . Но ако някой използва техни агрегати нека даде отзиви

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за генератор за ток.

            Имам китаец,работещ,но му свалих двигателя за да го ползвам на триколка за децата.Учудих се,като видях медните намотки!Явно не са такива боклуци,за каквито ги представят.Е,разбира се,винаги можеш да попаднеш на ментак-китаец!
            088пет722пет99
            http://www.hydropompi.com/

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за генератор за ток.

              Аз съм пред същата дилема,вчера сутринта тати окоти агрегата,угасил го а забравил да го изключи от мрежата.В резултат,генератора грял и се подпалил,стопил шлаухките на резервоара,нафтата изтекла и поддържала горенето до угасянето на пожара.А си беше читав дизелак Янмар,2КW,захранвах цялата къща,два фризера,два хладилника,телевизори осветление.Не понасяше Юнгата,на кафе автомата се сърдеше "леко"като смъкваше напрежението до 200в за кратко докато изключи нагревателя,разход за 5-6ч около 2,5-3л.Та и аз си търся,но не ща бензинов,в търсачката като напиша Янмар и тръват цени от 5хил нагоре,някой да е ползвал читав дизел 2-3кw?
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #22
                От: Съвет за генератор за ток.

                750-ватово китайче ползвам повече от седем години. Освен две смени на въженцето на стартера и пране на филтъра, досега нищо не съм правил по него.
                Тока на вилата ми е от солари и инвертора ми е с рязана синусоида.
                Каквато и машинка да ми потрябва, китайчето е насреща. Малък шлайф 750в, бормашини, перфоратор 710в, бормашина Елпром около 700в ,с нея си мачкам гроздето с бъркалка.
                По празници му се е случвало да работи по 7-8 часа вечер и нощем.
                С едно резервоарче(4,5 л) изкарва поне 7 часа и то със всички консуматори.
                Крушки, телевизори, музика, лаптоп или два.
                Вярно, по-шумно е от инверторните Хонди, но навън не се чува много.

                ПП: Баща ми твърди, че рекорда при много ниска консумация е повече от 10 часа.
                Последно редактирано от TigerHunter; 28-10-14, 19:41.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за генератор за ток.

                  Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                  Аз съм пред същата дилема,вчера сутринта тати окоти агрегата,угасил го а забравил да го изключи от мрежата.В резултат,генератора грял и се подпалил,стопил шлаухките на резервоара,нафтата изтекла и поддържала горенето до угасянето на пожара.А си беше читав дизелак Янмар,2КW,захранвах цялата къща,два фризера,два хладилника,телевизори осветление.Не понасяше Юнгата,на кафе автомата се сърдеше "леко"като смъкваше напрежението до 200в за кратко докато изключи нагревателя,разход за 5-6ч около 2,5-3л.Та и аз си търся,но не ща бензинов,в търсачката като напиша Янмар и тръват цени от 5хил нагоре,някой да е ползвал читав дизел 2-3кw?
                  Язък!!!

                  Нещо останало ли е от двигателя?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет за генератор за ток.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Язък!!!

                    Нещо останало ли е от двигателя?
                    Утре ще го оперирам в гаража,че днес нямаше със кой да го пренеса.Разтопени са пластмасовите джуджавки,пробвах да го превъртя,но не се получи,най-вероятно генератора го блокира,а основно огънят е бил там,резервоарът е над него.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за генератор за ток.

                      Ползвам китаец, пише 5.5 kv. Honda,но е не повече от 3.5 кв. трифазен,две или три стартерни ролки и реле регулатор съм сменил досега,харчи малко.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за генератор за ток.

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Ползвам китаец, пише 5.5 kv. Honda,но е не повече от 3.5 кв. трифазен,две или три стартерни ролки и реле регулатор съм сменил досега,харчи малко.
                        Това 3.5кв. на всеки контакт ли е или общо на 3те контакта.
                        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет за генератор за ток.

                          Аз за такова се зачудвам,див китаец копие на хонда,а е мъничък и лек и по палатки мога да го мъкна.





                          Безчетков контролер инверторен тип.
                          Автоматично регулиране на оборотите на двигателя в съответствие с моментния електрически товар с цел по-икономичен контрол върху разхода на гориво и безшумна работа - водеща система в индустрията, която осигурява по-качествено и по-чисто електричество.
                          Резултатите от нея са чиста синусоидална вълна с качество, което е еквивалентно или по-добро от стандартното мрежово захранване, като полученото електричество може да се използва дори и при продукти с вградени микрокомпютри.
                          Автоматично прекъсва тока за да предпази генератора, когато изходното напрежение надвиши зададения максимален капацитет.
                          Инверторния генератор 2200i е с функция EcoThrottle, която предлага отлична икономия на гориво чрез включването на товар, които определя скоростта на контрола за управление. Той автоматично регулира скоростта на двигателя до оптималното ниво. Нисък шум и отличен дизайн произвежда само 52 db от 7 метра, което е еквивалентно на нивото на шум в типичен бизнес офис.2200i има възможност за паралелна работа с друг 2200i и магат да бъдат свързани в паралел за да предоставят двойно по-голяма мощност. Технически данни Генератор Максимална мощност 2000 W Номинална мощност 1800 W Постоянна мощност 1900 W Постоянен ток 7 A Фази 1 Напрежение 230 V Фактор на мощност 1 Честота 50 Hz Напрежение на зареждане 12 V Ток на зареждане 8 А Външен тип Затворен Двигател Тип на двигателя 4 такта бензин Модел на двигателя GXH100 Брой цилиндри 1 Работен обем 98 cc/ 2.5 HP Стартиране ръчно Охлаждане въздушно Разход на гориво при 100% 0.4л / час Непр. работа с един рез. 10 часа Вместимост на резервоара 4,1 литра Вместимост на картера 0,6литра Ниво на шум при 7м 52 dB Габарити Д Х Ш Х В 510 Х 290 Х 425 мм Тегло 21 кг.
                          Допълнителна информация: Паралелно свръзване - да. Автоматичен старт - не. Автоматично регулиране на напрежението - да. Защита от ниско ниво на масло - да. Може да го закупите и без гаранция за 700 лв.

                          Трагичното не е смъртта, а животът, който
                          хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                          Чарлз Буковски

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет за генератор за ток.

                            Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
                            Това 3.5кв. на всеки контакт ли е или общо на 3те контакта.
                            Това е добър въпрос,на произволна една фаза я има тая мощност,ако го натовариш би следвало да е 3 х 3.5 kw.Обаче никога не съм го ползвал с трифазна машина и немога да потвърдя дали е така.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет за генератор за ток.

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              би следвало да е 3 х 3.5 kw
                              Това сериозно ли?
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет за генератор за ток.

                                Първоначално публикуван от stelio Преглед на мнение
                                Аз за такова се зачудвам,див китаец копие на хонда,а е мъничък и лек и по палатки мога да го мъкна.





                                Безчетков контролер инверторен тип.
                                Автоматично регулиране на оборотите на двигателя в съответствие с моментния електрически товар с цел по-икономичен контрол върху разхода на гориво и безшумна работа - водеща система в индустрията, която осигурява по-качествено и по-чисто електричество.
                                Резултатите от нея са чиста синусоидална вълна с качество, което е еквивалентно или по-добро от стандартното мрежово захранване, като полученото електричество може да се използва дори и при продукти с вградени микрокомпютри.
                                Автоматично прекъсва тока за да предпази генератора, когато изходното напрежение надвиши зададения максимален капацитет.
                                Инверторния генератор 2200i е с функция EcoThrottle, която предлага отлична икономия на гориво чрез включването на товар, които определя скоростта на контрола за управление. Той автоматично регулира скоростта на двигателя до оптималното ниво. Нисък шум и отличен дизайн произвежда само 52 db от 7 метра, което е еквивалентно на нивото на шум в типичен бизнес офис.2200i има възможност за паралелна работа с друг 2200i и магат да бъдат свързани в паралел за да предоставят двойно по-голяма мощност. Технически данни Генератор Максимална мощност 2000 W Номинална мощност 1800 W Постоянна мощност 1900 W Постоянен ток 7 A Фази 1 Напрежение 230 V Фактор на мощност 1 Честота 50 Hz Напрежение на зареждане 12 V Ток на зареждане 8 А Външен тип Затворен Двигател Тип на двигателя 4 такта бензин Модел на двигателя GXH100 Брой цилиндри 1 Работен обем 98 cc/ 2.5 HP Стартиране ръчно Охлаждане въздушно Разход на гориво при 100% 0.4л / час Непр. работа с един рез. 10 часа Вместимост на резервоара 4,1 литра Вместимост на картера 0,6литра Ниво на шум при 7м 52 dB Габарити Д Х Ш Х В 510 Х 290 Х 425 мм Тегло 21 кг.
                                Допълнителна информация: Паралелно свръзване - да. Автоматичен старт - не. Автоматично регулиране на напрежението - да. Защита от ниско ниво на масло - да. Може да го закупите и без гаранция за 700 лв.

                                Това изглежда добро за парите си и за хоби ползване, би ли казал координати откъде може да се купи или адрес някакъв, може и на ЛС, мерси предварително .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X